آمریکا به سمت بزرگترین کسری بودجه سالانه خود در شش سال گذشته پیش می‌رود و کارشناسان، قوانین مالیاتی ترامپ و بودجه نظامی سنگین آمریکا را دلایل ایجاد گرداب بدهی ملی معرفی می‌کنند.
رئیس ستاد مرکزی فرماندهی آمریکا به پنتاگون هشدار داد که شاخه داعش در افغانستان در پی انجام حمله به منافع غرب در اروپا و آمریکا است.
روزنامه عبری‌زبان هاآرتص از آمادگی دستگاه امنیتی اسرائیل برای ترور رهبران جنبش مقاومت اسلامی (حماس) خبر داد.
زهرا حسینی
انتشار بیانیه دولت کانادا با موضوع اعلام نگرانی درباره بازداشت فعالان جامعه مدنی و حقوق زنان عربستان، سرآغاز سلسله واکنش‌های بسیار تند ریاض علیه اتاوا بود که باعث حیرت ناظران بین‌المللی شد.
ادامه تأکید دولت عراق بر اجرای تحریم‌های ایران
ارتش سوریه و نیرو‌های متحد در جنوب شرقی سوریه عملیات گسترده‌ای را آغاز کرده‌اند تا ارتباط شبه‌نظامیان داعش را با یک پایگاه امریکایی واقع در گذرگاه مرزی التنف قطع کنند. این گذرگاه در مثلث مرزی عراق، سوریه و اردن قرار دارد و امریکایی‌ها حدود دو سال قبل با عقب‌نشینی داعش بر این گذرگاه مسلط شدند.
تحقیر ماندن اروپا در برجام از طرف مشاور امنیت ملی ترامپ
شاید بروکرات‌ها در پایتخت‌های اروپایی به ویژه در بروکسل (مقر اتحادیه اروپا) قرار باشد به سطل‌هایی از نفتی که ایرانی‌ها از کشور خارج می‌کنند، برسند، اما شرکت‌های صنعتی بزرگ اروپایی خواهند گفت که ما قرار نیست بخشی از این کار باشیم
۳