مسئول ادوات و ضد زره قرارگاه نوح در گفت‌وگو با «جوان» از سختی‌ها و تأثیرات عملیات کربلای ۵ می‌گوید
در این عملیات یگان‌های ضد زره خیلی خوب کار کردند و تلفات خوبی از دشمن گرفتند. قدرت مانور دشمن نیرو‌های زرهی‌اش بود و ضد زره، تانک و نفربر زیادی از دشمن زد. هرجا دشمن زرهی داشت و درگیر می‌شد یگان ضد زره خوب عمل می‌کرد. جنگ ما جنگ آتش بود. گاهی به خاطر کمبود مهمات ضعف داشتیم و یگان‌ها در آتش سهمیه‌بندی می‌شدند
گفت‌وگوی «جوان» با مادر شهید آیت‌الله عباسی هفشجانی
«آیت‌الله» ماه‌های آخر سربازی‌اش را می‌گذراند که به مرخصی آمد و گفت: برای عملیات الی بیت‌المقدس (آزادی خرمشهر) داوطلب شده‌ام و می‌خواهم بروم. پسرم در آن عملیات در گردان خط‌شکن بلال بود. 44 نفر بودندکه همگی به شهادت رسیدند. «آیت‌الله» موقع شهادت 22 سال داشت.
با تلاش گروه نویسندگان «حریم حرم»
«عمود آخر»، شامل مجموعه روایت‌هایی از سفر زیارتی اربعین و خاطرات مربوط به پیاده‌روی مسیر نجف تا کربلای جمعی از شهدای مدافع حرم در سال‌های اخیر است.
آیین افتتاحیه انجمن شاعران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با عنوان «شکوه شعر» شامگاه شنبه 22 دی ماه 1397، در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.
خاطره‌ای از عملیات کربلای ۵ در گفت‌وگوی «جوان» با یکی از رزمندگان حاضر در این عملیات
منور‌ها هنوز در آسمان جولان می‌دادند و مسلسل‌ها همچنان کانال را شخم می‌زدند، اما سیاهپوشان غواص مردانه به داخل آتش می‌زدند و برخی نیز توانستند از آن عبور کنند
سردار محمدعلی صبور در گفت‌وگو با «جوان» از کم‌وکیف عملیات کربلای ۵ می‌گوید
بصره یکی از مناطق حساس اقتصادی و سیاسی رژیم بعث بود. رسیدن به شمال و شرق بصره هدف عملیات کربلای 5 بود. اگر بصره سقوط می‌کرد به یقین حکومت صدام هم سقوط می‌کرد. مسئولان سیاسی تلاش کردند عملیات بزرگی انجام شود تا در بعد سیاسی جنگ خاتمه پیدا کند
مسئول خانه شهيد امامزاده چيذر در گفت وگو با «جوان»:
پنج‌شنبه گذشته، تصاویــری در فضای مجازی منتشر شد که عکس‌ها و آثار شهدای امامزاده چیذر را در سطل زباله نشان می‌داد. انتشار این عکس‌ها موجب آزردگی خاطر خانواده‌های شهدا و همرزمان آن‌ها شد. در پی این حادثه خبرنگار گروه ایثار و مقاومت روزنامه جوان با شیخ حسن، مسئول خانه شهید امامزاده چیذر تماس گرفت تا در این باره توضیح بیشتری دهد.
نمایشگاه دریچه ای به بهار در گالری فکه در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از هفدهم دی ماه تا پایان همین ماه دایر می باشد.
فیلم "بیا و ببین" در روز یکشنبه 23 دی ماه ساعت 18 در سالن هویزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.
گفت‌وگوی «جوان» با پدر شهید حسین داراب
بعد از 11 سال زندگی در نجف، یک روز ایادی حکومت بعث به ما گفتند باید هرچه سریع‌تر عراق را ترک کنید. من به زادگاهم اردبیل برگشتم. آن موقع حسین سه سال داشت و شخصیتش در ایران شکل گرفت. کسی نمی‌دانست این پسر بعد‌ها به مصاف همان رژیمی می‌رود که خانواده‌اش را آواره کرده بود
۲