اخبار كلی
ترکیه قادر به کنترل خروج تروریست‌ها نخواهد بود
اگر طرح سوچی بدون مانع و بنابر جدول‌زمانبندی شده پیش برود، باید انتظار داشت که دولت و ارتش سوریه تا کمتر از سه ماه و نیم دیگر شهر ادلب و اکثر این استان را در کنترل خود داشته باشند، اما عواملی در کار هست که این چشم‌انداز را تیره و تار کرده است.
با اعلام نتایج انتخابات پارلمانی در عراق و مشخص شدن پیروزی احزاب شیعی، تلاش‌های خارجی برای تأثیرگذاری بر روند سیاسی در عراق رو به افزایش گذاشته است.
هادی محمدی
استان ادلب و پاکسازی تروریست‌های القاعده قبل از اینکه یک نقطه پایانی در بحران سوریه باشد، یک مرحله راهبردی برای روس‌هاست، چراکه به لحاظ نظامی، پیچیده‌تر از حلب شرقی و یا مناطق جنوبی سوریه نیست و هیاهوی مسائل انسانی نیز یک ابزار و مانع‌تراشی برای ممانعت و یا تأخیر در عملیات ادلب است
روسیه دلایل رژیم صهیونیستی را درباره سقوط ایلوشین نپذیرفت
سقوط یک هواپیمای شناسایی روسی و کشته شدن ۱۵ خدمه آن به علت عملیات جنگنده‌های اسرائیلی در لاذقیه روابط تل‌آویو و مسکو را در شرایط بحرانی قرار داده و گزارش‌ها حاکی از خشم عمومی در روسیه از عملکرد خصمانه رژیم صهیونیستی است. هرچند ناظران معتقدند کرملین از اتخاذ مواضع انتقامی و شدید علیه ماجراجویی اسرائیل خودداری خواهد کرد.
ادعای درخواست ملاقات با رئیس‌جمهور امریکا قویاً تکذیب شد
نماینده امریکا در سازمان ملل در آستانه سفر حسن روحانی به نیویورک ادعا کرده که رئیس‌جمهور ایران برای ملاقات با دونالد ترامپ درخواست کرده است؛ موضوعی که سخنگوی وزارت خارجه ایران آن را قویاً رد کرده است.
واشنگتن، ضمن اعلام تحریم‌هایی علیه روسیه، پکن را هم با تشبث به قانون ضد تروریستی کاتسا مورد هدف قرار داد تا دولت ترامپ فعلاً هم در عرصه اقتصادی و هم امنیتی شمشیر را برای دو ابرقدرت رقیب خود از رو بسته باشد.
سیدحسن نصرالله:
دبیرکل حزب الله لبنان در آغاز سخنرانی خود در جمع عزاداران حسینی (ع) در منطقه ضاحیه در جنوب بیروت تصریح کرد: شما در اینجا برای سوگواری و ابراز وفاداری به سید الشهداء (ع) حضور یافته‌ اید و اجر شما با خداوند متعال باشد. درود خداوند بر شما . درود خداوند بر شهدای شما و زخمی های شما و دلاوران شما. 
چین در واکنش به تعرفه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد دلاری روز دوشنبه واشنگتن، روی ۶۰ میلیارد دلار دیگر از کالا‌های آمریکایی تعرفه اعمال کرد، کشور‌های دیگری نظیری هند واروپا هم پاسخ تعرفه‌گذاری ترامپ را می‌دهند.
یک رسانه آمریکایی گزارش داد
طبق گزارش «پالیتیکو»، رئیس‌جمهور آمریکا احتمالا از حسن روحانی برای دیدار در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل دعوت کند به رغم اینکه سال گذشته مقام‌های ایرانی به درخواست او جواب رد دادند.
در شب دهم محرم
در شب دهم محرم«نصرالله» مردم را به تجدید بیعت با امام حسین (ع) فراخواند.
سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه یک بار دیگر تأکید کرد، اقدامات رژیم صهیونیستی در سوریه بی پاسخ نخواهد ماند.
طی تماس تلفنیِ
وزرای خارجه ایران و ترکیهوزرای خارجه ایران و ترکیه امروز درباره جزئیات توافق ادلب تلفنی گفتگو کردند.
رئیس ائتلاف الفتح عراق، رسما از نامزدی برای نخست‌وزیری عراق انصراف داد.
برای اجرای یک برنامه سری مربوط به سلاح‌های میکروبی پنتاگون
در اولین مصاحبه تلویزیونی
رئیس جدید پارلمان عراق تأکید کرد با تعرض به ایران از خاک کشورش مخالف است و همه تلاشش را برای دفاع از کشور و همسایگان عراق به کار خواهد گرفت.