پس از ۵ /۱ ماه ممنـوعـیـت، صادرات پیاز آزاد شد. این تصمیم وزیر صمت در حالی است که قیمت در بازار همچنان گران و سر مزرعه ارزان است و بازار همچنان در انتظار اتخاذ تدبیر درست از سوی دولتمردان است.
در پی صدور بسته ارزی جدید از سوی بانک مرکزی و اعلام سیاست‌های ارزی سال ۹۸ قیمت ارز کاهش یافت. همچنین رئیس کل بانک مرکزی با هشدار مجدد برای ورود به بازار ارز گفت: مردم نباید وارد بازار ارز شوند؛ چراکه ممکن است متضرر شوند، ذخایر کافی ارز در کشور وجود دارد و بانک مرکزی هر زمانی اراده کند، وارد بازار می‌شود.
کمیته ملی تعیین نرخ افزایش اجاره‌بها تشکیل شد
رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تأکید بر اینکه تعیین سقف اجاره‌بهای مسکن هیچ کمکی به کنترل اجاره بهای مسکن نمی‌کند، گفت: این دستورات پادگانی در دولت‌های نهم و دهم نیز اجرا شده و نتیجه عکس داده بود.
ظاهراً توافقی در زنجیره تأمین لاستیک رخ داده که اول بازاریان با ۸۷ درصد گرانفروشی به بهانه کاهش عرضه کاری بکنند که افزایش توافق ۴۰ درصد کارخانه‌های تولید لاستیک تن بدهند!
تنها کافی است از چند نکته اساسی پیروی کنید و ببینید که چقدر می‌شود راحت، ارزان و مقرون به صرفه می‌شود. در این گزارش به ارزانترین روش سفر به مقاصد پرطرفدار ایران یعنی کیش و مشهد پرداخته شده است.
رئیس شورای رقابت در پاسخ به این پرسش که بعد از ابلاغیه شورای عالی هماهنگی اقتصادی شما دستورالعمل قیمت گذاری خود را به ستاد تنظیم بازار ارسال کردید یا نه؟ گفت: «بله ما ارسال کردیم، ولی وزیر وقت صنعت از این ابلاغیه برداشت اشتباهی کرد و این تصور به وجود آمد که قیمت‌گذاری از شوراها، نهاد‌ها و ارگان‌هایی که قیمت گذاری می‌کردند گرفته شده است.»
مصرف چه تغییری می‌کند؟
درحالی قیمت سی‌ان‌جی از امشب افزایش می‌یابد که به دلیل پایین بودن قیمت بنزین در کشور نباید انتظار داشت شاهد رشد مصرف سی‌ان‌جی در کشور باشیم.
قیمت نفت در بازار‌های جهانی به ۷۲.۰۴ دلار افزایش یافته، اما نگرانی در مورد جنگ تجاری میان واشنگتن و پکن که می‌تواند به رکود اقتصادی در جهان منجر شود، مانع از افزایش بیش‌تر قیمت‌ها شده است.
در حالی که معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی از آغاز به کار کمیته سقف اجاره‌بهای مسکن با هدف ضابطه‌مند شدن نرخ اجاره خبر داده، گزارش‌ها حاکی از این است که هنوز وزیر راه و شهرسازی با محتوای این اقدام موافقت نکرده است.
۴