حملات رژیم صهیونیستی که با تصمیم ناگهانی ترامپ برای خارج کردن نیرو‌های امریکایی از سوریه تشدید یافته روز گذشته بار دیگر تکرار شد، اما منابع سوری تأیید کردند دشمن اسرائیلی به هیچ‌کدام از اهداف خود در این حمله دست نیافت.
انصارالله:
ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان، شنبه شب دست‌کم ۱۵ بار مناطق مسکونی و زیرساخت‌های صنعا را بمباران کرد. انصارالله در واکنش به این جنایت، اعلام کرد که این حملات را بی پاسخ نخواهد گذاشت.
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار با رئیس‌جمهور چاد احیای روابط دیپلماتیک این رژیم با چاد را اعلام کرد تا پروژه عادی‌سازی رابطه این رژیم با کشور‌های اسلامی- عربی به هر شکل ممکن ادامه یابد. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی همچنین برای مهم نشان دادن این اتفاق مدعی تلاش ایرانی‌ها و فلسطینیان برای توقف این سفر شد.
یکی از فرماندهان گروه حشدالشعبی عراق در واکنش به تهدید‌های اخیر رژیم صهیونیستی مبنی بر حمله به الحشد اعلام کرد که این رژیم با آتش بازی نکند.
اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان و عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی روز یک شنبه برای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان ثبت‌نام کردند.
دفتر آمار امریکا:
دموکرات‌ها طرح جدید دونالد ترامپ را که می‌توانست زمینه‌ساز گشایش مجدد دولت در امریکا باشد، رد کردند تا ترامپ فقط یک گام تا شکستن رکورد تاریخی تعطیلی یک ماهه دولت فاصله داشته باشد. حالا دیگر جدال‌ها حیثیتی شده تا جایی که استیو بنن، استراتژیست سابق ترامپ گفته ساخت دیوار حایل در مرز مکزیک برای پیروزی ترامپ در دور دوم حیاتی است. با این حال نگرانی‌ها از تبعات جدید تعطیلی دولت که ۸۰۰ هزار نفر را به تعطیلی اجباری فرستاد در حال تشدید شدن است. دیروز در کش و قوس جدال‌ها، دفتر آمار امریکا اعلام کرد که ۴۸ درصد مردم امریکا با درآمد سالانه کمتر از ۳۰ هزار دلار، زیر خط فقر هستند.
احزاب راستگرای افراطی در اروپا همچنان به روند موفقیت‌های خود ادامه می‌دهند اما موردی که چندان به آن پرداخته نشده حمایت پنهان رژیم صهیونیستی از این احزاب برای ایجاد شکاف در قاره سبز است.
نشست‭ ‬اقتصادی‭ ‬اتحادیه‭ ‬عرب‭ ‬از‭ ‬دیروز‭ ‬به‭ ‬طور‭ ‬رسمی‭ ‬كار‭ ‬خود‭ ‬را‭ ‬در‭ ‬بیروت‭ ‬آغاز‭ ‬كرد‭ ‬و‭ ‬تا‭ ‬امروز‭ ‬ادامه‭ ‬خواهد‭ ‬داشت‭. ‬روز‭ ‬گذشته‭ ‬تعدادی‭ ‬از‭ ‬وزرای‭ ‬خارجه‭ ‬عرب‭ ‬در‭ ‬بیروت‭ ‬حضور‭ ‬به‭ ‬هم‭ ‬رسانده‭ ‬و‭ ‬طی‭ ‬مصاحبه‌هایی‭ ‬مواضع‭ ‬كشورشان‭ ‬را‭ ‬در‭ ‬قبال‭ ‬تحولات‭ ‬منطقه‭ ‬اعلام‭ ‬كردند
رئیس جمهور مالزی تاکید کرد که صهیونیست‌ها اجازه ورود به مالزی را ندارند چرا که دو طرف با هم روابط دیپلماتیک ندارند.
منابع سوری از وقوع انفجار در اطراف دمشق خبر دادند.
۳