سلامت روانی ناظم دبیرستان تأیید شد
کد خبر: 912049
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003pGT
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۰
رئيس بخش معاينات روانپزشكي، سازمان پزشكي قانوني كشور گفت: متهم حادثه غير‌اخلاقي دبيرستان تهران از نظر رواني سالم است و هيچ اختلال رواني در وي در پزشكي قانوني به اثبات نرسيد.

مهدي صابري به ايرنا گفت: فرد خاطي اين حادثه در سازمان پزشكي قانوني مورد معاينات روانپزشكي قرار گرفت.
وي ادامه داد: مشكل اين است كه در برخي فضاهاي آموزشي يك فرد عادي را بدون آموزش و مهارت سر كار مي‌آورند، دانش‌آموزان به دليل سن كم او و همچنين صحبت‌ها و شوخي‌هاي او به وي جذب مي‌شوند و زمينه سوء‌استفاده او هم فراهم مي‌شود. وي افزود: به دليل اينكه متأسفانه كسي بر اين افراد نظارت كافي را ندارد، آنها به سمت اينگونه موارد كشيده مي‌شوند. وي در مورد اينكه چرا دانش‌آموزان آسيب ديده در اين حادثه معاينه جسمي نشده‌اند، گفت: در مورد اين دانش‌آموزان رابطه جنسي كاملي انجام نشده است و فقط ادعاي اين دانش‌آموزان شامل تعرض به زور يا داوطلبانه هم نبوده است، توضيحات آنها در حد حرف‌هاي ركيك و آزار‌هاي دستي و كلامي بوده است.
صابري ادامه داد: بنابراين چون رابطه جنسي كامل انجام نشده‌است و از آنجايي كه معاينه جسمي براي دانش‌آموزان نامطلوب و آزار دهنده است، معاينه جسمي در اين خصوص براي دانش‌آموزان آسيب ديده انجام نشده است به دليل اينكه در اين معاينات هم چيزي ثابت نمي‌شد.
وي با اشاره به اينكه پزشكي قانوني فقط در مور رابطه جنسي انجام شده و مورد ادعا، معاينه را انجام مي‌دهد، گفت: بنده معتقد هستم، اگر پزشكي قانوني در مورد اين دانش‌آموزان اين نوع معاينات را انجام مي‌داد از وظيفه خود قصور كرده بود. براساس اين گزارش هفت‌نفر از دانش‌آموزان حادثه غير‌اخلاقي دبيرستان تهران، براي انجام معاينات روانشناسي مورد معاينه قرار گرفتند و مشخص شد كه دچار آسيب رواني شده‌اند. اين دانش‌آموزان در پايه هفتم و هشتم تحصيل مي‌كنند و حدود 13تا 14 سال سن دارند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار