رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: مجلس در اولین روز پس از تعطیلات اگر تشکیل جلسه دهد، اسامی وزرای پیشنهادی را اعلام خواهیم کرد.
پروانه سلحشوری، نماینده تهران، که پیش از این نیز نطق‌های عجیب و غریبی را در مجلس ایراد(بخوانید تکرار) کرده بود، در کانال تلگرامی خود نوشته است تصویب CFT مانع حامیان ایرانی ترور برای تکرار عملیات‌های تروریستی خواهد شد!!!
نمایندگان مجلس شورای اسلامی از پاسخ‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره عدم نظارت این وزارتخانه بر سامانه‌های ویدئویی قانع نشدند.
در نامه بسیج اساتید تهران بزرگ به شورای شهر تهران صورت گرفت
بسیج اساتید تهران بزرگ ضمن انتقاد از انتشار نامه‌ای‌ با عنوان « ۷ بحران ۱۲ راهکار» در روزنامه همشهری نوشت: تهیه این نامهٔ ساختارشکنانه در روزهای آغازین مهر حاکی از آن است که طراحان درصدد تهییج و تحریک جامعهٔ دانشگاهی بوده‌اند.
بررسی شکایت ایران مربوط به توقیف اموال و دارایی‌ها و وضع محدودیت‌های غیر قانونی علیه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و دیگر شرکت‌های ایرانی علیه دولت آمریکا در دیوان بین‌المللی دادگستری واقع در کاخ صلح شهر لاهه آغاز شده و تا ۲۰ مهر سال جاری ادامه دارد و امروز نیز دفاعیات ایران استماع می‌شود.
نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد می‌گوید نماینده آمریکا در این سازمان فکر می‌کرد می‌تواند دستور کار یک سازمان چندجانبه گرا را تغییر دهد، اما عملا جز انزوای بیشتر آمریکا دستاوردی نداشت.
دست برتر پهپادی ایران
«ایران جزء هفت قدرت اول پهپادی جهان است» این خبر را رییس ستادکل نیروهای مسلح گفته و تأکید کرده است که این توسعه به سال‌های دفاع مقدس برمی‌گردد که از سال‌1363 آغاز شد و ما خوشبختانه در این مسیر توسعه متوازن و خوبی را داشته‌ایم به‌گونه‌ای که در عملیات علیه تروریست‌ها و انتقام حمله به اهواز هفت فروند پهپاد مواضع آن‌ها را درهم کوبید و «اولین عملیات رسمی» پهپادهای رزمی سپاه در خارج از کشور رقم خورد.
گمانه‌زنی‌ها درباره تغییر وزرای اقتصادی کابینه نشان می‌دهد کفه ترازو به نفع نوبخت سنگین می‌شود، به نظر می‌رسد کشمکش کارگزاران سازندگی و اعتدال و توسعه در دولت همچنان ادامه دارد.
سخنگوی فراکسیون ولایی با بیان اینکه دولت قصد جابجایی وزرا را دارد و از تغییر خودداری می‌کند، گفت: جابجایی مهره‌ها نتیجه بخش نیست و به نظر می‌رسد مجلس از جابجایی مهره‌های دولت استقبال نکند.
برجام تقصیر نظام بود FATF تقصیر جلیلی!
رئیس دفتر رئیس جمهور در اظهارنظری خلاف واقع گفته است که مقدمات لایحه مربوط به FATF در دولت قبل از روحانی آماده شد و این لایحه در شورای عالی امنیت ملی و با تایید جلیلی برای اجرا به برخی دستگاه‌ها ابلاغ شد. این ادعا در حالی است که دولت وقت در سال ۸۹ لایحه‌ای «داخلی» را جهت مبارزه با تامین مالی تروریسم تقدیم مجلس کرد و در لایحه فوق هیچ تعهدی به FATF داده نشده است.
۱۰