کتاب مستوری به ماجرای زندگی پس از جنگ رزمندگان و نگاه امروز شان و اینکه در حال حاضر چگونه فکر می کنند پرداخته و این ویژگی آن را متفاوت و جذاب کرده است.
گفت‌وگوی «جوان» با آزاده سلیمان محمودی درباره رفتار بعثی‌ها با اسرای ایرانی
وقتی که ما اسیر شدیم، هر کسی مجروحیت شدیدی داشت یک پانسمان یا درمان اولیه انجام می‌دادند. بعد دیگر کاری با تعویض پانسمان و رسیدگی به زخم‌ها نداشتند و این زخم‌ها عفونی می‌شد. تعداد زیادی از بچه‌ها در الرشید به خاطر عفونت زخم‌هایشان شهید شدند.
مروری بر کتاب «شهید احمد کاظمی» که اطلاعات دست اولی از فرماندهان را روایت می‌کند
حاج احمد با کوله‌باری از تجربه و شناختی که از دوران دفاع مقدس داشت، در روز‌های پس از جنگ آن‌ها را به کار بست و به بهترین شکل کارهایش را انجام داد. ایشان پس از جنگ نیز همچنان محبوب و دوست‌داشتنی میان نیرو‌ها و مردم ماند و هر روز که می‌گذشت بر این علاقه و ارادت افزوده می‌شد
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن دعوت از رسانه‌های کشور برای مشارکت در تولید محتوا در حوزه ایثار و شهادت و ایثار اجتماعی در جشن چهل‌سالگی انقلاب اسلامی گفت: بنیاد از رسانه‌هایی که در فاصله 40 روز 12 بهمن تا 22 اسفند ماه، روز بزرگداشت شهدا به موضوعات مرتبط به فرهنگ ایثار بپردازند به صورت ویژه تقدیر می‌کند.
مسئول ادوات و ضد زره قرارگاه نوح در گفت‌وگو با «جوان» از سختی‌ها و تأثیرات عملیات کربلای ۵ می‌گوید
در این عملیات یگان‌های ضد زره خیلی خوب کار کردند و تلفات خوبی از دشمن گرفتند. قدرت مانور دشمن نیرو‌های زرهی‌اش بود و ضد زره، تانک و نفربر زیادی از دشمن زد. هرجا دشمن زرهی داشت و درگیر می‌شد یگان ضد زره خوب عمل می‌کرد. جنگ ما جنگ آتش بود. گاهی به خاطر کمبود مهمات ضعف داشتیم و یگان‌ها در آتش سهمیه‌بندی می‌شدند
گفت‌وگوی «جوان» با مادر شهید آیت‌الله عباسی هفشجانی
«آیت‌الله» ماه‌های آخر سربازی‌اش را می‌گذراند که به مرخصی آمد و گفت: برای عملیات الی بیت‌المقدس (آزادی خرمشهر) داوطلب شده‌ام و می‌خواهم بروم. پسرم در آن عملیات در گردان خط‌شکن بلال بود. 44 نفر بودندکه همگی به شهادت رسیدند. «آیت‌الله» موقع شهادت 22 سال داشت.
با تلاش گروه نویسندگان «حریم حرم»
«عمود آخر»، شامل مجموعه روایت‌هایی از سفر زیارتی اربعین و خاطرات مربوط به پیاده‌روی مسیر نجف تا کربلای جمعی از شهدای مدافع حرم در سال‌های اخیر است.
آیین افتتاحیه انجمن شاعران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با عنوان «شکوه شعر» شامگاه شنبه 22 دی ماه 1397، در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.
خاطره‌ای از عملیات کربلای ۵ در گفت‌وگوی «جوان» با یکی از رزمندگان حاضر در این عملیات
منور‌ها هنوز در آسمان جولان می‌دادند و مسلسل‌ها همچنان کانال را شخم می‌زدند، اما سیاهپوشان غواص مردانه به داخل آتش می‌زدند و برخی نیز توانستند از آن عبور کنند
سردار محمدعلی صبور در گفت‌وگو با «جوان» از کم‌وکیف عملیات کربلای ۵ می‌گوید
بصره یکی از مناطق حساس اقتصادی و سیاسی رژیم بعث بود. رسیدن به شمال و شرق بصره هدف عملیات کربلای 5 بود. اگر بصره سقوط می‌کرد به یقین حکومت صدام هم سقوط می‌کرد. مسئولان سیاسی تلاش کردند عملیات بزرگی انجام شود تا در بعد سیاسی جنگ خاتمه پیدا کند
۳