بازخوانی مواضع رهبر انقلاب در سال‌های اخیر
«بی اعتمادی» به آمریکا و تاکید بر «توان داخلی» ۲ ‌گزاره مهمی است که رهبر انقلاب در همه این سال‌ها بر آن تاکید کرده‌اند و اکنون صحت آن برای همه ثابت شده است. موضوعی که برخی مسؤولان در جریان مذاکرات هسته‌ای باور چندانی به آن نداشتند اما اکنون برای آنها ملموس شده است.
گزارش «جوان آنلاین» از سرانجام طرح سوال از رئیس جمهور
با توجه به حواشی ایجاد شده پیرامون سوال از رئیس جمهور، باید دید فرجام طرح چه خواهد شد. آیا روحانی در یازده روز باقیمانده برای پاسخ به سوالات نمایندگان به مجلس میرود یا خیر.
تبیین هشدار‌های رهبر انقلاب در خصوص برجام و واکاوی برجام اروپایی در گفت‌وگو با دکتر علی باقری
با خروج آمریکا از برجام و اعلام استراتژی دولت مبنی بر ادامه مذاکرات با اروپا، سایه روابط خارجی بر اقتصاد کشور همچنان تداوم یافت. شرطی شدن اقتصاد و گره خوردن آن به سیاست خارجی همچون ۴ سال نخست دولت روحانی در حالی است که منتقدان و کارشناسان درباره توان اروپا برای تقابل با آمریکا و حمایت از ایران تردید‌هایی جدی را مطرح کردند.
جعفر حسن‌خانی
من مردم‌سالاری دینی را صادقانه قبول کرده‌ام، ما واقعاً قبول داریم مردم‌سالاری دینی را، هرکسی را که این مردم انتخاب بکنند، ما او را رئیس می‌دانیم، او را مسئول می‌دانیم، کمک به او را لازم می‌دانیم و ...
مقابل مکتب امام چند دیدگاه وجود دارد، عده‌ای دشمن این مکتب، عده‌ای رقیب این مکتب و همچنین عده‌ای پیرو این مکتب هستند.
ارزیابی فعالان سیاسی از اهداف طرح مذاکره امریکا
بخشی از سخنان هفته گذشته رهبر معظم انقلاب در دیدار اقشار مختلف مردم که ناظر به حرف‌های بی‌ادبانه مقامات رژیم امریکا درباره تحریم، جنگ و مذاکره بود، با عبارت «جنگ نمی‌شود مذاکره نمی‌کنیم» به داغ‌ترین هشتگ توئیتر فارسی تبدیل شد.
سید عبدالله متولیان
مقام معظم رهبری در سخنرانی اخیر خود با اشاره به تهدید به جنگ برخی از اعضای هیئت حاکمه امریکا با قاطعیت فرمودند: «جنگ نخواهد شد». این پیش‌بینی قاطعانه ناشی از کدام حقیقت است؟
چرا دولت همچنان به دنبال اجرایی‌کردن FATF است؟
به نظر می‌رسد با آغاز بررسی دوباره لایحه پیوستن ایران به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم، دولت از برخی شروط اروپایی‌ها برای اجرایی شدن بسته اقتصادی حفظ برجام جهت فشار به مجلس برای تصویب لایحه فوق استفاده خواهد کرد.
۴