ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بار دیگر یک فروند ناو جنگی ائتلاف سعودی را در سواحل این کشور هدف قرار داد. این دومین ناو سعودی است که در ماه اخیر منهدم می‌شود.
واکنش کم‌سابقه مشاور پوتین به رژیم صهیونیستی
امریکا برای اولین بار طی حدود دو دهه، یک ناوشکن در بندر اسرائیلی اشدود مستقر کرده؛ ناوشکنی که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تلویحاً آن را پیامی مقابل استقرار سامانه‌های اس 300 روسیه در سوریه خوانده است.
از انتشار کنترل شده مدارک قتل جمال خاشقجی مشخص بود که ترک‌ها از صفر تا صد جنایت سعودی‌ها در کنسولگری عربستان در آنکارا را می‌دانند و حالا آن‌ها می‌گویند صدا و تصویر کشته شدن روزنامه‌نگار منتقد سعودی را دارند؛ اسنادی که انتشار آن می‌تواند عواقبی سنگین برای محمد بن‌سلمان داشته باشد.
دبیرکل حزب‌الله لبنان با اشاره به غارت آشکار کشور‌های عربی توسط رئیس‌جمهور امریکا تصریح کرد که برخی کشور‌های عربی - اسلامی، گویا به دولت امریکا جزیه پرداخت می‌کنند، اما ایران در چشم ترامپ بزرگ است.
آمریکا این روز‌ها بزرگترین شریک عربستان است. مناسبات تنگاتنگ و صمیمانه‌ی امریکا و عربستان تنها بدلیل مسئله نفت نیست، بلکه امریکا بیشترین میزان قرارد‌های تسلیحاتی را با عربستان دارد و عربستان سعودی یک خریدار خوب تسلیحات برای دولت امریکا است. حال این رویکرد دوگانه ترامپ در قبال قتل «خاشقجی» حتی خبرنگاران بی بی سی را هم متعجب کرده است.
خالد بن فرحان، شاهزاده مخالف سعودی که در آلمان زندگی می‌کند فاش کرد تطمیع مخالفان برای ملاقات با آن‌ها به منظور ناپدید کردنشان، شیوه‌ای رایج است که از سوی مقامات سعودی انجام می‌شود.
کمیته حقوق کودکان سازمان ملل با صدور گزارشی انتقادات شدیدی را متوجه حملات ائتلاف متجاوز سعودی علیه کودکان یمنی کرد.
پس از گذشت حدود سه ماه از بازداشت دیپلمات ایرانی به اتهام واهی و پاس دادن این موضوع از فرانسه به آلمان و پس از آن به بلژیک، این فرد در نهایت به بروکسل مسترد شد تا اروپایی‌ها همچنان اثبات کرده باشند که حاضرند سیاهی لشکر نمایش‌های ضد ایرانی توطئه مشترک صهیونیستی- امریکایی باشند.
وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه گفت که رژیم صهیونیستی به حمایت اروپا در برابر ایران نیاز دارد و پاریس درباره امنیت این رژیم مذاکره نمی‌کند.
زهرا حسینی
پس از اعلام خروج امریکا از توافق بین‌المللی برجام، روند بازگشت تحریم‌های یکجانبه ایالات متحده علیه ایران شروع شد که سرآغازی برای تحول در نظام جهانی به شمار می‌رود.
۴