شمش‌هاي خيالي «ط.ه» پول مي‌شود يا دود؟!
ماجراي شراكت ميلياردي سرمايه‌گذاران جوان در طرح ابتكاري براي حفاظت از محيط زيست!
وقتي صحبت از سرمايه‌گذاري‌ در طرح‌هاي نفتي و بنزيني مي‌شود، بيش از هر چيز اين روزها كه آلودگي هوا كوه‌ها را محو كرده و عمق ديد را محدود كرده به محيط‌زيست فكر مي‌كنيم!
10 هزار كارگر معدن بيكار شدند
تعطيلي ۱۲۰ معدن سنگ‌آهن به دلیل ركود
گزارش مطالعاتي يك مؤسسه مرتبط با بخش معدن نشان مي‌دهد در پي ركود گسترده در كشور، طي سال‌هاي اخير ۱۲۰ معدن سنگ آهن تعطيل و ۱۰ هزار نفر بيكار شدند كه ۴۶۰۰ نفر از تعديل نيروها در يك سال اخير صورت گرفته است.
آنلاین به مأمور گمرک پیشنهاد رشوه می‌دهند!
وزير امور اقتصادي و دارايي در جريان بازديد از سامانه جامع گمرك ايران با اشاره به اقدامات وزارت اقتصاد در مقابله با فساد گفت كه در اين زمينه ۱۰۰ دستاورد وجود دارد كه طي ۱۰۰ روز آتي رونمايي خواهد شد و سامانه جامع گمركي يكي از اين ۱۰۰ دستاورداست. او البته از مدیرگمرک شنید که در مواردی افراد سعی می کنند در سامانه جامع گمرکی به صورت آنلاین به مأمور رشوه دهند که اطلاعات آن در اختیار گمرک است.
شنيده‌ها حاكي است مبارزه با مفاسد اقتصادي جدي شده و سه بدهكار بزرگ با بدهي 11 هزار و 200 ميليارد توماني دستگير شده‌اند و از همين رو است كه برخي جيغ‌هاي بنفش از گوشه و كنار جريان قدرت شنيده مي‌شود.
پس از توقف اعطاي تسهيلات در شش بانك بزرگ كشور، فرايند پرداخت وام در بانك كشاورزي از ديروز متوقف شد.
فيش نجومي مديرعامل فروشگاه رفاه هم منتشر شد
ف.گ.ك كه نزديك به 2/5 سال پيش به عنوان عضو هيئت مديره و مديرعامل شركت فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي رفاه انتخاب شد، براساس اسناد موجود، رقمي بالغ بر 24 ميليون تومان به صورت ماهانه دريافتي دارد.
همزمان با جشن سالانه صنعت کشور؛
خبرگزاری میزان- دوازدهمین جشنواره ملی قهرمانان صنعت با هدف معرفی برندهای پیشتاز بازار ایران، دوم بهمن ماه امسال در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار خواهد شد.
افزايش ۷۰۰ هزار نفري بيكاران در پسابرجام
مستندات مركز آمار نشان داد
افزايش 700 هزار نفري جمعيت بيكاران يكي از اتفاقات ناگواري است كه در پسابرجام اتفاق افتاده است زيرا نرخ بيكاري از 10/7 درصد در پاييز ۹۴ (قبل از اجراي برجام) به 12/7 درصد در تابستان ۹۵ رسيده است.
ريزش بزرگ‌ترين هلدينگ ساختماني در دولت يازدهم
آخرين گزارش‌هاي رسمي نشان مي‌دهد بخش مسكن با رشد منفي 10 درصدي در نيمه ابتدايي سال 95 ركورددار ركود در اقتصاد ايران بوده است، اما...
۹۷ درصد موبايل‌ها در بازار قاچاق هستند
رئيس فدراسيون واردات اعلام كرد
رئيس فدراسيون واردات ايران با بيان اينكه ۹۷درصد موبايل‌هاي موجود در بازار قاچاق هستند، گفت: ارزش اين بازار 1/5 برابر بازار خودروهاي وارداتي در كشور است، در اين بين وزير ارتباطات اجراي طرح رجيستري را به تيرماه سال بعد موكول كرد كه دليل این امر مباحث فني است.
وزير نفت اعلام كرد:
وزير نفت با بيان اينكه در 9 ماهه امسال 7/24 ميليارد دلار وصولي از فروش نفت و ميعانات گازي داشته ايم گفت: برآورد ما اين است كه تا پايان سال فروش نفت و ميعانات ما به 41 ميليارد دلار برسد.
تخليه گاوصندوق شبکه بانکي در گاوبندي ابربدهکاران و مديران
بدهکار 2300 ميلياردي بانک ملي در 6 بانک ديگر هم معوقه دارد / هر روز اسامي جديدي از ابر بدهكاران شبكه بانكي در خروجي رسانه‌ها قرار مي‌گيرد و ديگر مشخص شده كه معوق‌سازي چندصد هزار ميلياردتومان از سپرده‌هاي بانكي، بدون هماهنگي با مديران شبكه امكانپذير نبوده است...
با هدف جلوگیری از اعتراض به حداقل حقوق
نشست بعدي كارگروه تخصصي تعيين مزد سال ۱۳۹۶ كارگران در حالي لغو و به هفته آينده موكول شده است كه تعيين رقم نهايي براي تأمين سبد معيشت كارگران مورد چالش طرفين است. اين در حالي است كه عقب‌ماندگي دستمزد از خط فقر موجب ضعف تقاضا و مصرف عموم مردم ايران شده است و در مقابل ثروت در دست عده‌اي انباشت شده كه اين افراد از مصرف چنداني برخوردار نيستند.
در حالي كه رئیس سازمان برنامه و بودجه درآمد حامل‌هاي انرژي را 50 هزار ميليارد تومان مي‌داند، اما وزير اقتصاد اين درآمدها را 31 هزار ميليارد تومان اعلام و از سوي ديگر نيز كميسيون تلفيق مجلس نيز درآمد هدفمندي يارانه‌ها را 80هزار ميليارد تومان برآورد مي‌كند و مدعي است كه 38هزار ميليارد تومان آن اصلاً به خزانه واريز نشده است.
1