همزمان با رشد نجومی قیمت‌ها فعالان بازار خودرو از به حداقل رسیدن خرید و فروش در این بازار خبر می‌دهند به‌گونه‌ای که مصرف‌کنندگان رغبتی به خرید با قیمت‌های نجومی ندارند.
پشت پرده استعفای مدیر دوتابعیتی شرکت بازرگانی نفت
مجید هدایت‌زاده که یکی از مدیران دوتابعیتی محسوب می‌شد، از ترس اینکه تحریم‌های جدید شامل حال وی شود و فعالیت شرکت خصوصی وی در خارج کشور را تحت تاثیر قرار دهد، از شرکت بازرگانی نفت ایران (نیکو) رفت تا کسی که اصلا سابقه مدیریتی ندارد جانشین وی در این جایگاه حساس شود!
واکنش بانک مرکزی به افزایش قیمت دیوانه‌وار سکه: نگران نباشید، این گرانی روانی است
عبدالرضا مصری: از ساعت 5 عصر تا 11 شب شاهد افزایش 400 هزار تومانی سکه بودیم در حالی که دراین بازه زمانی بازار فعالیت ندارد
براساس معاملات بازار؛
امروز در صرافی‌ها، هر قطعه سکه طرح قدیم دو میلیون و ۵۸۵ هزار تومان و سکه طرح جدید دو میلیون و ۴۳۹ هزار تومان به فروش رسید.
چگونه پنبه طلای سفيد زده شد؟
وقتی پنبه به راحتی از مدار صادرات خارج می‌شود
تا اوایل سال 82 به سبب مازاد تولید پنبه مخالف سر سخت واردات بودیم اما رفته رفته بی‌توجهی مسئولان به تولید این محصول استراتژیک، افزایش واردات کشت پنبه را به کما برد.
افزایش بی رویه قیمت مسکن و اجاره بهاء گزارش داده است: در پی افزایش چشمگیر قیمت مسکن و اجاره‌بها که در پی فرصت‌سوزی‌های دولت در زمینه ساخت و ساز مسکن رخ داده، بهتر است دولتمردان سری هم به بنگاه‌ها بزنند تا با واقعیت موجود در بازار مسکن روبه‌رو شوند.
در پی درخواست وزارت صنعت و وزارت کشور برای صدور مجوز جدید به منظور پلاک‌گذاری موتورسیکلت‌های کاربراتوری، یک کارشناس حوزه آلودگی هوا تاکید کرد: تولید موتورهای کاربراتوری نه به نفع اجتماع و نه به نفع اقتصاد کشور است بلکه تنها باعث سود میلیاردی واردکنندگان قطعات موتور می‌شود.
سکوت انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در برابر تخلفات پی‌در‌پی شرکت‌های خودروساز
بر اساس آمارهای تجارت خارجی کشور در 10ماهه منتهی به دی‌ماه سال جاری 26700 خودرو با حجم موتور زیر 2000 سی‌سی وارد کشور شده است که ارزش ارزی آنها حدود 682 میلیون دلار بوده است
محمود دهقانی:
طبق آمار سازمان توسعه تجارت، صادرات کشور در سال 96 نسبت به سال 95، 6/6 درصد افزایش یافته و در همین مدت واردات افزایش 24 درصدی را تجربه کرده است
طی ۵ سال اخیر رتبه ایران در شاخص حمایت از سرمایه‌گذاران 23 پله، در شاخص تجارت برون‌مرزی 17 پله در شاخص پرداخت مالیات 11 پله و در شاخص اخذ اعتبار ۴ پله سقوط کرده است.
۱۱