توصیه 20 سال پیش رهبر انقلاب به مطالعه «مهاجران»
«مهاجران» رمان نویسنده امریکایی، هاوارد فاست در شمار پر‌فروش‌ترین کتاب‌های امریکا قرار دارد و از پرطرفدارترین آثار این نویسنده معاصر امریکایی به‌شمار می‌رود؛ اثری که رهبر معظم انقلاب نیز خواندن آن را توصیه کرده‌اند.
گير افتادن دوباره برنامه‌هاي تلويزيوني در تله عجله
زیر سؤال رفتن ادعا‌های مهمان برنامه تلویزیونی «فرمول یک»، بار دیگر نشان داد برنامه‌های اجتماعی تلویزیون که تحت تأثیر فضای مجازی حرکت می‌کنند تا چه حد آسیب‌پذیر هستند.
بررسی دلایل ظهور دستمزد‌ها و نمایش‌های لاکچری در تئاتر در گفت: وگو با شکرخدا گودرزی
در چند روز اخیر «جوان» درباره جولان سلبریتی و رشد تئاتر‌هایی که بخش عمده‌ای از مردم توان خرید بلیت آن را ندارند هشدار داده بود.
گفت‌و‌گو با راضیه تجار، نویسنده و عضو هیئت مؤسس انجمن قلم ایران
پنج‌شنبه شب جمعی از نویسندگان و محققان برجسته و مطرح کشور که اغلب مرتبط با حوزه هنری یا شهرستان ادب هستند با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند.
دیدار با رهبر انقلاب به روایت نویسندگان
مدیر مدرسه رمان شهرستان ادب با توصیف دیدار دیشب نویسندگان با رهبر انقلاب به نقل جملاتی از ایشان پرداخت و گفت: معظم‌له، جملات دقیقی در باب داستان‌نویسی بیان کردند؛ از آن جمله اینکه داستان نباید موجب افسردگی و دل‌مردگی مخاطب بشود.
راضیه تجار، نویسنده نسل اول انقلاب با روایت آنچه در جلسه شب گذشته جمعی از نویسندگان با رهبر انقلاب گذشت، گفت: ایشان با تأکید بر آنکه طالب رمان‌های سطح بالا هستند، اما از وضعیت فعلی هم رضایت دارند.
سامانی:
یکی از جملات آقا این بود که: ملت‌ها را باید از روی داستان‌ها و رمان‌هایشان شناخت. گفتند البته حركت‌های خوبی در این زمینه شروع شده و آثار خوبی از جوانان نوشته شده و این كه به آینده ادبیات داستانی و رمان ایرانی بسیار امیدوارند.
رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های کشور‌های اسلامی:
در داخل کشور ما متأسفانه برخی با طراحی دشمن همراه می‌شوند و دانسته یا ندانسته به سمت اهداف دشمن پیش می‌روند. یکی از نگرانی‌های جدی ما در اربعین این است که دشمن کاری کند تا برخی اتفاقات حاشیه‌ای در رسانه‌ها پررنگ شود از این رو باید در این زمینه هوشیار بود.
پس از تغییر عنوان وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی
مدیرعامل خانه هنرمندان ایران با اشاره به جلسه اخیر کارگروه فرهنگ و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: افزودن واژه «هنر» به عنوان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باعث دلگرمی هنرمندان خواهد شد.
رمان نویس امریکایی:
داگلاس کندی، رمان‌نویس معروف امریکایی است که جای ثابتی ندارد و در کشور‌های انگلیس، کانادا، ایالات متحده و فرانسه زندگی می‌کند و در فرانسه آثارش هواداران بسیاری دارد.
۳