در حالی که از شنبه ۲۹ دی ماه واریز ۲۰۰ هزار تومان بسته حمایت غذایی به حساب‌های کارگران مشمول قانون کار آغاز شده، گزارش‌ها حاکی از آن است که این مبالغ به حساب‌های بخشی از کارگران واریز نشده و سامانه پیامکی #۴*۴* نیز که برای آگاهی از علت عدم دریافت بسته حمایتی اطلاع‌رسانی شده و قرار بود روز دوشنبه فعال شود، همچنان غیر فعال است.
رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی و رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل در واکنش به خبر آزاد‌شدن واردات گوشی مسافری می‌گویند: واردات گوشی مسافری از قبل آزاد بوده و تغییری در روال موجود ایجاد نشده‌است.
نامه انتقادی 40 نماینده به رئیس دیوان محاسبات
در حالی که پیش از این انتقاد‌هایی در رابطه با انباشت پرونده‌های بزرگ مرتبط با قاچاق کالا و ارز در دیوان محاسبات مطرح بود، ۴۰ نماینده مجلس شورای اسلامی در این رابطه نامه‌ای را به رئیس دیوان محاسبات ارسال کردند، در بخشی از این نامه به فعالیت تعدادی از مسئولان گمرکی متهم در مناصب حساس انتقاد شده‌است.
پول و مشتقات پول که روزگاری با هدف تسهیل مبادلات، پس‌انداز و ارزش‌گذاری روی کالا پدید آمد، امروز به دلیل ضعف نظارت بر ماشین چاپ پول و عوامل اثرگذار بر رشد بدون پشتوانه پایه پولی و ضریب فزاینده پولی خود برای اقتصاد ایران به یک چالش قابل اصلاح تبدیل شده است.
رئیس مرکز بسیج اصناف و بازاریان کشور گفت: طرح نظارت بسیج بر توزیع ارزاق عمومی به‌تصویب شورای تخصصی بسیج اصناف کشور رسیده و با امضای رئیس سازمان بسیج کشور به شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه‌گانه ارسال شده است.
رییس اتحادیه مشاوران املاک با اعلام کاهش ۲۷ و ۶۶ درصدی معاملات مسکن به ترتیب در کشور و تهران طی دی‌ماه ۱۳۹۷ گفت: در سال آینده جهش سنگینی را در قیمت مسکن نخواهیم داشت و رشد قیمت‌ها متناسب با نرخ تورم عمومی خواهد بود.
واکاوی تاثیر قیمت‌های تازه بر بازار خودرو
خرید و فروش خودرو در بازار به صفر رسید، این اتفاق تحت‌تاثیر اعلام قیمت‌های تازه از سوی خودروسازان صورت گرفت.
حسین راغفر در اعتراض به اعطای امتیازات ۱۵ هزار میلیاردی به دو خودروساز:
حسین راغفر، با انتقاد از عملکرد وزارت صنعت معدن تجارت در حوزه مسائل مربوط به افزایش قیمت خودرو، اعطای کمک ۱۵ هزار میلیارد تومانی این وزارتخانه به خودروسازان را مهمترین عامل فساد در صنعت کنونی خودروسازی کشور معرفی کرد و بهترین راه برای بیرون رفتن از شرایط فعلی را آزادسازی واردات خودرو دانست.
اگرچه در روزهای گذشته اعلام شد افرادی که به هر دلیلی از این تسهیلات بهره‌مند نشدند از طریق شماره تماس 1420 پیگیری کنند اما با توجه به حجم بالای تماس‌گیرندگان این شماره نیز پاسخگوی کارگران نیست
متوسط قیمت هر متر مربع مسکن در تهران در دی ماه امسال، ۹ میلیون و ۶۳۱ هزار تومان به ثبت رسید که نسبت به دی ماه پارسال ۸۹.۹ درصد رشد نشان می‌دهد.
۳