شبکه سی‌ان‌ان آمریکا اعلام کرد، رهبر کره شمالی رئیس‌جمهور آمریکا را به بازی گرفته است.
محمد مرادی
اسرائیل بار دیگر در چند نوبت به سوریه حمله کرد. به دنبال شکست حمله موشکی روز یک شنبه ارتش رژیم صهیونیستی به خاک سوریه، جنگنده‌های این رژیم بامداد دو شنبه مجدداً به مواضعی در اطراف دمشق حمله کردند.
موگرینی:
در آستانه نشست ضد ایرانی در ورشو، برخی مقامات اروپایی در این نشست شرکت نمی‌کنند. مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تأیید کرد که به دلیل حضور در نشست اتحادیه آفریقا، در کنفرانس ضد ایرانی ورشو شرکت نمی‌کند. همزمان آلمان مجوز شرکت هواپیمایی ماهان را لغو کرد.
در پی خبر‌های متناقض درباره کودتا علیه دولت ونزوئلا
تصاویر و ویدئو‌هایی مبنی بر وقوع کودتای نظامی در ونزوئلا منتشر شده که مقام‎های کاراکاس آن را تکذیب کردند.
حمله دهشتناک به پایگاه وردک با 126 کشته
طالبان در کشاکش تعیین مکان دور بعدی مذاکرات با امریکایی‌ها، حمله‌ای دهشتناک به یک پایگاه در ولایت وردک انجام داد که طی آن ۱۲۶ نیروی امنیتی افغانستان کشته شدند. ذبیح الله مجاهد مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته و سناتور‌های افغانستان نیز خواهان توقف مذاکرات با طالبان شده‌اند. دیروز هنوز ساعاتی از حمله طالبان نگذشته بود که این گروه از شروع مجدد مذاکرات با امریکا در قطر خبر داد.
نشست اقتصادی سران عرب در بیروت در سایه غیبت بیشتر رهبران کشور‌های عربی به کار خود پایان داد و حاضران در این نشست بر لزوم حمایت از کشور‌های میزبان آوارگان سوری و پایبندی به آرمان قدس تأکید کردند.
رژیم صهیونیستی مجدداً در سوریه دست به ماجراجویی زد
صهیونیست‌ها بعد از ماجراجویی دیروز در سوریه اعلام کردند فقط اهداف ایرانی را در سوریه هدف قرار داده‌اند و از بشار اسد خواسته‌اند دخالتی نکند. ظاهراً اسرائیلی‌ها با این کار تلاش دارند دمشق را در مقابل تهران قرار دهند شاید بدین طریق بتوانند بین دو متحد شکاف ایجاد کنند؛ هدفی که در طول هفت سال گذشته با سنگین‌ترین فشار‌ها و حملات پیگیری شده، اما نه‌تن‌ها جواب نداده بلکه باعث تعمیق روابط ایران و سوریه شده است.
نیم‌نگاهی به فرصت سوزی اروپایی‌ها
«اگر دولت‌های اروپایی می‌دانستند که بر شرکت‌های خود نفوذی ندارند، چرا با ایران وارد مذاکره شدند؟»؛ این جدی‌ترین سؤال این روزهاست که از سوی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران مطرح شده است. البته خرازی هشدار داده است امنیت اروپا با شکست برجام، تحت‌الشعاع قرار می‌گیرد.
صدر اعظم اتریش تصویر تیره و تاری از اتحادیه اروپا ترسیم کرده و آن را گرفتار در بحرانی داخلی ارزیابی کرد.
احمد کاظم زاده
با وجود مانع‌تراشی‌های داخلی و خارجی، در نهایت دولت لبنان به برگزاری نشست اقتصادی و اجتماعی اتحادیه عرب اقدام کرد.
۲