اخبار كلی
دانش آموزان تهرانی مدارس استعدادهای درخشان و نیز دانشجویان ورودی 96 رشته پزشکی سه دانشگاه دولتی شهر تهران که در این مدارس تحصیل می کرده اند، نظرات متفاوتی نسبت به ابزارهای کمکی کنکور سراسری دارند.
نفیسه ابراهیم‌زاده‌انتظام
با وجود تأکیدات مقام معظم رهبری کرسی‌های آزاداندیشی نتوانسته‌اند جایگاه و کارکرد خود را در دانشگاه‌ها بیابند. ملاحظات سیاسی و مدیریتی بی‌برنامگی، نبود مهارت تخصصی مدیریت و هدایت جلسات از جمله کاستی‌هایی است که طی سال‌های اخیر نتوانسته‌اند اصلاح شوند.
چهاردهمین نشست شنبه‌های انقلاب با موضوع آزادی و حقوق بشر برگزار شد
حجت‌الاسلام علی جعفری دبیر کمیته آزادی و حقوق بشر جنبش مردمی پاسداشت ۴۰ سال انقلاب اسلامی با اشاره به آزادی مطبوعات پس از انقلاب گفت: بیش از ۹ هزار مطبوعه با پوشش همه سلایق فکری و سیاسی، نشانه غیرقابل انکار از آزادی در جمهوری اسلامی ایران است.
باغ تالار‌های اطراف تهران عملاً مناطق خودمختاری هستند که تابع هیچ قانونی نیستند
آدرس را که نگاه می‌کنید، دستتان می‌آید به یک مراسم عروسی عادی دعوت نشده‌اید. بزرگراه فتح، احمدآباد مستوفی، شهریار و خیابان‌های فرعی‌اش با باغ‌های خلوتی که در میان آن‌ها جا خوش کرده‌اند، حالا به ظرفیت اقتصادی قوی و جدید تبدیل شده‌اند. به این منطقه که بیایید، شاید در ظاهر تصور کنید به جایی خالی از سکنه وارد شده‌اید، اما غروب به بعد اینجا خبر‌های زیادی هست.
ویژه برنامه " زیر سایه خورشید " به مناسبت دهه کرامت در منطقه 18 برگزار می شود
فرهنگسرای خانم(ص) همزمان با دهه کرامت و به مناسبت ولادت حضرت معصومه(س) و حضرت امام رضا(ع) ویژه برنامه «زیر سایه خورشید» و دیدار خادمان حرم رضوی با خانواده شهدا را برگزار می کند.
مادر شهید شادکی:
در برنامه "در کوی نیکنامان" فرهنگسرای گلستان از خانواده مکرم شهیدان تجلیل بعمل آمد.
تنها ۳ درصد دارو‌ها وارداتی هستند، گرانی معنا ندارد
محمد سالاری، عضو اصلاح‌طلب شورای شهر تهران: باید در مقابل طرح مسکن امید آقای روحانی بایستیم!
زمستان گذشته رئیس‌جمهور در جلسه‌ای در وزارت راه‌و‌شهرسازی زیر و بم مسکن اجتماعی امید را که یکی از وعده‌های انتخاباتی‌اش بود، بیان کرد. طی ارزیابی وزارت راه‌وشهرسازی در حال حاضر ۲ هزار و ۷۰۰ محله در ۵۴۳شهر و در ۱۴۱هزار هکتار مساحت شهری ناکارآمد و فرسوده است.
در شرایط سخت ارزی کشور، «انگور کالیفرنیا»، «سورسوپ»، «میوه اژدها» و «رامبوتان» اینترنتی به مشتریان فروخته می‌شود
از طعم مرکبات خسته شده‌اید؟ پس حتماً «میوه اژدها» را امتحان کنید. در اوج گرمای تابستان لذت‌خوردن «سورسوپ» را از دست ندهید، میوه‌ای که تفاوتی با بستنی ندارد. این‌ها بخش کوچکی از تبلیغات میوه‌های لوکس در شبکه‌های مجازی و برخی سایت‌هاست.
درپی گرمای بی سابقه ۴۰ ساله در انگلیس و بروز مشکل کم آبی، استفاده از شلنگ آب در انگلیس برای شستن خودرو و در و پنجره منازل ممنوع است و هزار پوند جریمه در پی دارد.
انتشار نامه گلایه‌آمیز حمیدرضا حاجی‌بابایی، رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس به رئیس‌جمهور در خصوص فروش اردوگاه شهید باهنر در روز‌های اخیر، توجه بسیاری از رسانه‌ها و نهاد‌های نظارتی را به موضوع جلب کرده‌است و سرنوشت این باغ را که به لحاظ موقعیت مکانی و وسعت در سال‌های اخیر بار‌ها مورد طمع افراد حقیقی و حقوقی قرار گرفته سر زبان‌ها انداخت.
این روز‌ها به کمک فضای مجازی بی‌حجابی به عنوان نماد آزادی‌های مدنی و بد حجابان به عنوان مدافعان این آزادی معرفی می‌شوند. در مقابل دولت‌هایی هم که نمی‌توانند اقدام مؤثر و ریشه‌ای‌تری در حوزه زنان انجام دهند به اقداماتی در سطح پیگیری آزادی‌های مدنی و حضور زنان در ورزشگاه‌ها اکتفا می‌کنند
گزارش «جوان» از گردش عظیم مالی خیریه‌های سیاری که قابل ردیابی نیستند
خیریه‌ای در کرج که بازاریابانش برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی به مراکز پرتردد تهران می‌آیند. این، اما همه ماجرا نیست بازاریابان گذری خیریه‌های ناشناس که اغلبشان حتی دستگاه‌های کارتخوان سیار دارند ممکن است چند لحظه دیگر در همان خیابان دیده نشوند و ...
رییس سازمان پدافند غیرعامل با بیان اینکه باید عدم دخالت انسانی در موضوع کم آبی به لحاظ علمی ثابت شود، گفت: سازمان هواشناسی در صورت عدم اثبات این موضوع باید تبعات حقوقی این بحران را به عنوان تهدید کشور بپذیرد.