ظریف در واکنش به تحولات اخیر:
وزیر امور خارجه کشورمان در واکنش به برخی از اقدامات مشکوک رخ داده در منطقه اظهار کرد: از قبل پیش‌بینی کرده بودیم که عده‌ای بخواهند با انجام برخی از اقدامات، تنش در منطقه را دامن بزنند.
رئیس مجلس شورای اسلامی درباره بدعهدی‌های اروپایی‌ها گفت: «با وجود گذشت ۱۰ روز از فرصت دو ماهه ایران به اروپایی‌ها برای اجرای تعهدات برجامی‌شان هنوز هیچ اقدام عملی از سوی آنان در این باره مشاهده نشده است.»
مسئول مقابله با گرانی برنامه‌ریزی شده دشمن در داخل کشور کیست؟! چرا وزارتخانه‌های خط مقدم جنگ برای مقابله با تهاجم دشمن برنامه عملیاتی طراحی و اجرا نمی‌کنند؟ چرا عزمی راسخ و برنامه‌ای قوی در این وزارتخانه‌ها طراحی و مدیریت نمی‌شود؟ مگر اتاق‌های کار این مدیران نباید اتاق فرماندهی جنگ علیه دشمن باشد؟
روحانی:
رئیس جمهور در دیدار صمیمی با علما و فرهیختگان اهل سنت سراسر کشور تاکید کرد: ایران و ملت ایران بزرگتر و با عظمت‌تر از آن است که کسی بتواند آن را تهدید کند. ان شاء‌الله با عزت و سربلندی و شکست دشمنان از این مرحله سخت عبور خواهیم کرد.
سیدعبدالله متولیان
این روز‌ها متأسفانه از اردوگاه اصلاحات نغمه‌های شوم بزرگ‌نمایی خطر جنگ و امریکاهراسی به‌گوش می‌رسد و برخی شخصیت‌ها و رسانه‌های این اردوگاه به اشکال مختلف در کوره خطر جنگ و امریکاهراسی می‌دمند.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی:
سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان در گفت‌وگویی تفصیلی به تشریح اقدامات جدید ایران در قبال برجام پرداخت.
رئیس قوه قضائیه:
رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه همه قوا و دستگاه‌ها از اختیارات کافی برخوردار هستند، بهبود وضعیت معیشت مردم را در گرو کنشگری فعال مسئولان و کارگزاران نظام دانست و گفت: لازم است وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و سازمان تعزیرات حکومتی، اقداماتی عاجل برای کنترل بازار صورت دهند.
سازش لیبی با امریکا نه تنها تحریم‌ها را برنداشت که این کشور را دچار فروپاشی کرد
نگاهی به تجربه‌های تاریخی گوناگون نشان می‌دهد مذاکره در شرایطی که توازن قوا به نفع یکی از طرفین جابه‌جا شده نه تنها نتایج مناسبی به همراه نداشته است بلکه می‌تواند سبب به خطر افتادن موجودیت طرف مقابل نیز شود، همان گونه که در ماجرای لیبی دولت قذافی را سرنگون کرد.
رئیسی در دیدار با نمایندگان مجلس:
رئیس قوه قضائیه حربه امروز دشمنان ایران و در رأس آن‌ها امریکا را برای عقب راندن و تسلیم کردن جمهوری اسلامی، ناامیدسازی مردم و ایجاد یأس برشمرد و هماهنگی، همدلی، همکاری و هم‌اندیشی همه قوا را راهبردی ضروری توصیف کرد.
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با تأکید بر اینکه ملت ایران تحقیر را نمی‌پذیرد، خواستار جدیت مسئولان در پیگیری تعهدات برجامی و حل مشکلات مردم شد.
۱۱