با اعلام اینکه قرار است تا دو هفته آتی کاغذ‌های موجود در گمرک ترخیص شوند از این رو بازار کاغذ کمی از التهاب افتاده، اما صالحی وزیر ارشاد هفته گذشته در حاشیه جلسه هیات دولت اعلام کرد: باید مبلغ ۸۰ میلیون دلار برای تهیه ۸۰ هزار تُن کاغذ تخصیص پیدا کند؛ از سوی دیگر نیز کمیته‌ای مرکب از مجموعه نهاد‌های ذیربط، سازمان تعزیرات و قوه قضاییه به طور جدی تری به افرادی که ارز دولتی دریافت کردند، اما کاغذ وارد نکردند یا ارز دریافت کردند، اما کاغذ وارداتی را با قیمت مناسب توزیع نکردند، برخورد کنند.
قیمت هر گرم طلا شنبه ۲۸ اردیبهشت ۹۸، ۴۵۱ هزار و ۵۴۰ تومان و هر سکه امامی ۴ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان اعلام شده که نسبت به هفته گذشته کاهش داشته است.
سخنگوی دولت آمریکا در واکنش به تخلیه محموله نفتی ایران در یک بندر چینی گفت: «واشنگتن با متخلفان از تحریم‌های ایران با جدیت برخورد می‌کند.»
سیدیاسر جبرائیلی نوشت: «اولا سازمان امور مالیاتی باید بر تمامی مبادلات و معاملات افراد حقیقی و حقوقی اشراف کامل داشته باشد. ثانیا با اخد مالیات، سطح سود فعالیت غیرمولد را به زیر سطح سود تولید برساند.»
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: کالایی که امکان تولید داخل دارد نباید اجازه واردات پیدا کند، در سال ۹۷ میانگین ۲۲ درصد کاهش واردات داشتیم و امسال ۱۴۲ قلم کالا را مجدداً منع واردات کردیم.
بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به بانک‌های مختلف، خواستار دریافت تفاوت ۴۸۰۰ تومانی از سوی بانک‌های عامل تخصیص‌دهنده ارز به محموله‌های گوشت وارداتی شد.
تکرار سناریوی یک میلیون شغل برای ۹۸
با وجود وعده‌های مکرر دولت برای ایجاد یک میلیون و ۳۳ هزار شغل در سال ۹۷، اما گزارشات رسمی از تحقق نصف این وعده و فاصله ۵۷۰ هزار شغل با تعهد ایجاد شده دارد.
بررسی‌ها نشان می‌دهد در حال حاضر حدود ۸۷ هزار کانتینر و همچنین مقادیر قابل توجهی انواع کالای غیرکانتینری در بنادر، گمرکات مناطق ویژه اقتصادی و انبار‌های عمومی کشور دپو شده است.
با وجودی‌که در هر سال صد‌ها هزار میلیارد تومان از بودجه کل کشور به صد‌ها دستگاه اجرایی و شرکت‌ها و مؤسسات وابسته به دولت اختصاص می‌یابد و ارقام بودجه رقم‌های کلانی را انعکاس می‌دهد، اما در بعد نظارت و حسابرسی صرفاً گزارش‌های محدودی، چون خلاصه گزارش‌های تفریغ بودجه‌های سنواتی منتشر می‌شود که به هیچ عنوان این گزارش‌ها نمی‌تواند حق نظارت و حسابرسی را به عمل آورد.
در حالی که این روز‌ها قیمت شکر در بازار افزایش یافته و بر اساس گزارش‌های میدانی تا کیلویی ۱۰ هزار تومان به فروش می‌رسد و شرکت بازرگانی دولتی برای تنظیم بازار این محصول اقدام به توزیع نامحدود شکر می‌کند.
۱۱