نشست ضدایرانی لهستان که قرار بود ۱۳ و ۱۴ فوریه برگزار شود پیش از برگزاری شکست خورد، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرده است در این نشست شرکت نمی‌کند.
پایگاه تحلیلی «امریکن کانزرویتیو» در گزارشی به نقش ایران در مبازره با داعش پرداخته و می‌نویسد که بیشترین تلاش برای نابودی گروه تروریستی داعش از سوی ایران صورت گرفته است نه آمریکا.
انجمن كنترل تسلیحات(ACA) در یك گزارش جدید اعلام كرد، نسخه بازنگری شده سند دفاع موشكی آمریكا در سال ۲۰۱۹ از سیاست‌های بی‌ثبات‌كننده‌ای حمایت می‌كند كه آمریكا باید آنها را رد كرده و در عوض، بر مذاكره با روسیه و چین پیرامون ثبات راهبردی متمركز شود
در حالی که اروپا تمایلی برای حضور در نشست طراحی شده کابینه سه نفره ترامپ ندارد، فعالان ضد جنگ نیز دست به کار شده‌اند و از این کشورها خواسته‌اند این نشست را بایکوت کنند
دادگاه فدرال آمریکایی به سیاست سکوت درباره بازداشت مجری پرس‌تی‌وی پایان داد و تأیید کرد که ایشان بدون اتهام بازداشت شده‌اند.
محمد بابایی
همزمان که جنگ سوریه به مراحل پایانی خود نزدیک می‌شود و دمشق با سرعت بالایی در حال بازیابی سرزمینی و دیپلماتیک خود است، این سؤال طبیعتاً هر روز با صدای بلندتری در میان ایرانیان شنیده می‌شود، آن‌ها به عنوان پیشتازان جنگ در مرحله بازسازی چه نقشی خواهند داشت؟
دونالد ترامپ که برای تأمین بودجه دیوار مرزی با مکزیک به در بسته دموکرات‌ها خورده است، تلاش می‌کند ناکامی خود را با انتقام شخصی تلافی کند. نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان امریکا روز پنج شنبه عازم سفر خارجی بود که نیم ساعت پیش از بلند شدن هواپیمایش، نامه‌ای از کاخ سفید دریافت کرد که طی آن دونالد ترامپ نوشته بود که با توجه به تعطیلی دولت، به پلوسی اجازه استفاده از هواپیمای دولتی برای سفر‌های خارجی را نخواهد داد و این سفر‌ها به تعویق می‌افتد.
خونین‌ترین حمله چهار سال گذشته به نظامیان امریکا در منبج، استراتژی خروج ترامپ از سوریه را به چالش کشیده است. در حالی که مخالفان خروج امریکا از سوریه این حمله را نشان‌دهنده باقی ماندن داعش به عنوان یک چالش جدی قلمداد می‌کنند، برخی درباره اینکه داعش پشت این حمله باشد، تشکیک کرده‌اند.
در حالی که دولت امریکا در یک ارزیابی داخلی به شکست سیاست فشار به ایران و تحقق نیافتن اهداف کارزار «فشار حداکثری» اذعان کرده است، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور امریکا باز هم مدعی شده که کار معجزه‌آسایی علیه ایران انجام داده است و ایران دیگر آن ایران دو سال پیش نیست.
کشورهای‌آفریقایی‌توان اقتصادی برای خرید تسلیحات غربی ندارند و به این جهت هم خرید سلاح از روسیه برای آن‌ها بهترین گزینه برای ارتقای ارتش‌های آنهاست. این جدای از زمینه قدیمی همکاری بین کشور‌های آفریقایی با روسیه است که در سال‌های دور به‌نام شوروی بود و حالا روسیه دوباره می‌خواهد همان نقش را داشته باشد.
۵