اخبار كلی
مدیرعامل انجمن موسیقی از تلاش برای تغییر شیوه انتخاب مدیران انجمن موسیقی استان‌ها، برگزاری یک گردهمایی و برپایی جشنواره‌های استانی موسیقی فجر سخن گفت.
حجت‌الاسلام و المسلمین محسن حسینیان:
پنجمین جشنواره هنر مقاومت به همت گروه هنر‌های تجسمی روایت فتح دی و بهمن سال جاری و به مناسبت چهلمین سالگشت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران برگزار می‌شود.
لزوم نظارت بر قیمت‌گذاری بلیت نمایش‌ها
برخلاف سینما که قیمت‌گذاری بلیت دارای آیین‌نامه و راهکار‌های خاصی است، در تئاتر قانونی برای قیمت‌گذاری وجود ندارد و افزایش ناگهانی قیمت بلیت تئاتر علاوه بر ایجاد فضای روانی علیه این هنر مردمی، باعث می‌شود در این شرایط نامناسب اقتصادی بسیاری از مردم دیگر توانایی مالی تماشای تئاتر را نداشته باشند.
پس از نزدیک به دو سال تأخیر
پس از نزدیک به دو سال تأخیر در آماده‌سازی و اکران فیلم سینمایی امپراطور جهنم و پس از آنکه این فیلم سینمایی در جشنواره سی‌وپنجم فجر با حاشیه‌هایی مواجه شد، حالا خبر می‌رسد که این اثر سینمایی با موضوع وهابیت در بخش غیررقابتی جشنواره مقاومت به نمایش درخواهد آمد.
برنامه‌های قرارگاه مردمی اربعین تشریح شد
سعید اوحدی، رئیس سازمان فرهنگی- هنری شهرداری تهران در تشریح برنامه‌های فرهنگی قرارگاه مردمی اربعین، از برگزاری ۱۵ برنامه فرهنگی در ایام راهپیمایی عظیم مردمی در مرز ایران و عراق و مسیر نجف تا کربلا خبر داد.
معاون هنری حوزه هنری انقلاب اسلامی درباره نمایش آثار تجسمی در معابر عمومی و ایستگاه‌های مترو گفت: در معابر عمومی فرصت خوبی وجود دارد که مردم با آثار هنری ارتباط بیشتری برقرار کنند.
تجلیل از آنانی که سلاحشان در جنگ، نغمه و نوا بود در برنامه «ساز‌های خاکی»
محمد گلریز در آیین تجلیل از اعضای ارکستر سمفونیک تهران در دوران دفاع مقدس که در قالب برنامه «ساز‌های خاکی» در تالار وحدت تهران برگزار شد، گفت: در حال حاضر ما در معرض شدیدترین هجمه‌های فرهنگی قرار داریم که هزینه‌های گزافی برای آن صرف می‌گردد که بخشی از آن صرف موسیقی‌های آنچنانی و بی‌محتوا می‌شود.
تهيه‌كننده فيلشاه مطرح كرد
تهیه‌کننده انیمیشن سینمایی «فیلشاه» می‌گوید محدود کردن انیمیشن‌های سینمای ایران به یک سیمرغ در جشنواره ملی فیلم فجر در نگاه اول اقدامی شتاب‌زده به نظر می‌رسد و امیدوارم انگیزه داروغه‌زاده از این اقدام صرفاً کاهش فشار رسانه‌ها نباشد.
گزارش میدانی «جوان» از برگزاری بزرگ‌ترین نمایش محیطی با موضوع دفاع مقدس
تماشاگران «نقطه رهایی» پس از عبور از میدان نبرد، شاهد بازسازی کانالی هستند که گردان کمیل در آن پنج روز بدون آب و غذا در محاصره مقاومت کرد و در آن سردار ابراهیم هادی به شهادت رسید
حسین انتظامی، دستیار ارشد وزیر ارشاد به عنوان رئیس سازمان سینمایی معرفی می‌شود.