همراهی مجلس و دولت با دود دخانیات
به‌رغم آنكه پرونده برنامه ششم توسعه بالاخره در مجلس بسته شد، اما بندهايي از اين برنامه با اما و اگر و انتقادات متعددي روبه‌رو است. يكي از اين موارد كاهش عوارض سيگار در سال 96 نسبت به سال 95 است!
قاليباف: دولت بودجه شهرداري را 46 درصد كاهش داد
پيشنهاد فروش بليت ‌مترو بر اساس طبقه‌بندي دهك‌ها
روز گذشته شهردار تهران در حالي لايحه بودجه 18 هزار و 489 ميليارد‌ي پايتخت را به شوراي اسلامي شهر تهران ارائه داد كه با انتقاد از برخي مصوبات برنامه ششم توسعه اعلام كرد: تبعات برنامه دولت سبب كاهش ۴۶ درصدي بودجه شهرداري شده است
آلودگي هوا تكيه بر باد دارد نه برجام!
امروز روز 29 دی، روز هواي پاك است؛ هوايي كه سال‌هاست ديگر در شهرهاي بزرگ و كلانشهرها پاك نيست.
سود چندهزار میلیاردی مالیات سیگار را به مافیا بخشیدند!
همراهی مجلس و دولت با دود دخانیات
به‌رغم آنكه پرونده برنامه ششم توسعه بالاخره در مجلس بسته شد، اما بندهايي از اين برنامه با اما و اگر و انتقادات متعددي روبه‌رو است. يكي از اين موارد كاهش عوارض سيگار در سال 96 نسبت به سال 95 است!
مدير امور شوراهاي آموزش و پرورش:
مدير امور شوراهاي وزارت آموزش و پرورش با بيان اينكه بيش از هزار و 500 ميليارد تومان درآمدزايي داشته‌ايم، اعلام كرد: مدارس هيئت امنايي حق دريافت پول به صورت اجباري را ندارند.
باحضور هنرمندان بنام عرصه شعر در فرهنگسرای گستان رقم می خورد:
"شب شعر طنز گلستانه" عنوان برنامه شعرخوانی طنز است که پنجشنبه آخر هر ماه در فرهنگسرای گلستان برگزار می شود در برنامه این هفته است با محوریت آلودگی هوا اشعار طنزی توسط شعرا خوانده شود.
با هدف کاربردی کردن سوره های قرآن در زندگی:
سلسله نشست‌های تفسیر موضوعی قرآن کریم با عنوان «دریای معرفت» و با حضور استاد ابوالفضل بهرام‌پور برگزار می‌شود.
نقش مهاجرت در آسيب‌هاي اجتماعي
اين درست است كه بازار كار ايران در شرايطي است كه‌ بسياري از افراد به دليل نبود زيرساخت‌هاي اقتصادي به مهاجرت روي مي‌آورند.
مشتركان تعداد خطوط تلفن همراه ثبت شده به نام خود را استعلام كنند
انعقاد تفاهمنامه قوه‌قضائيه با شركت‌هاي همراه اول، ايرانسل و رايتل
مالكان قانوني بايد پاسخگوي جرائم باشند / امضاي تفاهمنامه قوه‌قضائيه و تلفن همراه براي كاهش جرم در حالي صورت گرفت كه بر اين اساس ضرورت دارد، مشتركان نسبت به استعلام تعداد خطوط تلفن همراه ثبت شده به نام خود اقدام كنند.
پارازيت معاون تحقيقات وزارت بهداشت روي اعصاب مردم!
در صورت اثبات سرطان‌زایی پارازیت‌ها، همه امواج ماهواره‌ای و امواج رادیویی متهم هستند / چند روز پيش بود كه انتشار مصاحبه‌اي از معاون تحقيقات وزارت بهداشت دوباره پرونده پارازيت‌ها را در افكار عمومي جامعه باز كرد...
توسط سازمان فضای مجازی سراج؛
چهارمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی، با برگزاری بخش‌های ویژه در محل نمایشگاه‌های بین المللی شهرداری تهران از روز شنبه 23 بهمن ماه توسط سازمان فضای مجازی سراج برگزار می‌شود.
محقق در مراسم "یاد استاد":
رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در مراسم بزرگداشت سید جعفر شهیدی، او را در شمار نخستین نسل از طلاب دانشگاهی دانست
«معاينه برتر» نيامده رفت
گير كاهش مدت زمان معاينه فني خودروها در دست‌انداز مجلس
در حالي كه حدود 80 درصد آلودگي و آلايندگي هوا از وسايل نقليه موتوري توليد مي‌شود، متأسفانه برنامه‌ها و طرح‌هاي بلند‌مدت و مقطعي به دليل نگاه‌هاي سليقه‌اي و اجرا نكردن كامل طرح‌هاي زير‌ساختي تاكنون نتوانسته از ميزان غلظت آلودگي هوا بكاهد‌.
ژست‌هاي رسانه‌پسند به جاي اقدام و عمل براي پايان آسيب‌ها
واكنش ديرهنگام رئيس سازمان بهزيستي به موضوع عقيم‌سازي زنان
پديده‌هايي مانند اعتياد، كارتن‌خوابي، ‌بارداري زنان كارتن‌خواب و معتاد و خريد و فروش نوزادان اين زنان، همگي نشانه‌هايي از اشتباه در سياستگذاري...
ورود مجلس به اقتصاد دانش بنيان دولت را هم غافلگير كرد
رقابت دولت و مجلس در جذب جسورانه سرمايه براي شركت‌هاي دانش بنيان
با وجود قانون سرمايه‌گذاري خارجي در كشور مصوب اوايل دهه 80، مجلس طي روزهاي گذشته طرحي را به تصويب رساند و به‌رغم عدم پيشنهاد دولت، در برنامه ششم توسعه گنجاند كه طي آن دولت مكلف به تأسيس شركت‌هاي دانش‌بنيان با مشاركت شركت‌هاي خارجي است.
1