اخبار كلی
درگیری‌هایی که یک روز بعد از تصویب لایحه دولت یهودی در پارلمان رژیم اوج گرفته است و ادامه آن عملاً نوعی تلاش برای تحت‌الشعاع قرار دادن این مصوبه است که بار دیگر به شکلی عریان عمق نژادپرستی صهیونیست‌ها را به نمایش می‌گذارد.
ارتش سوریه می‌خواهد فاتح آخرین قلعه تروریست‌ها باشد
۲ هــزار و ۸۰۰ تروریسـت روز جمعه قنیطره را ترک کردند و به ادلب منتقل شدند تا در یک توافق کم‌سابقه در جنگ سوریه، ۷ هزار علوی ساکن فوعه و کفریا از ۳۹ ماه محاصره نجات پیدا کنند.
رحمان نعیمی
نمایندگان کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) از عصر روز چهار شنبه بحث و بررسی قانونی به نام «قانون کشور یهود» را شروع کردند و بعد از هفت ساعت، بامداد روز بعد این قانون با ۶۲ رأی موافق، ۵۵ رأی مخالف و ۲ رأی ممتنع به تصویب نهایی رسید.
تشدید فشار امریکا، ادامه تردید در اروپا
یک هیئت امریکایی چند هفته است برای اعمال فشار بر کشور‌های طرف تجاری با ایران کشور به کشور سفر می‌کند. این هیئت که تا اواخر هفته قبل در هند بود، حالا به آنکارا رفته تا به مقام‌های ترک برای قطع مناسبات تجاری با ایران فشار بیاورد.
قانون «دولت یهود» در کنست تصویب شد
از جمله بندهای قانون «کشور‌یهود» این است كه «تمام یهودیان آزاد خواهند بود به این منطقه مهاجرت کنند. علاوه بر این، توسعه شهرک‌های یهودی‌نشین ارزش ملی است و برای ارتقای شهرک‌های فعلی و تأسیس‌‌‌‌ شهرک‌های جدید باید اقدام شود
نصرالله به رزمندگان حزب‌الله: شما بزرگترین اسطوره ایستادگی، پیروزی و شکیبایی را در تاریخ حزب‌الله نوشتید
سرنوشت دو شهرک عمدتاً شیعه‌نشین فوعه و کفریا یکی از سنگین‌ترین و دردناک‌ترین داستان‌های جنگ سوریه است و ایستادگی ساکنین این دو شهر در مقابل محاصره و تهاجم تروریست‌های تکفیری نماد صبر مقاومت در این جنگ هفت ساله محسوب می‌شود
گفت‌وگو با جعفر قنادباشی، کارشناس مسائل غرب آسیا و شمال آفریقا
سعودی و متحدانش سعی داشتند از الحدیده به عنوان برگ برنده استفاده کنند و تحولات را به نفع خود تغییر داده و در مذاکرات سیاسی با انصارالله از این برگ برنده برای امتیازگیری استفاده کنند که تاکنون به این هدف نرسیده‌اند. همچنین انصارالله در نبرد الحدیده نشان داد که ابزار‌های زیادی برای بازدارندگی در مقابل ارتش امارات و عربستان دارد.
تهدیدات و چالش‌های اقتصادی پیش روی اردوغان
آمریکا نهایت استفاده را از بحران اقتصادی به وجود آمده در ترکیه در راستای منافع خود خواهد کرد. سیاست چماق و هویج آمریکا این بار در بخش اقتصاد ترکیه بکار گرفته خواهد شد.
وزارت بازرگانی چین اعلام کرد:
وزارت بازرگانی چین اعلام کرد: پکن به شدت با سیاست اعمال تحریم‌های یک جانبه علیه ایران مخالف بوده و با تجارت و همکاری با ایران در قالب تعهدات بین‌المللی ادامه می‌دهد.
زهرا حسینی
برنامه محمد بن‌سلمان از زمان انتصاب وی به عنوان ولیعهد عربستان بر مبنای معرفی چهره جدیدی از عربستان در منطقه و محیط بین‌الملل بنا شده است. بن‌سلمان درنظر دارد بر اساس سند ۲۰۳۰، تحولات بنیادی در حوزه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی این کشور ایجاد کند.
پارلمان رژیم صهیونیستی اصلاحیه قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن اختیار اعلام جنگ از نخست‌وزیر و وزیر جنگ این رژیم گرفته شد؛ اقدامی که پس از هشدار‌های نتانیاهو برای اقدام نظامی علیه نوار غزه انجام شد.
رئیس جمهور امریکا: روسیه دخالت کرد، ولی اثرگذار نبود
بعد از آنکه رئیس‌جمهور امریکا در کنفرانس خبری روز دو شنبه در حضور همتای روسش دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا در سال ۲۰۱۶ را رد کرد، سونامی جدیدی از انتقادات از اظهارات وی به راه افتاد که نتیجه آن تعدیل مواضع دونالد ترامپ بود و ضمن قبول دخالت روسیه در انتخابات مذکور، این دخالت را بی اثر دانست.
شکاف بین موضع‌گیری مقام‌های اروپایی با اقدامات عملی نهاد‌های مالی
فدریکا موگرینی، کمیسیونر سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای چندمین بار طی هفته‌های اخیر گفته که اتحادیه اروپا قصد دارد از طریق قانونی از فعالیت شرکت‌های خود در ایران حمایت کند، ولی رئیس بانک سرمایه‌گذاری اروپا به صراحت تأکید کرده که هیچ بانک اروپایی وجود ندارد که در حال حاضر بتواند در ایران و با ایران تجارت کند.
سید رحیم نعمتی
مایک پمپئو، وزیر خارجه امریکا، قبل از دیدار ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ، رؤسای جمهور روسیه و امریکا، در خصوص حل و فصل بحران سوریه گفته بود که توپ در زمین روسیه است، اما پوتین نگذاشت تا پاسخ به او چندان طول بکشد.