محیط زیست
AP ادعای نتانیاهو را بررسی کرد:
در سایه خشکسالی 5 سال اخیر در اسرائیل، تردید‌های زیادی درباره درستی راهبرد آب در سیاست‌های کلان نتانیاهو پدید آمده است. به نظر می‌رسد رهبران تل‌آویو تاکنون حاضر به پذیرش شکست سیاست‌های خود در حوزه آب نشده‌اند.
علیرضا سزاوار
در حالی که امسال آمار غرق‌شدگان در دریای خزر رو به افزایش است، این موضوع در سال‌های قبل روندی کاهشی داشت. شنا در مناطق غیرمجاز و کمبود امکانات از دلایل زیادشدن غرق‌شدگان امسال است.
مرگ درختان چنار پایتخت را کسی باور ندارد
خزان زودرس، ساخت و ساز و بی‌دقتی مدیریت شهری درختان چنار را تهدید می‌کند. این میراث سبز که بخشی از هویت پایتخت است در معرض انواع و اقسام تهدیدات قرار گرفته است.
بحران‌های محیط زیستی را با توان داخلی می‌توان مدیریت کرد
کارشناسان معتقدند با هدررفت بیش از ۹۰ درصد انرژی در ۲۲ میلیون خانه در شرایط کنونی کشور که از یک سو با کم‌آبی و افزایش دما و از سوی دیگر با افزایش مصرف انرژی مواجه است باید راه چاره‌ای در نظر گرفت
با عنايت رهبر معظم انقلاب
ارث اسکای اعلام کرد:
به گزارش «ارث اسکای» ناظران آسمان در شب ۲۷ و ۲۸ جولای (۵ و ۶ مرداد ۱۳۹۷) به طولانی‌ترین ماه‌گرفتگی قرن ۲۱ در نیمکره شرقی می‌پردازند. ستاره‌شناسان انتظار دارند مدت زمان این ماه‌گرفتگی ۱ ساعت و ۴۳ دقیقه باشد.
صبح امروز انجام شد:
نمایندگان مجلس شورای اسلامی مواد یک و دو لایحه حفاظت از خاک را تصویب کردند.
یک گروه جوان ایرانی استارتاپ تحویل سوخت خودرو به راه انداخته‌اند
مهم‌ترین دغدغه ما کاهش ترافیک و آلودگی محیط‌زیست است. ضمن اینکه تحقیقاتی که انجام شده نشان می‌دهد که بخش قابل توجهی از فشار روانی و استرسی که در جامعه وجود دارد، به‌خاطر حضور افراد جامعه در شلوغی و ترافیک شهری است.
واکنش‌ها به احادث سد ایلیسو در ترکیه
سد ایلیسو در ترکیه، یکی از بزرگ‌ترین سازه‌های آبی جهان که حجم مخزنش سه برابر بزرگ‌تر از بزرگ‌ترین سد ایران (کرخه) است، در آستانه آب‌گیری قرار گرفت.