سناریویی محتمل که پرونده خاشقجی به آن ختم خواهد شد
با پیدا شدن شواهدی از قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در ترکیه، سعودی‌ها ظاهراً در حال پذیرش مسئولیت این جنایت هستند، ولی احتمالاً آن را به گردن عناصر خودسر می‌اندازند. احتمالاً مابه‌ازای این «ماستمالی» پذیرش کمرنگ‌تر شدن نقش محمد بن‌سلمان در سیاست سعودی است.
دولت استرالیا در تقلید از دونالد ترامپ اعلام کرد انتقال سفارت خود را به قدس بررسی می‌کند، اما واکنش‌های گسترده داخلی و خارجی او را مجبور به عقب‌نشینی از موضع خود کرد.
«استفان‌شولتس» سفیر اتریش در تهران:
در سیاست بین‌الملل، تحریم‌ را «تیغ کند دیپلماسی» می‌دانند اما استفاده دائمی و گسترده برخی کشورهای جهان از این ابزار طی دهه‌های گذشته، آن را به «تیغ تیز» بر گلوی مردم کشورهای تحریم شده تبدیل کرده است.
رییس دفتر سابق تلویزیون لبنانی المیادین مطرح کرد:
اقدام افتضاح‌آمیز و غیر پسندیده عربستان نسبت به روزنامه‌نگار سعودی موجب شده است که حتی دوستان ریاض هم از سیاست‌های آل‌سعود روی برگردانند.
با ناپدید شدن قاشقجی در کنسولگری عربستان در ترکیه موجی از انصراف رسانه‌ها و شرکت‌ها نسبت به حضور در کنفرانس سرمایه گذاری عربستان به راه افتاده است.
کسری بودجه ایالات متحده با رد شدن از رقم ۷۷۹ میلیارد دلار، به بالاترین میزان در شش سال اخیر رسید.
زن آمریکایی در ایالت تنسی چهار فرزندش را به رگبار بست سپس خودکشی کرد.
زمانی‌که ترامپ اعلام می‌کند عناصر خودسر پشت قتل روزنامه‌نگار در کنسولگری عربستان در استانبول قرار دارند و ملک سلمان تأکید می‌کند اطلاعاتی در این‌باره ندارد، بدان معناست که جستجو برای یافتن سپر بلا جهت معرفی او به عنوان مسئول این جنایت آغاز شده است.
کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی پس از جلسه‌ای چهار ساعته، بدون تصمیم‌گیری درباره واکنش به تظاهرات غزه، تا پایان هفته (یک‌‌‌‌شنبه آینده) برای حصول توافق آتش‌بس با حماس از طریق میانجیگری مقامات مصری و سازمان ملل فرصت داد.
۲