مذاکرات پشت پرده نتانیاهو در سفر به اروپا
کد خبر: 911690
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003pAg
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۷
کارشناس مسائل اروپا گفت: در ظاهر نتانیاهو یک سفر دیپلماتیک به اروپا دارد ولی مذاکرات پشت پرده مهم است. ایران هراسی، دامن زدن به تنش در منطقه و نیز روابط بین ایران و اروپا از اهداف اصلی سفر نتانیاهو به کشور‌های اروپایی است.
جوان آنلاین: ابوالفضل ظهره‌وند با اشاره به سفر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به کشور‌های اروپایی بیان داشت: رژیم‌صهیونیستی به‌دلیل مشکلات قانونی و مشروعیتی که دارد، هیچ ابایی از انجام هر اقدامی ندارد. ازجمله نمایشی که هر‌بار نتانیاهو علیه ایران در سازمان ملل اجرا می‌کند یا اعمال فشاری که به طرف‌های اروپایی برای قبولاندن خواسته‌های خود می‌آورد.

کارشناس مسائل اروپا با بیان اینکه رژیم صهیونیستی، اردوگاه و پایگاهی برای صهیونیست‌های داخل آمریکاست، تصریح‌کرد: محل سکونت فعلی رژیم صهیونیستی منطقه بسیار کوچکی است، اما در همین وسعت کوچک، بیش از ۲۰۰ کلاهک اتمی را انبار کرده اند.

وی تاکید کرد: به‌دلیل موقعیت مکانی رژیم صهیونیستی که به حوزه مدیترانه و اروپا نزدیک است، آن‌ها با این کلاهک‌های هسته‌ای امنیت اروپا را تحت کنترل دارند.

سفیر پیشین ایران در ایتالیا تاکید کرد: در ظاهر نتانیاهو یک سفر دیپلماتیک به اروپا دارد، ولی مذاکرات پشت پرده مهم است. ایران هراسی، دامن زدن به تنش در منطقه و نیز روابط بین ایران و اروپا از اهداف اصلی سفر نتانیاهو به کشور‌های اروپایی است.

وی گفت: رژیم صهیونیستی تلاش دارد از هر اهرمی برای فشار به اروپا استفاده کند، اما این رژیم به دلیل مشکلات داخلی و بین‌المللی، ازجمله رأی گیری‌هایی که همواره در شورای امنیت علیه این رژیم صورت می‌گیرد - و فقط آمریکاست که آن‌ها را وتو می‌کند - جایگاه خاصی در جهان ندارند.

کارشناس مسائل اروپا گفت: اروپایی‌ها می‌دانند که رژیم صهیونیستی باید کنترل شود. اگر این رژیم اشغالگر کنترل نشود برای خود اروپایی‌ها نیز تهدید بالقوه‌ای به حساب می‌آید. به همین خاطر هم هست که اروپایی‌ها همواره از فلسطینی‌ها حمایت می‌کنند و طرح دو دولت را مورد تأکید قرار می‌دهند.

وی افزود: سفر خانم موگرینی به سرزمین‌های اشغالی هم به‌خاطر دلخوری از مواضع سخنگوی رژیم صهیونیستی در قبال تحولات غزه و کرانه باختری لغو شد، این هم نشان دهنده نوع نگاه اروپایی‌ها به مسئله فلسطین و رژیم اشغالی است.

ظهره وند یادآور شد: نتانیاهو با سفر به اروپا و تحت فشار قرار دادن مقامات اروپایی تلاش خود را می‌کند، اما اقداماتش فاقد وجاهت است. حساسیت‌های زیادی درباره موضوع یهودیت در اروپا مطرح است. در حوزه اروپا نسبت به تفکر و دین یهود حساسیت‌ها بسیار بالاست.

سفیر پیشین ایران در ایتالیا عنوان کرد: این رژیمی که هم صهیونیستی است و هم ادعای آرمان‌ها یهود را دارد از هر منظری که نگاه کنیم در افکارعمومی غرب جایی ندارد.
منبع: ميزان
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار