دلار در مبادلات امروز بار دیگر کانال شکنی کرد و تقاضای بالا برای آن به ویژه در بازار‌های نوظهور آن را به بالاترین سطح ۱۳ ماه اخیر رساند.
نقش سیاستهای امریکادراسارت اقتصادجهانی
درسال 1945 پس ازپایان جنگ جهانی دوم وضعیت لجام گسیخته اقتصادی جهان وچالشهای آن فرصت طلائی رادراختیار اقتصاد امریکا گذاشت، نقش دلار بعنوان ستون فقرات اقتصادی دنیا درجابجائی ارزشهای ناشی از فعالیتهای اقتصادی، آینده اقتصادجهانی راتحت الشعاع جدی قرارداد به گونه ای که درسال 1948 ایالات متحده نزدیک به 50%سهم اقتصاد دنیا راتصاحب کرد.
محصول جدید و به‌روز بانک سرمایه تحت عنوان «کارتخوان موبایلی» (MPOS) به منظور ایجاد سهولتی قابل توجه در پرداخت‌های الکترونیک و گسترش کسب و کارهای سیار به مشتریان ارجمند این بانک ارائه می‌گردد.
گزارش «جوان آنلاین» از پیشنهاد‌ آزادسازی قیمت خودرو
فعالان صنعت خودرو خواهان برگشت به سال ۷۶ و مصوبه شورای اقتصاد هستند، مصوبه‌ای که اجازه آزادسازی قیمت‌ها را می‌دهد و باعث می‌شود قیمت خودرو‌ها ۷۰ درصد گران شود
به رغم عرضه دلار‌های پتروشیمی‌ها در بازار آزاد صورت می‌گیرد
چالش‌ها بر سر نرخ خوراک پتروشیمی‌ها همچنان ادامه دارد. جایی که گفته می‌شود دولت برای کنترل بازار ارز به دنبال متقاعد کردن پتروشیمی‌ها برای دریافت خوراک ارزان و در ازای آن عرضه درآمد‌های ارزی‌آن‌ها در بازار آزاد است.
باج‌دهی دولت به پتروشیمی‌ها، احتمال صادرات مجدد کالا‌هایی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد شده‌اند و نحوه تعیین نرخ ارز دستوری در بازار ثانویه، مهم‌ترین ابهامات و ایرادات بسته جدید ارزی است
سه ایراد جدی بر بسته جدید ارزی وارد است که به ترتیب باج‌دهی دولت به پتروشیمی‌ها، احتمال صادرات مجدد کالا‌هایی که به آن‌ها ارز ۴۲۰۰ تومانی اعطا می‌شود و نحوه تعیین نرخ ارز دستوری در بازار ثانویه، مهم‌ترین ابهامات و ایرادات بسته جدید ارزی است.
رونمایی از خطای بزرگ دولت
وزیر صنعت: ۲۵۰ میلیارد دلار ثبت‌سفارش واردات در ۴ ماه داشته‌ایم و برخی‌ها کالا را با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کردند، اما آن را با همین نرخ عرضه نکردند. / وزیر کشور: بعضی کالا‌ها ۱۰ برابر نیاز کشور ثبت سفارش شد
خروج سپرده‌ها از بانک‌ها باعث نوسان جدید در بازار می‌شود
بانک‌ها برای نگه داشتن حجم بزرگ نقدینگی سپرده‌ها و جلوگیری از ورود آن به بازار از حالا دست به کار شده‌اند و به مشتریان خود پیشنهاد خرید اوراق گواهی با سود ۱۸ درصد را ارائه می‌کنند. سودی که ۳ درصد بالاتر از سود مصوب بانک مرکزی است.
۱۰