تلویزیون راهش را اشتباه می‌رود، نمی‌توان با همکاری اسپانسر برنامه‌ای تولید کرد که قرار است مثل دانشگاه عمل کند.
یک پژوهشگر حوزه کودک:
با گذشت نزدیک به ۶۰ سال از تصویب حقوق کودک، هنوز هم شاهد استفاده ابزاری از کودکان در فعالیت‌های تبلیغاتی هستیم.
تهیه‌کننده سینما:
هیچ‌گاه نگفته‌ام حضور الهام‌چرخنده در این فیلم را تکذیب می‌کنم، اتفاقاً با تمام افتخار این دعوت را برای هر فیلمی که بنده به عنوان تهیه‌کننده باشم، انجام می‌دهم.
اخراج کودکان از سینمای ایران در گفت‌و‌گوی «جوان» با ابوالحسن داوودی
اگر قرار باشد همچنان کودک را یک فرد ساده‌لوحی تصور بکنیم و با نگاه غلط برایش محتوا‌های تاریخ مصرف گذشته تولید کنیم، قطعاً این اتفاقات باعث شکفتن موضوعات جدید و ارتباط برقرارکردن کودکان با این آثار نخواهد شد.
حسن روانشید*
اینجا شهر موزه‌ایست که منارجنبانش هنوز هم بی‌نظیر است و میدان نقش‌جهان آن عنوان بزرگ‌ترین را از نظر وسعت و قدمت به خود اختصاص داده است. از کدام گوشه این ابرشهر تاریخی می‌توان سخن گفت
معصومه طاهری
حوزه فرهنگ مقوله‌ای است که بازده خود را به نسبت سایر حوزه‌ها دیرتر، اما عمیق‌تر نشان می‌دهد و مثل اقتصاد نیست که با یک مصوبه ظهور و بروز آن سریع یا در یک فرصت کوتاه‌تر باشد
نمایش «هامان‌کشان» به روی صحنه رفت
فاجعه‌ای که در روز سیزده فروردین به وقوع پیوسته و نحسی این روز نیز ناشی از همین ماجرای تاریخی است. حالا یک نمایش با محوریت همین داستان در تالار حافظ به روی صحنه رفته است.
وزیر ارشاد در احکامی جداگانه، رئیس شورای حمایت از راه اندازی کسب و کار‌های فرهنگی و هنری و مدیرکل دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی را منصوب کرد.
حذف تدریجی دوبی از مسافرت‌های خارجی
محمد خیاطیان، سرپرست معاونت گردشگری از کاهش ۱۱ درصدی سفر‌های خارجی در پنج ماه نخست امسال نسبت به سال گذشته خبر داد.
استاد دبیـرسیـاقی نـویسنده و لغـت‌شنـاس مشهـور و آخـریـن شـاگـرد عـلامه دهخدا دار فـانی را وداع گفـت.
۵