شیوه پرداخت حق فیلمسازان به پس از پخش بازی‌های فوتبال در سینما‌ها موکول شد

وقتی فوتبال، سینمای ایران را تحقیر کرد

پس از آنکه مصوب شد شش مسابقه جام جهانی فوتبال در سینما‌ها پخش شود، مسئولان شورای اکران تقریباً درباره تمام جزئیات نحوه پخش مقرراتی را تعیین کردند، اما چگونگی پرداخت پول به صاحبان فیلم از این برنامه را اعلام نکردند...
روایتی از شهید بیست ساله/ دختری که پدرش را ندید
کتاب "روزی که آمدی" براساس زندگینامه و خاطرات شهید علی‌اکبر صابری از شهیدان عملیات کربلای 4 به همت سیده فاطمه حسینی به نگارش در آمده است.
جنگ که تمام شد مردم خودخواه شدند
جوا آودیج نویسنده بوسنیایی:
«لبخند من انتقام من است» یکی از سه کتابی بود که امسال انتشارات کتابستان درباره جنگ بوسنی منتشر کرد. کتابی که خانم جِوا آودیچ آن را نوشت و به روایت خاطرات و احساسات خود از ماجرای سربنیتسا در زمانی که تنها 9‌سال داشت پرداخت.
نگاهی به کتاب «پزشک پرواز» خاطرات پزشک رزمنده «محمدتقی خرسندی»
کتاب پزشک پرواز روند بسیار تند و پراکنده‌ای دارد. تقریبا به سختی می‌توان دریافت خاطره‌ای را که راوی تعریف می‌کند مربوط به چه برهه‌ای از زمان است.
ضمیمه فرهنگی کودتای 28 مرداد 1332 چه بود؟!
گفت‌و‌گو با سعید مستغاثی درباره کتاب «فرانکلین در تهران»
در اساسنامه موسسه فرانکلین که اصل آن را در این کتاب به چاپ رسانده‌ایم، هدف اصلی موسسه «برانگیختن علاقه مردم دیگر کشور‌ها به تاریخ، حکومت، فرهنگ، اقتصاد، تکنولوژی، علم و تعلیمات مردم ایالات متحده» ذکر شده، یعنی نوعی شیفته ساختن مردم سرزمین‌های دیگر به فرهنگ و آیین آمریکایی.
جاری شدن نادر ابراهیمی در زندگی نسل سومی‌ها
چرا صاحب «یک عاشقانه‌ی آرام» ماندگار است؟
قلب، میهمان‌خانه نیست که آدم‌ها بیایند دو سه ساعت یا دو سه روز توی آن بمانند و بعد بروند. قلب، لانه گنجشک نیست که در بهار ساخته بشود و در پاییز باد آن را با خودش ببرد. قلب؟ راستش نمی‌دانم چیست اما این را می‌دانم که فقط جای آدم‌های خیلی خوب است!
پایین تراز خالق بالاتراز مخلوق
بررسی شگفتی‌های کلام درنهج‌البلاغه
کتاب نهج‌البلاغه علاوه بر این‌که یک کتاب مرجع دینی و اعتقادی است، اثری است که در حوزه‌های مختلف علوم انسانی از جمله ادبیات و جامعه‌شناسی قابلیت پژوهش، بررسی و تعمق دارد.
داستان‌گویی با لباس پیامبر
گفت‌وگو با روحانی جوانی که زندگی‌اش را با کودکان مناطق محروم می‌گذراند
قرآن می‌فرماید که پیامبر قصه بگو تا مردم ترغیب به فکر کردن شوند، قصه یک ابزار برای فکر کردن است. پیامبر قصه می‌گوید و قرآن هم پر از قصه است. قصه‌گویی یک سنت دینی است و من طلبه برای نخستین بار این کار را انجام نداده‌ام. این موضوع بوده است.
توزیع کتاب در کوره‌های آجرپزی
دانشگاه در رشته پزشکی قبول شدم، اما آرزویم معلمی بود، برای همین رشته‌ام را عوض کردم و الان معلم هستم. حقوق زیادی ندارم، اما خوشحالی‌ام با این بچه‌ها تقسیم شده است. همین که این کتاب‌های دسته دوم که شاید در خانه‌های ما جایی ندارد آنقدر برای‌شان ارزشمند است برایم کافی است.
رهبری حتی شخصیت‌های کتابم را می‌شناختند
گفت‌و‌گوی «جوان» با نویسنده کتابی که رهبر انقلاب، بانوان را به خواندن آن دعوت کردند
کتاب «خاطرات سفیر» پدیده کتاب و کتابخوانی این روز‌های بازار نشر است؛ کتابی که مقام معظم رهبری، شهریور سال گذشته بانوان را به مطالعه آن دعوت کردند...
قاچاقچی‌ها در مترو
کتاب‌هایی با چاپ غیرقانونی در ایستگاه‌های مترو در حال فروش است!
خریدن عطر تقلبی، لباس تقلبی و هر چیز تقلبی دیگر می‌تواند ناراحتمان کند و آن را برایمان به خاطره‌ای تلخ بدل کند، اما حالا می‌ایستیم و به بهایی ناچیز کتاب‌های چاپ افست را می‌خریم و با خود به خانه می‌بریم.
چه کسی پاسخگوی نابسامانی نمایشگاه قرآن است؟
سه روز از برگزاری نمایشگاه می‌گذرد، اما آشفتگی چیدمان و عدم هماهنگی‌‎های مناسب برای برنامه‌ها در این دوره از نمایشگاه همچنان به چشم می خورد.
با جنگ قدرت مجالی برای فرهنگ نمانده
سید مهدی شجاعی از احوالات فرهنگ می‌گوید
سید‌مهدی شجاعی، نویسنده دغدغه‌مندی است که طی این سال‌ها توانسته است مخاطبان زیادی را با کتاب آشتی دهد. کتاب‌هایش و هدف‌هایی که برای انتشارات نیستان دارد، همه و همه باعث جذب مخاطبان شده است.
«علیرضا قزوه» و تدریس در منطقه محروم بشاگرد
نگاهی به برخی تازه‌های عرصه نشر، کتاب و کتابخوانی
اولین گام از طرح «مدرسه جهادی خواندن» با هدف پرداختن به مقوله «خواندن» و شناسایی استعدادهای ادبی در کتابخانه‌های عمومی مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور، به همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و حوزه هنری اجرا شد.
نامه‌های محبت‌آمیز کودکان بشاگرد برای رهبر انقلاب
مختارپور در نشست «مدرسه جهادی خواندن»:
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: فرهنگ، ادب و هنر مسائلی است که می‌تواند مانع اشاعه آسیب‌های اجتماعی شود.
ایستادگی به سبک روسی
نگاهی به رمان «قمارباز» اثر «فئودور داستایوسکی»
داستایوسکی «قمارباز» را در سال‌های بی‌پولی و شکست ناشی از گرفتاری در دام قمار نوشته و به همین خاطر وقتی خواننده آن را می‌خواند، احساس بیگانگی با آن نمی‌کند.