جامعه - اخبار كلی
اخبار كلی
افشانی شهردار ناکام تهران که چندماه پیش بلافاصله پس از انتصاب قول داد یک ساله گدا‌های تهران را جمع کند، رفت و گدا‌ها ماندند.
اولویت قرارگرفتن دخانیات در تخصیص ارز دولتی و اختصاص ارز نیمایی به محصولات دخانی آن هم در شرایطی که برای مدیریت تحریم‌ها، دارو از نان شب واجب‌تر با محدودیت‌هایی مواجه شده موضوعی است که اعتراض جدی وزارت بهداشت را هم در پی داشته است.
گرانی شیر و موادلبنیاتی از جمله موضوعات مهم در چند ماه اخیر است. این در حالی است که با افزایش قیمت لبنیات در ماه‌های اخیر، مصرف سرانه این محصول به شدت کاهش یافته تا جایی که لبنیات در حال خارج شدن از سبد مصرف خانوارهاست.
روزگذشته برخی از رسانه‌ها به عرصه مجادله اهالی قوه‌مقننه و مجریه درباره خداحافظی با کنکور تبدیل شد و در نهایت عبدالرسول عمادی سرپرست معاونت آموزش متوسطه آموزش‌و‌پرورش آب پاکی «کنکور حذف نمی‌شود»
نماینده مردم ایذه در مجلس از وعده جهانگیری برای پداخت حقوق کارگران نیشکر هفت تپه در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: سامانه سرباز ماهر یک گام رو به جلو است و از ۱۵ سالگیِ جوانان به دنبال شناخت تخصص و توانمندی آن‌هاست.
عضو هیات علمی پژوهشکده علوم زمین با بیان اینکه بسته به اینکه آتشفشان دماوند در چه فصلی فعال شود، منطقه‌ای را تحت تاثیر قرار می‌دهد، گفت: بر اساس مطالعات جهانی احتمال فعالیت انفجاری آتشفشان دماوند در آینده وجود دارد.
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور:
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: بیش از ۲۵۰ هزار شغل با حمایت این سازمان از سال ۹۲ تاکنون ایجاد شده است.
با حضور وزیر آموزش‌وپرورش، تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت آموزش‌وپرورش و سازمان ملی استاندارد منعقد شد.
تاثیرگذاری انسان بر جو و سامانه‌های بارشی شاید به صورت تئوری قابل طرح باشد، اما در عمل غیرممکن است و مباحثی، چون امکان دستکاری در جو، ابردزدی یا برف دزدی، در مجامع علمی هواشناسی دنیا هیچ جایگاهی ندارد.