گران شدن چندین‌باره خودروهای داخلی صدای مردم را در آورد
افزایش سالانه قیمت‌ها شاید منطقی باشد و در همه جای دنیا هم اتفاق بیفتد اما در کشور ما خودروسازان هر زمانی‌که بخواهند قیمت‌ها را با مجوز یا بی‌مجوز افزایش می‌دهند آن هم نه یک‌بار!
قیمت هر گرم طلا امروز سه‌شنبه ۲ بهمن ۹۷، ۳۷۱ هزار تومان است.
جیرفت - معاون اول رئیس جمهور گفت: نفت را به میزانی که نیاز داریم به فروش می‌رسانیم و کشورهای متعددی امروز علاقمند به استفاده از نفت ایران هستند.
آیا دولت به تنهایی قادر است از پس مشکلات برآید و فراتر از آن آیا اختیارات و مقدورات کابینه به اندازه‌ای هست که جوابگوی انتظارات باشد؟
براساس آمارها، در آذرماه نسبت به ماه مشابه سال قبل اقلام عمده جهیزیه حداقل ۸۳ درصد افزایش یافته‌است و در نتیجه، افزایش وام قرض‌الحسنه ازدواج جوانان ضروری به نظر می‌رسد.
رئیس کل بانک مرکزی با اعلام نکته جالب این روز‌های بازار ارز، از بازگشت تدریجی درآمد‌های جدید نفتی در کنار ده‌ها میلیارد دلار منابع نزد بانک‌های خارجی به چرخه تجاری خبر داد.
نخست وزیر روسیه:
هر چند دلار هنوز ارزی مطمئن به نظر می‌رسد، اما کشورهایی، چون روسیه، چین، ترکیه و ونزوئلا و ایران به فاصله گرفتن از این ارز ابر‌های تیره‌ای را در افق آسمان دلار به عنوان ارز نخست جهانی، به حرکت درآورده‌اند، این در حالی است که پیگیری گردش وجوهی، چون دلار برای امریکا ابزار سلطه‌ای ایجاد کرده‌است تا به کشور‌های غیر همسو فشار آورد.
معاون وزیر اقتصاد:
در حالی که هم اکنون بیش از ۲۳ هزار شعبه بانکی در کشور وجود دارد، معاون وزیر اقتصاد گفت: «تعداد شعب نظام بانکی کشور باید در مجموع ۱۲ هزار شعبه باشد، از این رو به نظر می‌رسد نظام بانکی ایران در آستانه یک خانه تکانی اساسی قرار دارد، زیرا نارضایتی از این بخش همچون بخش خودروسازی از سوی تولید‌کننده، مصرف‌کننده و سهامدار به اوج خود رسیده‌است، نکته جالب آنکه صورت‌های مالی ۹ ماهه بانک‌های بورسی و غیر بورسی بیانگر آن است که اغلب آن‌ها بهداشت و انضباط عملکرد را رعایت نکرده‌اند و به گفته مقامات قضایی همیشه یک پای فساد در بانک‌ها است.
رأی مثبت مجلس به کلیات طرح ساماندهی بازار خودرو
در دوره‌ای که نابسامانی بازار خرید و فروش خودرو به اوج خود رسیده بود، نمایندگان مجلس به بهانه‌های غیرمنطقی از تصویب کلیات طرح ساماندهی بازار خودرو خودداری کرده و آن را به آرشیو سپردند.
نارضایتی اعضای سازمان کشور‌های صادرکننده نفت از تصمیمات، موجب اختلاف شدید میان اعضا شده است.
۴