وقت‌کُشی روحانی؛
آقای روحانی-۱۵ مرداد- در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی در اظهارنظری قابل‌تأمل گفت: «اروپا از نظر سیاسی نسبت به برجام سنگ تمام گذاشت، منتظر اقدامات عملی هستیم».
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از ارجاع طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش به این کمیسیون خبر داد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که بخش خصوصی واقعی رشد زیادی نکرده است گفت: آنچه از بخش خصوصی انتظار داریم با محدودیت‌های زیرساختی از سوی دولت مواجه شده است.
سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد، این شورا هنوز نظری درباره منع به‌کارگیری بازنشستگان اعلام نکرده است.
نمایندگان علی ربیعی را از قطار دولت دوازدهم پیاده کردند
‌علی ربیعی، وزیر کار، رفاه و تأمین اجتماعی به‌رغم لابی‌های گسترده و چندلایه، نتوانست رأی مثبت نمایندگان برای ادامه کار خود را کسب کند تا این گزینه تقویت شود که گویی مجلس تصمیم گرفته است، در غیاب اراده دولت، تغییر کابینه را به دوش بکشد.
عباس حاجی‌نجاری
مواضع متشتت اصلاح‌طلبان نسبت به دولت دوازدهم در روز‌های اخیر به محور اصلی موضع‌گیری‌های افراد، طیف‌های مختلف و رسانه‌های این جریان نسبت به دولت تبدیل شده است.
وضعیت قابل تأمل این روز‌های حامیان انتخاباتی روحانی
عاقبت تحقیق و تفحص سیاسی در مجلس
هدف اصلاح‌طلبان برای کشاندن تحقیق و تفحص از شهرداری تهران ملی کردن یک موضوع محلی است تا به این وسیله قادر باشند افکار عمومی را درگیر موضوعی حاشیه‌ای و انحرافی کنند. مشکلات عدیده در حوزه کلان اجرایی و عملکرد نمایندگان امید مجلس و شورای شهر تهران یکی از عمده دلایلی است باید در طرح موضوعات قدیمی و تکراری مانند تحقیق و تفحص عنوان کرد
دولت‌های ما عمدتا با نگاه حامی‌ پروری به اقتصاد می‌نگرند، به این معنا که در ابتدا می‌خواهند برای خود حامی پیدا کنند و اگر هم وقت پیدا کردند به حل مشکلات ریشه‌ای اقتصادی بپردازند!
۱۱