سیاست - اخبار کلی
اخبار کلی
رحیم زیادعلی
رئیس جمهور این روز‌ها بیشتر از هر زمانی آشفته، عصبانی و تند مزاج است و دلایل این عصبانیت را بیش از هر کسی خود او می‌داند.
عباس حاجی نجاری
رئیس‌جمهور امریکا هفته گذشته با تکرار تهدیدات خود علیه مردم ایران و ادعای اینکه ایران به سمت تولید بمب اتمی می‌رود، تلاش کرد موضوع ایران را کماکان به‌عنوان مهم‌ترین مسئله در دستور کار دستگاه سیاست خارجی امریکا نگه دارد.
بازخوانی بخشی از اتهامات یک مفسد
همه گلایه‌ها از قوه قضائیه که چرا با دانه درشت‌ها برخورد نمی‌کند، ناگاه در یک نقطه به پایان می‌رسد و تبدیل به سکوت می‌شود، آن هم زمانی که حکم نهایی یک دانه درشت اعلام می‌شود.
همزمان با نامه‌نگاری نهاد‌های دیگر به رهبری برای استثنا شدن از قانون انجام شد
در حالی که نهاد‌ها و افراد مختلف به دنبال کسب اجازه از رهبری برای استثنا شدن از قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان هستند، نهاد‌های زیرمجموعه رهبری خود این قانون را اجرایی کرده‌اند و تاکنون صد‌ها نفر در این مجموعه‌ها به دلیل اجرای این قانون، از کار کنار رفته‌اند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز در دیدار جمعی از خانواده‌های شهیدان دفاع مقدس و مدافع حرم و دفاع از مرز‌ها و امنیت، بازآفرینی روحیه شجاعت و شهادت در نسل جوان مؤمنِ انقلابی امروز را «معجزه انقلاب» برشمردند و با دعوت مردم و جوانان و همچنین مسئولان به بیداری و هوشیاری در مقابل توطئه‌های جبهه استکبار و در رأس آن امریکا، گفتند: همه باید تلاش خود را برای تقویت اقتصاد کشور و تولید ملی مضاعف کنند و مسئولان نیز باید مراقب باشند تا فریب ظاهرسازی و زبان‌بازی دشمن را نخورند و دشمن خبیثی که از در بیرون شده است، از پنجره وارد نشود.
انتقاد روحانی از معاهده مربوط به گاز‌های گلخانه‌ای
رئیس جمهور دیروز برخلاف روند جاری در میان دولتمردانی مثل ظریف، کلانتری و خانم ابتکار، تلویحا پیوستن به معاهده پاریس را ایجاد دردسر برای ملت ایران دانست. دیدگاه قابل تقدیری که لازم است همکاران نامبرده رئیس‌جمهور در دولت موضع صریح خود را نسبت به آن اعلام کنند.
آیت الله نوری همدانی گفت:بعضی از مسئولان گفتند بعد از برجام ارزانی شد در حالی که چنین نیست مردم از گرانی رنج می‌برند.
سفیر ایران در لندن گفت که آمریکا از تعیین ۱۲ شرط برای مذاکره و هم‌زمان اعلام مذاکره بدون قید و شرط هدف روانی ـ. رسانه‌ای را دنبال می‌کند.
روحانی در جلسه هیات دولت:
رئیس جمهور با بیان اینکه امروز یک نوع جنگ اقتصادی و روانی است و نمی‌توانیم بگوییم شرایط عادی است، گفت: باید قیمت‌ها در بازار متعادل باشد تا به مردم اجحاف نشود.
آیت الله جنتی:
دبیر شورای نگهبان گفت: شایسته نماینده مردم نیست در مجلس که محل قانونگذاری و برنامه‌ریزی برای حل مشکلات کشور است، به امور دیگر بپردازد.