اخبار كلی
رئیس قوه قضائیه: برخی مسئولان وزارت صنعت احضار و ممنوع الخروج شده‌اند
آیت‌الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی با اشاره به دیدار روز گذشته هیئت دولت و رئیس جمهور با مقام معظم رهبری و توصیه‌های مهم و راهگشای رهبر معظم انقلاب در این دیدار، ابراز امیدواری کرد
محمدجواد اخوان
بی‌کفایتی، سهل‌انگاری و عدم رسیدگی مأموران آل‌سعود به حال مجروحان و آسیب‌دیدگان حجاج در منا، منجر به وقوع یک فاجعه بزرگ انسانی شد که در پس آن بیش از ۷ هزار نفر از حجاج مسلمان از سراسر دنیا با لبان تشنه به شهادت رسیدند.
رهبر معظم انقلاب در دیدار دست‌اندرکاران حج:
رهبر معظم انقلاب اسلامی حج را مظهر آمیختگی «معنویت و سیاست» و مهم‌ترین ویژگی آن را اجتماع مسلمانان در زمان و مکان مشخص دانستند و گفتند: حج واقعی حجی است که از یک طرف همراه با برائت از مشرکین باشد و از طرف دیگر زمینه‌ساز وحدت و همدلی و یکصدایی مسلمانان شود.
مقامات نظامی ایران درباره طعنه‌های ترامپ چه گفتند؟
خلیج فارس و دریای عمان از مهم‌ترین مناطق تولید و ترانزیت انرژی در دنیا هستند و طبیعی است که چنین منطقه پراهمیتی نمی‌تواند از چشم قدرت‌های بین‌المللی دور بماند. جالب است که ایران به عنوان مهم‌ترین قدرت در منطقه دریای عمان و خلیج فارس نیز همواره با نیرو‌های فرامرزی برخورد‌های جدی داشته است
چرا اولویت‌های مردم همچنان باید بی‌اهمیت و کم‌ارزش قلمداد شود؟
بدون تردید اولویت امروز کشور «کنترل هرج و مرج ایجاد شده در عرصه بازار اعم از ارز، طلا و کالا‌های اساسی» و «مبارزه با رانت و فساد‌های فردی و گروهی» است و طرح هر مسئله‌ای در سطح رسانه‌ها یا تریبون‌های عمومی جز این موضوع، آدرس غلط دادن به جامعه با اهدافی نظیر فرار از پاسخگویی به مطالبات مردمی و انحراف افکار عمومی از مسائل اصلی است.
گزارش «جوان آنلاین» از تبلیغات کذب فرانسه علیه اسلام
تیم ملی فرانسه برای بار دوم قهرمان جام جهانی شد و جام بیست‌و‌یکم را به دست آورد. این در حالی است که تعداد زیادی از بازیکنان این تیم، مسلمانان بودند.
رهبر انقلاب در دیدار دست‌اندرکاران و کارگزاران حج:
رهبر معظم انقلاب فرمودند: امت اسلامی و ملت فلسطین بر دشمنان خود پیروز خواهند شد و خواهند دید آن روزی را که ریشه رژیم جعلی صهیونیستی از سرزمین فلسطین کَنده شود.
عباس حاجی‌نجاری
اصرار امریکایی‌ها در بزرگنمایی فشار و تهدید‌های اقتصادی علیه ایران کنار بازی دوگانه‌ای که اروپایی‌ها در پی مذاکرات اخیر و صدور بیانیه‌ای فاقد هرگونه ضمانت اجرایی برای حفظ ایران در برجام آغاز کرده‌اند...
محمد اسماعیلی
آیا «ناتوانی» افراد، «ناکارآمدی غیرتعمدی و بعضاً تعمدی» آن‌ها را باید تفسیر به «ناتوانی و ناکارآمدی نظام اسلامی» کرد یا میان این دو تمایز قائل شد؟
رهبر انقلاب هیئت دولت را فراخواند
تصویر دولت در چشم مردم باید تصویری توانا، کارآمد و تلاشگر باشد، زیرا نفس تلاشگری برای مردم جذاب و امیدوارکننده است. البته بیان انتقاد‌های منطقی اشکالی ندارد، ضمن اینکه بخش عمده‌ای از تصویرسازی درست از دولت وابسته به عملکرد مسئولان است، یعنی مسئولان باید به میان مردم، کارگران و صنایع بروند و از نزدیک با آن‌ها ارتباط برقرار کنند
دستگاه دیپلماسی شکایت این جنایت را به نهاد‌های بین‌المللی ببرد
تحریم‌های یکجانبه علیه مردم ایران که می‌تواند به اختلال در تجارت دارو و مواد غذایی بینجامد، جنایتی بین‌المللی است که با وجود دامنه و تبعات گسترده آن تاکنون به عنوان یک موضوع جدی نه از سوی نهاد‌های بین‌المللی و نه از سوی وزارت امورخارجه مورد توجه قرار نگرفته است.
محمدجواد اخوان
از شبهاتی که در مقاطع مختلف و به انحای گوناگون بار‌ها طرح‌شده، یکی چرایی عدم ورود رهبری در حوزه‌های اجرایی است. این شبهه معمولاً زمانی که ناکارآمدی حوزه‌های اجرایی اوج می‌گیرد و موجب تشدید نارضایتی افکار عمومی می‌شود، جدی‌تر می‌شود و بیشتر اذهان مردم را با خود درگیر می‌کند. اکنون نیز و در زمانه‌ای که مشکلات مختلف اقتصادی بر گرده مردم سنگینی می‌کند...
روحانی: در زمینه انرژی، حمل و نقل، کالا‌های اساسی و تولید مشکل نخواهیم داشت
رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه امروز ما قوی‌تر از دیروز می‌توانیم با توطئه‌های دشمنان مقابله کنیم و مسیرمان را ادامه دهیم، به مردم اطمینان داد: گرچه فشار‌هایی خواهد بود، اما می‌توانیم زندگی مردم را در کشور با حمایت مردم اداره و از مشکلات به خوبی عبور کنیم.
از پافشاری اروپا روی ضدیت با ایران تا پافشاری جماعتی برای سفیدنمایی اروپا
بسیاری از اقدامات و مواضع برخی سیاستمداران طی ماه‌های اخیر بر اساس تز «تکیه بر اروپا به جای امریکا» متمرکز شده است تا جایی که طی هفته‌های گذشته انتقاد از رفتار سلطه‌گرایانه امریکا و نقض برجام از سوی این کشور، در ادبیات برخی دولتمردان جای باز کرده و برخلاف پنج سال گذشته، توجیه‌تراشی رفتار امریکا جای خود را به انتقاد از اقدامات ترامپ – و نه مجموعه تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان ایالات‌متحده – داده است.