ایثار و مقاومت - اخبار كلی
اخبار كلی
گفت‌وگوی «جوان» با همسر معلم شهید، علی علوی که پیکرش 8 سال مفقود بود
وقتی آزادگان گیلانی برمی‌گشتند، نزد آن‌ها می‌رفتم و سراغ علی را می‌گرفتم. وقتی پاسخی نمی‌شنیدم تا مدت‌ها افسرده می‌شدم و مدت طولانی سکوت اختیار می‌کردم. تلویزیون نگاه نمی‌کردم.
گفت‌و‌گوی «جوان» با یک بسیجی پیشکسوت به مناسبت هفته بسیج مستضعفین
جنگ معنی درست بسیج و حرکت داوطلبانه را به همه مردم نشان داد. اگرچه جنگ تلخی‌های زیادی داشت، اما برکاتی هم داشت. یکی از برکاتش جا افتادن روحیه بسیج و بسیجی کارکردن در بین مردم بود
مراسم رونمایی از تازه‌های نشر شاهد در آستانه هفته کتاب و کتابخوانی صبح روز سه‌شنبه 29 آبان ماه با حضور معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.
سردار محمدجواد اسلامی در گفت‌وگو با «جوان» روایتگر ایثارگری پیک گردانش شهید مصطفی حسینی می‌شود
مدتی که شهید حسینی را به عنوان پیک انتخاب کرده بودم، احساس رضایت داشتم و خوب از پس کار برمی‌آمد. شوخی نیست؛ شدت فشار آتش دشمن به‌خصوص در عملیات هجومی آن هم در شرق بصره به دلیل آمادگی دشمن زیاد بود.
گفت‌وگوی «جوان» با مادر شهید محمد علی قزلباش
علی (محمدعلی) متولد سال ۱۳۵۱ بود. سال ۶۶ فقط ۱۵ سال داشت که تصمیم گرفت به جبهه برود. از نظر من که مادرش بودم، هنوز خیلی کوچک بود.
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران از توافق سازمان برنامه و بودجه و دستگاه های اجرایی برای برقراری بیمه تکمیلی ایثارگران شاغل در دستگاه‌ها و پیگیری جدی بنیاد برای موضوع بیمه تکمیلی ایثارگران بازنشسته خبر داد.
برگ‌هایی از زندگی یکی از «انسان»‌های جنگ در گفت‌وگوی «جوان» با سیدمهدی حسینی
سختی‌ها و مرارت‌هایی که علی از سن خردسالی کشید، باعث شد انسانی خودساخته و مؤمن بار بیاید. به قولی طلای وجودش در کوران سختی‌ها خالص شده بود. پدرم هم که علی را خوب می‌شناخت، به من حکم کرد باید با او دوست شوم. می‌گفت: «اگر می‌خواهی آدم شوی باید با این علی بروی و بیایی و رفاقت کنی»
گفت‌وگوی «جوان» با خواهر برادران شهید حجت‌الله و اکبر صابری
اکبر هنگامی که عضو سپاه شد ماهی 2 هزار و 500 تومان حقوق می‌گرفت که خمس آن را می‌داد و بقیه پولش را آذوقه می‌گرفت و بین بچه‌های فقیری که در پل بهشتی در کنار جاده قم در چادر زندگی می‌کردند پخش می‌کرد
خاطره سر به راه شدن ۳ نوجوان در گفت‌وگوی «جوان» با جانباز سیدحسن حسینی
وقتی جنگ شروع شد و تصمیم گرفتیم به جبهه برویم، سه نفری به همه کسانی که از ما آزار دیده بودند سر زدیم. مخصوصاً سراغ آن قنادی بینوا که پولش را خورده بودیم، رفتیم و خسارتش را دادیم و حلالیت گرفتیم. از اهالی محله هم حلالیت خواستیم
علی اصغر جعفری مدیر عامل موزه به همراه چند تن از مدیران و مسئولان موزه با حضور در حوزه هنری، در جلسه‌ای، زمینه همکاری بیشتر با این مجموعه را بررسی نمودند. دکتر محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری ضمن خوش آمدگویی به مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و هیئت همراه، از حضور ایشان ابراز خرسندی نمودند.