نماینده مردم ایران یا سخنگوی جریان اپوزیسیون؟!
کد خبر: 911480
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003p7I
تعداد نظرات: ۷ نظر
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۰
در حالی که مشکلات اقتصادی و مسائل اجتماعی اولویت امروز جامعه ایرانی است، پروانه سلحشوری اعلام کرده برای تابوشکنی از حضور زنان در ورزشگاه به روسیه و دیدار بازی‌های تیم ملی فوتبال می‌رود!
کبری فرشچی

در‌حالي‌كه مردم كشور با چالش‌هاي اقتصادي و معيشتي فراواني دست و پنجه نرم مي‌كنند و نوسانات ارزي و كاهش ارزش ريال عرصه را در حوزه‌هاي مختلف تنگ كرده است، ماجراي سفر شش تن از نمايندگان مجلس به روسيه براي «نظارت» بر عملكرد تيم ملي فوتبال آنچنان ابعاد طنزآميز به خود گرفت كه روز گذشته اسد‌الله عباسي، عضو هيئت رئيسه مجلس از لغو حضور نمايندگان در اين سفر خبر داد. در اين ميان اما پروانه سلحشوري، رئيس فراكسيون زنان مجلس كه قرار بود يكي از اعضاي تيم نمايندگان ناظر بر عملكرد تيم ملي فوتبال باشد گفته كه با هزينه شخصي‌اش به روسيه مي‌رود. وي دليل اين سفر را اينگونه اعلام كرده است : «جام‌جهاني روسيه را فرصتي مغتنم مي‌دانم تا تابوي غيرقانوني و غيرشرعي ممنوعيت ورود زنان ايران به ورزشگاه‌ها كه برخي با سليقه‌هاي مردسالارانه خود ايجاد كرده‌اند، شكسته شود.»
اظهارات اين نماينده مجلس در بين كاربران فضاي مجازي و شبكه‌هاي اجتماعي با واكنش تند كاربران مواجه شده، ‌كاربران طيف‌هاي گوناگون سياسي كه توجيه عجيب و غريب خانم نماينده نه‌تنها برايشان قانع‌كننده نبوده، بلكه احساس تمسخر شدن از جانب وي را دارند.
حضور در مسابقات جام‌جهاني روسيه آن هم با هدف تابوشكني غير‌قانوني و غير‌شرعي ممنوعيت ورود زنان ايران به ورزشگاه‌ها و سليقه‌هاي مردسالارانه را يك اپوزیسيون خارج‌نشين نگفته است، بلكه اظهارات رسمي رئيس فراكسيون زنان مجلس شوراي اسلامي است. نماينده‌اي كه با رأي مردم به خانه ملت راه يافته و هدف رأي‌دهندگان به وي اعم از زن و مرد پيگيري مطالبات عمومي و به خصوص برطرف كردن دغدغه‌هاي معيشتي مردم بوده است. زنان و مرداني كه امروز به واسطه عملكرد نادرست همين قانونگذاران و ناظران بر اجراي قوانين با انواع و اقسام آسيب‌هاي اجتماعي و مشكلات اقتصادي دست و پنجه نرم مي‌كنند. حالا افرادي كه به نمايندگي از آنها در مجلس قانونگذاري حضور يافته‌اند به جاي تلاش براي برطرف كردن خلأهاي قانوني براي بهبود وضعيت معيشت به‌عنوان اولويت‌دارترين مطالبه عمومي و تلاش براي كاهش آسيب‌هاي اجتماعي با تندترين مواضع و اظهارنظرهاي اپوزیسيوني در تلاشند تا با استفاده از تكنيك برجسته‌سازي، كارنامه خالي و عملكردهاي معكوس خود را توجيه كنند، اما توجيه‌هاي خانم نماينده آنچنان از استدلال تهي است كه هيچ يك از طيف‌هاي اجتماعي را قانع نكرده و به تندترين عكس‌العمل‌ها در انتقاد از رفتار و گفتارش در فضاي مجازي و شبكه‌هاي اجتماعي تبديل شده است. جالب اينجاست كه خانم سلحشوري در واكنش به اين ماجرا انتقادات مطرح شده را سناريويي از پيش تعيين شده دانسته كه هدفش تخريب وي و براساس تفكرات مرد‌سالارانه است!
جالب اينجاست كه اين نماينده مجلس، پيش از اينها در گفت‌وگو با رسانه‌ها تأكيد كرده بود: تا زماني كه ورود به ورزشگاه سهميه‌اي و گزينشي باشد، حضور پيدا نمي‌كنم.
انتخاب شدن يا سفر با هزينه شخصي
در برابر اظهارات اپوزیسيوني رئيس فراكسيون زنان مجلس يكي از كاربران توييتر نوشته است تابوي حضور زنان ايراني در ورزشگاه‌هاي خارج از كشور تاكنون به وسيله هزاران زن ايراني شكسته شده است. بسياري از كاربران ديگر هم با اعتراض به ناديده گرفته شدن مشكلات و معضلات اولويت‌دار زنان از اين حركت انتقاد كرده‌اند و توجيه خانم نماينده برايشان غير‌قابل قبول است، به خصوص اينكه هيچ ارتباطي ميان حضور وي در مسابقات جام‌جهاني فوتبال و شكستن تابوي حضور زنان در ورزشگاه‌هاي ايران وجود ندارد.
رئيس فراكسيون زنان مجلس اما در مورد سفر به روسيه و حضور در بازي‌هاي جام‌جهاني 2018 روسيه در مصاحبه‌اي گفته است: نمي‌دانم علت اين همه هجمه و انتقاد به سفر من به روسيه چيست، در‌حالي‌كه در دوره‌هاي قبل نيز دو نفر از زنان نماينده در جام‌جهاني برزيل حضور داشتند و كسي در آن زمان انتقاد و اعتراضي نداشت و حتي شاهد اين همه سر و صدا و جنجال رسانه‌اي نبوديم؛ اين در حاليست كه سفر نمايندگان به برزيل به دليل طولاني بودن مسافت چندين روزه بود و حالا سفر ما به روسيه دو روزه است.
وي ادامه داد: هر يك از نمايندگان مجلس با توجه به عضويت در يكي از كميسيون‌هاي مجلس متناسب با موضوعات مختلف هر بار يكي از اعضا در جلسات و برنامه‌هاي خارجي شركت مي‌كند، در‌حالي‌كه من از ابتداي حضورم تاكنون به هيچ سفر خارجي نرفته بودم تا اينكه اين سفر پيش آمد و به دليل اينكه هيچ سفري نرفته بودم، من براي جام‌جهاني روسيه 2018 انتخاب شدم.
سلحشوري در مصاحبه‌اي ديگر ادعا كرده كه با هزينه شخصي به اين سفر خواهد رفت. «سفر مسافران مسكو قرار بود دو يا سه روزه باشد. ظاهراً نگراني دوستان هدررفت بيت‌المال توسط نمايندگان است كه امري ستودني است. اگر حساسيت اجتماعي در مقابل اسراف و نابجا خرج كردن بيت‌المال بالا رود و البته منجر به اصلاح رويه‌هاي نامطلوب شود، بسيار قابل ‌تقدير است، اما قطعاً با هزينه شخصي به اين سفر خواهم رفت.»
نطق 7 دقيقه‌اي رزومه خانم نماينده در ورزش!
برجسته‌سازي موضوع حضور زنان در ورزشگاه‌ها در حالي از سوي برخي چهر‌ه‌ها و نمايندگان مجلس پيگيري مي‌شود كه بسياري از مطالبات اصلي زنان جامعه فراموش و رها شده است آن هم در شرايطي كه بارها بسياري از مسئولان از جمله رئيس سازمان بهزيستي تأكيد كرده‌اند آسيب‌هاي اجتماعي در حال زنانه شدن است. از آسيب‌هاي اجتماعي و معضل 2ميليون و 800 هزار زن سرپرست خانوار و چالش‌هاي گريبانگير آنها كه بگذريم، حتي ورزش زنان چه در حوزه عمومي و چه در حوزه قهرماني رها شده است و قهرمانان تيم فوتسال بانوان در ديدار با معاون زنان رئيس‌جمهور از دغدغه‌هاي مالي و فقدان امنيت شغلي به عنوان اصلي‌ترين مشكلاتشان سخن گفتند. با تمام اينها اما بازي تيم ملي كشورمان در روسيه ناظر مي‌خواهد و چه ناظري بهتر از خانم سلحشوري كه نطق هفت دقيقه‌اي در دفاع از وزير ورزش پيشنهادي را در كارنامه عملكرد خود دارد!

غیر قابل انتشار: ۶
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۷
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
0
0
1. شما غلط می کنی با جیب مردم می ری ...
2. اون موقع که احمدی نژاد دستور ورود زنان به ورزشگاه رو داد جریان سیاسی شما وا اسلاما وا اسلاما می کرد
3. ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
0
0
این نماینده تازه به دوران رسیده نمی فهمد مردم با مشکلات اقتصادی وفقر وبیکاری و... دسته پنجه نرم میکنند وایشان چه دغدغهایی دارد.وقتی نماینده از جنس مردم نباشد میشد این.از ماست که بر ماست.
مهرناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
0
0
پروانه سلحشوری " از فرصتی که پیش امده " با جیب بیت المال به یک سفر مجانی بروید " و قصد انصراف هم به نفع جیب مردم در خود سراغ نمی بینید چرا؟ اینگونه سفر مجانی خود را توجیه می کنید " نماینده واقعی زنان کسی ست که الویت های مشگلات زنان جامعه خودرا بشناسد ایا؟ شما جایگاه ورزش دختران وبطور کل زنان را در خانواده های ایرانی به نسبت اهمیت جایگاه تحصیل در این قشر را در کشورتان می دانید؟ البته که
نمی دانید " انقدر این جایگاه به نسبت اهمیت تحصیل دختران انقدر پائین ست " که به جیغ وداد نرفتن به استادیوم های ورزشی " مشگلات واقعی زنان ایرانی نمی باشد " باید تاسف خورد از اینکه یک زن بدونه اگاهی از وضعیت دختران وزنان کشورش " خودرا نماینده انان فرض کند " شما نماینده دختران بابا پولدار "بی درد را " یدک کش خود کرده اید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
0
0
خانم نماینده ، ای نمایندگان مجلس حواستون به سرپل ذهاب هست گرمای 40 درجه بدون کولر مفهومه با هزینه سفرتون به روسیه میدونید چندتا کولر میشه خرید برای زلزله زدهها . آیا سرپل ذهاب نماینده به عنون ناظر نمی خواد .
چه انتظار بی جایی برید روسیه برید برید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
0
0
مرحوم زنده یاد شادروان جنت مکان خلد آشیان لیاخوف جاش خالیه
هاتف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
0
0
البته این خانم چیز بی ربط نگفته ند.چرا برعلیه ایشان فضا سازی میکنند. زنان کشور ما که از زنان کشور " سعودی " عقب افتاده تر نیستند. که اخیرا دربهای بسته سالن و...
اسادیوم های ورزشی به روی آنها باز شد. چرا خودمان برای جریانهای معاند خارجی خوراک تبلیغاتی درست میکنیم. این مملکت ملک شخصی این جزیان یا آن جریان نیست.
جریانهای سیاسی هم با مردم معنا پیدا میکنند. خواست مردم آزادی حضور زنان شجاع
ای مملکت در تمام صحنه های هنری ، ورزشی ، علمی ، سیاسی و....میباشد.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
0
0
البته تا حدودی ایشان حق دارد، خشت کج سفر به جام جهانی را نمایندگان ... دوره ّای قبل بنا گذاشتند!!‌ و البته ای کاش این حساسیت خوب به بقیه سفرهای غیر ضروری نمایندگان تعمیم داده میشد!!
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار