مادر شهیدان حسن و علی طهرانی‌مقدم جمعه شب دار فانی را وداع گفت. مراسم تشییع پیکر این مادر شهید امروز از مقابل منزلش برگزار می‌شود.
رضا خدری نویسنده این کتاب در نمایشگاه بین المللی کتاب، توسط سردار شکارچی معاونت فرهنگی ستاد کل نیرو‌های مسلح، سردار علی ناظری و هیات همراه در غرفه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مورد تقدیر و تشویق قرار گرفت
نماینده، ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور پیامی درگذشت بانوی ماجده و مومنه «حاجیه خانم فاطمه داوددخت جلیلی» مادر گرامی شهیدان معزز «حسن و علی طهرانی‌مقدم» را تسلیت گفت.
طی عملیات به گلوی محسن وزوایی تیر خورد، طوری که تیر در گلویش گیر کرده بود و از روی پوست گردنش لمس می‌شد؛ به محسن گفتم: «مثل علی اصغر (ع) تیر به گلویت زده¬اند» او هم گفت: «نه این تیر کارساز نبوده».
مادر شهیدان حسن و علی طهرانی‌مقدم دقایقی پیش دار فانی را وداع گفت.
چرا جوانان در دهه ۹۰ به کتاب‌های خاطره‌نگاری دفاع مقدس علاقه دارند؟
خواندن از تاریخ و فرهنگ دهه ۶۰ برای جوانان این دوره و زمانه بسیار جذاب است. غالب کتاب‌های حوزه خاطره‌نگاری روایتگر فرهنگ خاص و ویژه دهه ۶۰ است. دهه‌ای پر از سادگی، صفا و صمیمیت که برای مخاطب امروز با حسی نوستالژیک همراه است
گفت‌وگوی «جوان» با نویسنده کتاب کسوف در نیم‌روز (بمباران شیمیایی روستا‌های مرزی مریوان)
در کتاب کسوف در نیم روز ما با آلام مردمانی آشنا می‌شویم که هیچ گاه در مرکز توجه قرار نگرفتند و همواره در مظلومیت و گمنامی قرار داشته و دارند. مردمی که بدون دریافت حمایت از مراکز رسمی، علاوه بر تحمل آثار مجروحیت شیمیایی، مجبور هستند بار هزینه‌های درمانی را نیز به دوش بکشند.
جانباز یعقوب ملکی در گفت‌وگو با «جوان» به تشریح مرحله اول عملیات الی‌بیت‌المقدس می‌پردازد
فتح‌المبین اولین عملیاتی بود که ۲۵۰۰ کیلومتر از خاکمان را از دشمن گرفتیم و عراقی‌ها را تا لب مرز بردیم. این موفقیت مهم و بزرگی بود. به لحاظ روحی و روانی رزمندگان به دلیل موفقیت‌های به دست آمده در بالاترین حد قرار داشتند. عملیات فتح‌المبین باعث خوشحالی زیادی در بین رزمندگان شد و روحیه‌شان را بالا برد
گزارش «جوان» از ارائه کتب حوزه دفاع‌مقدس در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران
انتشارات فاتحان که از باسابقه‌های نشر در حوزه دفاع‌مقدس است، امسال با ۹۶ عنوان کتاب در زمینه تاریخ شفاهی دفاع مقدس و رمان و داستان و همچنین ۱۲ عنوان اثر جدید داستانی درباره شهیدان ورزشکار، حضور فعالی در سی‌ودومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران دارد.
۵