هر چند امریکایی‌ها طی هفته گذشته تلاش کردند با شویی که در منطقه به راه انداختند، بار روانی منفی را برای اقتصاد داخلی ایران و بالطبع بازار سرمایه ایجاد کنند، اما با گذشت چند روز از اصلاح قیمتی در بازار به نظر می‌رسد روند هیجانی در بازار پایان یافته و بازار روند معقولانه‌ای به خود گرفته‌است که البته نزدیکی در پیش بودن مجامع و تقسیم سود نقدی را در این روند نباید بـی‌تأثیر دانست.
بر اساس آمار سازمان برنامه و بودجه کشور، سهم آب‌بها در سبد خانوار کم‌تر از نیم درصد است و در نتیجه شهروندان برای استفاده از تجهیزات کم‌مصرف ترغیب نمی‌شوند و منابع مالی انجام پروژه‌های مدیریت مصرف آب هم تأمین نخواهد شد.
طرفداران و هواخواهان سنتی وزیر نفت هم از لزوم استیضاح می‌گویند و آماده امضایش هستند!
ضعف عملکردی وزیر نفت و افزایش انتقاد‌ها نسبت به کم‌کاری وزارت نفت برای تثبیت صادرات نفت، استیضاح وی را در مجلس کلید زد.
آنچه در زیر می‌آید قیمت روز انواع سواری پراید در سطح بازار پایتخت طی اردیبهشت ماه ۹۸ است.
انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان در قالب اطلاعیه‌ای قیمت مصوب شکر را ۳۴۰۰ تومان اعلام و به مردم توصیه کرد به هیچ عنوان شکر گران نخرید.
شاخص بورس تهران اولین روز کاری هفته را با صعود هزار و ۷۳۲ واحدی آغاز کرد و توانست خود را به کانال ۲۱۲ هزار واحد برساند.
وزیر اقتصاد خبر داد
وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به نحوه تخصیص ارز دولتی به کالا‌های اساسی در سال ۹۸، گفت: در حال حاضر از واردات سال گذشته استفاده می‌کنیم و تاکنون در سال جاری حدود ۳ میلیارد دلار ارز برای کالا‌های اساسی تخصیص یافته است.
شمارش معکوس برای کشف قیمت واقعی دلار
تحلیلگران اقتصادی معتقدند اگر بازار متشکل ارزی مصنوعی نشود و به عبارتی، در این بازار قیمت‌گذاری دستوری اتفاق نیفتد، در روز‌های آینده شاهد آرامش بازار ارز و حتی کاهش قیمت‌ها خواهیم بود.
سخنگوی اتحادیه کسب و کار‌های اینترنتی گفت: متاسفانه اتحادیه نمایشگاه‌داران در ارائه لیست قیمت به ما تعلل کرد و نهایتاً لیستی شامل قیمت ۲۵ خودرو را به ما اعلام کرد؛ این درحالی است که حداقل ۲۵۰ برند خودرو دائماً خرید و فروش می‌شوند.
قیمت ارز و قیمت دلار امروز شنبه ۲۸ اردیبهشت ۹۸ را در جدول زیر می‌خوانید.
۱۰