کد خبر: 915903
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003qGd
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس خبر داد
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس اعلام کرد: هفت هتل با 656 اتاق در درجه های کیفی متنوع در نقاط مختلف شهری محدوده شهر جلفا به عنوان قلب تپنده این منطقه در دست احداث است.

محسن نریمان  در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 2 هتل پنج ستاره، 2 هتل چهار ستاره، سه هتل سه ستاره در محدوده جلفا و یک متل و یک مجتمع رفاهی خدماتی در محدوده نوردوز منطقه آزاد ارس در حال احداث است.
وی افزود: هتل پنج ستاره کاراکال با 115 اتاق و 42 درصد پیشرفت فیزیکی و هتل پنج ستاره شهر با 65 اتاق و 78 درصد پیشرفت فیزیکی در حال تکمیل هستند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: هتل سه ستاره دنیز با 90 اتاق و 52 درصد پیشرفت فیزیکی و هتل چهار ستاره هایپر اسکار با 120 اتاق و 65 درصد پیشرفت فیزیکی نیز در حال احداث است.
وی اظهار داشت: هتل تاج با 40 اتاق و هتل نارنجستان با 30 اتاق هر دو با 80 درصد پیشرفت فیزیکی در درجه کیفی سه ستاره در حال احداث است و هتل شروین نیز در مرحله اسکلت بندی قرار دارد.
نریمان تعداد اتاق های اضافه شده به مراکز اقامتی درمحدوده جلفا را 606 اتاق و تعداد اتاق های در حال احداث در محدوده نوردوز را 50 اتاق اعلام کرد و گفت: متل اریکه با 20 اتاق و 82 درصد پیشرفت فیزیکی و مجتمع رفاهی خدماتی بین راهی ملااسدی نیز با 30 اتاق و 42 درصد پیشرفت فیزیکی در محدوده نوردوز و مرز ایران و ارمنستان در حال احداث است.
وی با بیان اینکه در سایت توریسم، دهکده سلامت، ویلایی و تفرجگاهی دور سد گلفرج، دهکده ورزش و سایت ویلایی و اقامتگاهی خداآفرین با وسعت یک هزار و 942 هکتار در حوزه گردشگری سرمایه گذاری انجام می شود، گفت: تاکنون در 740 هکتار از سایت توریسم 283 هزار و 36 متر مربع زمین برای احداث 54 پروژه گردشگری واگذار شده است.
نریمان، توسعه گردشگری و ایجاد ارزش افزوده بیشتر در این حوزه را از برنامه های مهم ارس در سال جاری برشمرد و گفت: پتانسیل های فراوان و بالقوه این منطقه در حوزه گردشگری، امکان توسعه صنعت توریسم و رونق بیش از پیش فعالیت های اقتصادی را فراهم می کند.
وی اضافه کرد: در بخش تبلیغات و اطلاع رسانی، حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی و در بخش تعامل با فعالان حوزه گردشگری، ارائه مشوق به آژانس های فعال گردشگری خارجی، در بخش ایجاد و توسعه مراکز دائمی سوغات و صنایع دستی، راه اندازی موزه زنده سفال ارس و نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی از جمله اقدمات سازمان منطقه آزاد ارس است.
مدیر عامل منطقه آزاد ارس خاطرنشان کرد: در بخش افزایش سهم جوامع محلی در گردشگری نیز راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی در روستاهای کردشت، گلفرج، سیه سران و سایر روستاها انجام شده است.
منطقه آزاد ارس در شمال غرب ایران در 130 کیلومتری تبریز واقع شده و علاوه بر ظرفیت های بالقوه در توسعه تجارت جهانی، به واسطه وجود ذخیره گاه های حیات وحش، مناطق حفاظت شده محیط زیست، جنگل های ارسباران، گونه های مختلف گیاهان دارویی، آثار تاریخی و ثبت جهانی و ملی و زیبایی های حاشیه رودخانه ارس از جلفا تا خداآفرین نیز قابلیت توسعه صنعت توریسم و افزایش تولید ناخالص داخلی حاصل از این بخش را دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر: