قول می‌دهم مشکلی برای مردم پیش نمی‌آید
کد خبر: 917247
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003qcJ
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۲
روحانی: در زمینه انرژی، حمل و نقل، کالا‌های اساسی و تولید مشکل نخواهیم داشت
رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه امروز ما قوی‌تر از دیروز می‌توانیم با توطئه‌های دشمنان مقابله کنیم و مسیرمان را ادامه دهیم، به مردم اطمینان داد: گرچه فشار‌هایی خواهد بود، اما می‌توانیم زندگی مردم را در کشور با حمایت مردم اداره و از مشکلات به خوبی عبور کنیم.
رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه امروز ما قوی‌تر از دیروز می‌توانیم با توطئه‌های دشمنان مقابله کنیم و مسیرمان را ادامه دهیم، به مردم اطمینان داد: گرچه فشار‌هایی خواهد بود، اما می‌توانیم زندگی مردم را در کشور با حمایت مردم اداره و از مشکلات به خوبی عبور کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، دکتر روحانی روز گذشته در پایان جلسه سران قوا با تأکید بر اینکه «همیشه زمانی در برابر توطئه‌های دشمن پیروز شدیم که دولت و مردم، مصمم در کنار هم بودند»، افزود: ۴۰ سال پیش هم در همین روزها، شاهد توطئه بزرگ امریکا علیه ملت ایران بودیم تا انقلاب پیروز نشود. وی تصریح کرد: امریکایی‌ها در آن زمان مستشاران نظامی خود را برای کودتا علیه مردم ایران و انقلابیون، به کشور فرستادند، اما ناموفق بودند و امروز هم مردم ما ایستادگی خواهند کرد و امریکا در این توطئه‌اش نیز ناموفق خواهد بود چراکه منطق این کشور غیرقانونی و بر خلاف مقررات بین‌المللی است و هیچ سازمان بین‌المللی از آن حمایت نخواهد کرد. روحانی یادآور شد: سازمان ملل، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و همه کشور‌های جهان به استثنای چند کشور، با سیاست‌ها، طرح‌ها و حرف‌های امریکایی‌ها مخالف هستند. رئیس جمهور اظهار داشت: امروز ما قوی‌تر از دیروز می‌توانیم با توطئه‌های دشمنان مقابله کرده و مسیرمان را ادامه دهیم و مردم مطمئن باشند گرچه فشار‌هایی خواهد بود، اما می‌توانیم زندگی مردم را در کشور با حمایت مردم اداره و از مشکلات به خوبی عبور کنیم. روحانی محور اصلی جلسه سران سه قوه را مسائل جاری کشور ازجمله مسائل اقتصادی و تحریم‌های غیرقانونی امریکا که به دنبال اجرای آن‌ها علیه ایران است، عنوان کرد. وی تأکید کرد: مشکلی برای کشور در زمینه انرژی، حمل و نقل، کالا‌های اساسی و تولید پیش نمی‌آید و همیشه زمانی پیروز شده‌ایم که دولت و مردم در کنار هم بوده‌اند.

به تعامل اقتصادی با دنیا امیدواریم
روحانی افزود: خوشبختانه در زمینه اقدامات غیرقانونی امریکا مسئولان و دولت، تماس‌های خوبی با کشور‌های مختلف اروپایی، چین و روسیه، کشور‌های همسایه و کشور‌های مهم آسیایی داشتند و پاسخ قریب به اتفاق این کشور‌ها که حفظ استقلال و حاکمیت برای آن‌ها مهم بوده، مثبت است، یعنی می‌گویند که ما زیر بار قانون داخلی امریکا نمی‌رویم. وی تصریح کرد: بسیار امیدواریم که روند تعامل اقتصادی ایران با دنیا مثل گذشته ادامه یابد و البته ما برای مواردی که ممکن است دچار مشکل شویم، فکر و برنامه‌ریزی کرده‌ایم و در جلسه امروز نیز در خصوص راهکار‌هایی که با کمترین هزینه از این مرحله عبور کنیم، بحث و گفت‌وگو شد.

قول می‌دهیم مشکلی برای کشور پیش نمی‌آید
وی خطاب به ملت ایران گفت: دولت برای تأمین کالا‌های اساسی و ضروری ارز لازم را مدنظر قرار داده و بانک مرکزی به طور منظم آن را پرداخت می‌کند در بخش دوم بین صادرکنندگان، واردکنندگان و تولیدکنندگان در این سامانه بانک مرکزی، تعاملی آغاز شده است که با توافق، ارز خرید و فروش می‌شود. رئیس قوه مجریه یادآور شد: در عین حال دولت به مردم قول می‌دهد که در زمینه انرژی، حمل و نقل، کالا‌های اساسی و تولید، مشکلی برای کشور پیش نمی‌آید. روحانی با یادآوری اینکه ارز مورد نیاز برای تأمین مواد اولیه و قطعات تولیدکنندگان را تأمین می‌کنیم، اظهار داشت: با شرایط امروز و با ممنوعیت واردات برخی کالا‌های غیرضروری و کالا‌هایی که نمونه آن‌ها در داخل تولید می‌شود، فرصتی بسیار مناسب برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان داخلی ایجاد شده است. وی ادامه داد: امروز صادرات شرایط بهتری از گذشته دارد و بنابراین از این فرصت صادرات هم شرکت‌ها و کارآفرینان و تولیدکنندگان ما می‌توانند استفاده کنند.
تشکیل شعبه‌های ویژه مبارزه با مفاسد رئیس دولت تدبیر و امید افزود: البته در مواردی با تخلف برخی مواجه هستیم. اکثریت قاطع تجار و تولیدکنندگان در چارچوب قانون حرکت و به مقررات احترام می‌گذارند و شرایط کشور را درک می‌کنند، اما افرادی نیز هستند که به قانون و مقررات توجه نمی‌کنند. دلالی‌هایی که نابسامان است، قیمت‌های نامناسبی که به خریداران عرضه می‌کنند که نادرست است. روحانی خاطرنشان کرد: در این زمینه هم تصمیمات خوبی بین دولت و قوه قضائیه اتخاذ شده که دولت بتواند تلاش‌های بیشتری را از طریق مقرراتی که در اختیار وزارت دادگستری است، انجام دهد و قوه قضائیه، شعبه‌های خاصی را در تهران و استان‌ها برای مبارزه با اینگونه مفاسدی که این روز‌ها در جامعه باب شده، تشکیل دهد تا بتوانیم به این پرونده‌ها خیلی سریع‌تر رسیدگی کنیم.

امروز امریکا از هر زمانی منفور‌تر است
وی تصریح کرد: امروز در شرایطی هستیم که امریکا بیش از همه در این ماجرای تحریم منزوی است. حاکمان در این کشور، ماجراجویانه و غیرقانونی نه تنها با ملت ایران بلکه نسبت به ملت‌های دیگر و حتی نسبت به متحدان خودشان برخورد می‌کنند. رئیس‌جمهور افزود: شما دیدید که مردم متحدترین کشور اروپایی با امریکا در سفر اخیر ترامپ به انگلیس، چه واکنشی نشان دادند. برخورد مردم در لندن و شهر‌های دیگر به گونه‌ای بود که ناچار شدند مراسم تشریفاتی این سفر را تغییر دهند. روحانی گفت: بنابراین امروز امریکا در افکار عمومی دنیا منزوی و در میان مردم ایران نیز از همیشه منزوی‌تر است چرا که طرح تحریم امریکا، علیه ملت ایران است. وی ادامه داد: حاکمیت امروز واشنگتن، بیش از همیشه در میان مسلمانان و کشور‌های در حال توسعه، منفور بوده و حتی در داخل امریکا هم با مشکلاتی روبه‌رو است.

واگذاری طرح‌های نیمه تمام به مردم‌
روحانی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع طرح‌های اشتغال‌زا در کشور اشاره کرد و با تأکید بر تداوم این طرح‌ها گفت: ما بحث اشتغال را به ویژه در زمینه صنعت ساختمان، خودرو‌های فرسوده و اشتغال روستاییان، به طور جد دنبال می‌کنیم و باوجود فشار‌های امریکا امسال شاهد یک تحول مثبت در زمینه اشتغال خواهیم بود. وی افزود: همچنین دولت در خصوص کمک به اقشار کم‌درآمد و مستضعف جامعه و کاستن از مشکلات آنان، طرح‌هایی دارد. روحانی همچنین در این گفت‌وگو به موضوع نقدینگی در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از نکاتی که در جلسه امروز بحث شد موضوع نقدینگی، منشأ و راه‌های جلوگیری از اضافه شدن آن و هدایت این نقدینگی در مسیر تولید بود. وی واگذاری طرح‌های نیمه‌تمام به بخش خصوصی را یکی از راه‌های جذب نقدینگی خواند و افزود: اجرای طرح واگذاری پروژه‌های نیمه تمام که در قانون بودجه نیز آمده بود، با مشکلاتی مواجه بود. طرح‌های نیمه‌تمامی را که در حال حاضر ممکن است جاذبه اقتصادی زیادی نداشته باشد باید با قیمت کمتر و ارزان و گاهی مجانی به بخش خصوصی واگذار کرد تا به این ترتیب نقدینگی جذب و اشتغال نیز ایجاد شود. امروز در همین ارتباط، طرحی را به طور مقدماتی به بحث گذاشتیم که ان‌شاء‌الله در جلسه شنبه بحث مفصل‌تری پیرامون آن خواهیم کرد تا بتوانیم طرح‌های نیمه تمام را سریع‌تر به مردم واگذار کنیم.
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۵
جمشید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
0
0
آقایان. ..هر گاه. ..شماها...وعده...یا. .قولی میدهید. ...مردم. ..بیشتر میترسند. ..و. .نگران میشوند....لطف کنید...فقط درست...عمل کنید!!
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
0
0
آقای روحانی لطفا هیچ قولی ندهید . هر وقت شما قولی میدهید تن مردم میلرزد . مثل فول (( مردم نگران قیمت ارز نباشند))
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
0
0
با سلام . قرار بود پس از چهل سال از طریق قوه قضائیه تا پایان سال 96 همه دارای یک کارت ملی هوشمند باشند تا حکومت بتواند عدالت کامل اسلامی ( اجتماعی . فرهنگی.قضایی .مالی .و بهداشتی و درمانی ). را در جامعه اجرا کند . و مردم مانند کشورهای پیشرفته در مقابل حقوق اعمال و رفتار خویش پاسخگو باشند .و در صورت تخلف جریمه شده و پس از پرداخت جریمه بتوانند از امکانات رفاهی و امنیتی کشور بهرهمند شوند .علت احترام مردم کشور سوئد و غیره به قوانین این است که انها می دانند که در صورت تخلف جریمه می شوند . و تا زمانی که همه دارای یک هویت (کارت ملی هوشمند ) نشده اند . صبحت از اجرای عدالت اسلامی دشوار است ., باید زمزمه عدم اجرای عدالت کامل اسلامی در کشور را تحمل کنیم .
مازند رانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
0
0
نشانه معرفت ومردانگی در دوران قدیم ابن بود مرد به قولش عمل کند.مرد وقولش........اقا دولت تا به حال چند دفعه قول دادی وعمل نکردی؟.........و.....و.و.را
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۱
0
0
میشه معنی مشکل رایکباربرای مردم تفسیرکنید بقول جلیلی که میگفت تحریمها به مااثرندارد؟مردم دارند له میشوند چون شما ازمردم نیستیدوفشاری روشما نیست وخرج مقامات از مردم جداشده
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار