انكارقتـل زن سوگـوار در بهشت زهرا
کد خبر: 911492
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003p7U
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۱
سارق جوان كه متهم است با انگيزه سرقت، زن ميانسال را هنگام سوگواري در بهشت زهرا به قتل رسانده است در جلسه رسيدگي به پرونده جرمش را انكار كرد.

سارق جوان كه متهم است با انگيزه سرقت، زن ميانسال را هنگام سوگواري در بهشت زهرا به قتل رسانده است در جلسه رسيدگي به پرونده جرمش را انكار كرد.
به گزارش خبرنگار ما، 28 فروردين‌سال‌93 بود كه به مأموران پليس مستقر در بهشت زهرا خبر رسيد زن ميانسالي بر سر مزار يكي از بستگانش با ضربات چوب سارقان مجروح و به بيمارستان منتقل شده است. بعد از حضور مأموران پليس در محل و انجام تحقيقات ميداني مشخص شد كه زن 50‌ساله كه سوسن نام داشت به كما رفته است. در حالي كه بررسي‌ها در جريان بود سوسن دو ماه بعد از وقوع حادثه به علت شدت جراحت ناشي از اصابت ضربه سخت روي تخت بيمارستان جانش را از دست داد. با انتقال جسد به پزشكي قانوني علت مرگ شكستگي جمجمه تشخيص داده است.
در شاخه ديگري از تحقيقات كارآگاهان پليس با رد يابي گوشي تلفن همراه مقتول موفق شدند دارنده گوشي را كه دختري به نام هانيه بود در شرق تهران بازداشت كنند. هانيه گفت كه گوشي را از پسر مورد علاقه‌اش كه مهران نام داشت به عنوان هديه دريافت كرده است. با اطلاعاتي كه هانيه در اختيار پليس گذاشت مهران شناسايي و بازداشت شد. او در اولين تحقيقات به قتل اعتراف كرد و دو همدست خود را هم به پليس معرفي كرد. او گفت: مدتي قبل بود كه با همدستي احمد و نيما يك گروه سرقت تشكيل داديم. براي اين كار هر روز راهي بهشت زهرا مي‌شديم و لوازم افرادي كه براي زيارت قبول يا سوگواري مي‌آمدند را سرقت مي‌كرديم. البته بيشتر سرقت‌ها را از داخل خودروها انجام مي‌داديم. او در شرح روز حادثه هم گفت آن روز در حال پرسه زدن براي يافتن سوژه‌اي مناسب بوديم كه متوجه زن تنهايي بر سر يكي از قبرها شديم. از آنجا كه آن زن تنها بود و كسي هم آن اطراف حضور نداشت تصميم گرفتيم كه لوازم همراه او و طلاهايش را سرقت كنيم. من در حالي كه چوب به دست داشتم از پشت سر به او حمله كردم و چند ضربه به سرش زدم كه روي زمين افتاد. بعد گوشي تلفن همراه و كيف او را سرقت كرده و همراه دوستانم فرار كرديم. بعد از آن بود كه گوشي را به دختر مورد علاقه‌ام هانيه هديه دادم كه با رديابي آن دستگير شدم.
با اطلاعاتي كه متهم در اختيار پليس گذاشت دو همدست وي هم بازداشت شدند و حرف‌هاي سردسته خود را تأييد كردند. مهران اما در تحقيقات بعدي و تحت آموزه‌هاي زندان چند بار حرف‌هايش را تغيير داد. او يك بار گفت: من مرتكب سرقت و قتل نشده‌ام بلكه هانيه آن گوشي را در اتوبوس پيدا كرده بود. او در بازجويي‌هاي بعدي هم مدعي شد كه گوشي تلفن همراه را يكي از دوستانش به او داده بود.
با كامل شدن تحقيقات بازپرس بنا به اعتراف اوليه متهم كه با شواهد موجود در پرونده مطابقت داشت مهران را به اتهام مباشرت در قتل و دو همدستش را به اتهام معاونت در جرم مجرم شناخته و كيفرخواست عليه ‌آنها صادر و پرونده براي رسيدگي به شعبه ۱۱ دادگاه كيفري يك استان تهران به رياست قاضي متين راسخ فرستاده شد. صبح ديروز بعد از اينكه قاضي رسميت جلسه را اعلام كرد نماينده دادستان در جايگاه حاضر شد و در دفاع از كيفرخواست عاملان حادثه را گناهكار شناخته و براي آنها درخواست مجازات قانوني كرد. سپس يكي از پسران مقتول به عنوان ولي‌دم در جايگاه حاضر شد و براي مهران درخواست قصاص كرد. او گفت از طرف دو برادر ديگرش كه در خارج از كشور زندگي مي‌كنند هم درخواست قصاص دارد.
در ادامه، مهران 27‌ساله به عنوان متهم رديف اول در جايگاه حاضر شد و اتهام قتل را انكار كرد. او گفت: من تحت فشار بازجويي‌ها به جرمم اعتراف كرده‌ام و حرف‌هاي قبلي‌ام را قبول ندارم. او گفت: قبول دارم كه مرتكب سرقت شده‌ام. من و دوستانم به مصرف مواد مخدر اعتياد داشتيم و براي تأمين پول آن مرتكب سرقت مي‌شديم، اما روز حادثه نياز مالي‌مان آن قدر نبود كه بخواهيم سرقت كنيم!
بعد از آن احمد در جايگاه حاضر شد و گفت: من حرف‌هاي مهران را قبول ندارم. ما به مصرف مواد اعتياد داشتيم، اما مرتكب سرقت نمي‌شديم. او گفت كه حرف‌هاي اوليه خود در دادسرا را قبول ندارد.
در ادامه قضات دادگاه ادامه دفاع سومين متهم پرونده را به جلسه بعد موكول كردند تا دو فرزند مقتول هم كه در خارج از كشور زندگي مي‌كنند در جلسه دادگاه حاضر شوند يا درخواست قانوني خود را از طرف وكيل اعلام كنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار