فیفا می‌تواند قضاوت در نیمه نهایی را به ایرانی‌‌‌ها بسپارد
کد خبر: 913088
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003pXE
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۶
گفت‌وگوی «جوان آنلاین» با «علی خسروی‌» درباره قضاوت «فغانی» در بازی آلمان و مکزیک
قضاوت خوب «علیرضا فغانی»، «رضا سخندان» و «محمدرضا منصوری» در بازی دو تیم «مکزیک» و «آلمان» در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه ....
قضاوت خوب «علیرضا فغانی»، «رضا سخندان» و «محمدرضا منصوری» در بازی دو تیم «مکزیک» و «آلمان» در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بازتاب گسترده‌ای را پی داشته است تا آنجا که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، فیفا می‌تواند قضاوت در نیمه نهایی را به آن‌ها بسپارد.
«علی خسروی» کارشناس مسائل داروی درباره قضاوت فغانی در بازی آلمان و مکزیک در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی «جوان آنلاین» گفت: من از قضاوت فغانی لذت بردم. او عالی کار کرد. همین که یک داور ایرانی در جام جهانی آن هم برای این بازی مهم انتخاب می‌شود یعنی این که فیفا در انتخاب داروان خود چقدر دقت خاصی داشته و انتخاب‌ها براساس یک برنامه ریزی از پیش تعیین شده بوده است. در بازی آلمان و مکزیک، فغانی در تمام صحنه‌ها حضور داشت. به موقع سوت زد، به موقع تذکر و کارت داد. او استارت‌های خوبی پابه پای بازیکنان زد و به نظرم قضاوتش در حد بالای استاندار داوری جام جهانی بود. کارشناس مسائل داوری درباره این که گفته می‌شود بعضی اخطار‌ها در این بازی به‌درستی داده نشد، گفت: این مورد را قبول ندارم این بازی حساسیت بالایی داشت. بالطبع از درگیری فیزیکی بیشتری برخوردار بود و اگر فغانی کمی بازی را شل می‌گرفت و مراعات بازیکنان را می‌کرد احتمال داشت که بازی از دستش خارج شود، اما اقتدار در سوت زدن و ایستادگی دربرابر ستاره‌های بازی امکان چنین اشتباهی را نداد. شما ببینید در دو صحنه‌ای که در نزدیکی محوطه جریمه رخ داد فغانی با تسلط خاصی به طور ماهرانه سوت زد. به نظرم قضاوت او در سطح بالای استاندارد جهانی قرار داشت. وی درباره اینکه آیا فغانی به خاطر هل دادن تونی کروس بازیکن تیم ملی آلمان نمره منفی خواهد گرفت گفت: نه فغانی فقط می‌خواست بازیکن آلمان حریم داور را رعایت کند. کار این بازیکن اصلاً حرفه‌ای نبود هرچند می‌توانست خودش یک قدم عقب‌تر برود، اما خواست با این کار اقتدارش را در قضاوت بازی نشان دهد و این نمی‌تواند مشکلی برای او به همراه داشته باشد.
خسروی درباره این که آیا فغانی توانایی سوت زدن در مراحل بالاتر جام جهانی را دارد گفت: قطعا بله. همین که فیفا در چین سطحی قضاوت را برعهده داور ایرانی می‌سپارد یعنی این که فیفا شناخت خوبی به فغانی و تیمش دارد. شما ببینید تا اینجا فیفا به غیر از فغانی به هیچ داوری از آسیا بازی برای قضاوت نسپرده و این یعنی اینکه تیم داوری ایران در آسیا یک است. در کل به نظرم فغانی و تمیش در بازی آلمان و مکزیک روی ابر‌ها بودند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار