کد خبر: 910695
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003oud
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۶
آیت الله احمد عابدی (زید عزّه)
به گزارش جوان آنلاین، آیت الله احمد عابدی (حفظه الله) در یادداشتی در خصوص فضیلت شب قدر و اعمال آن نوشت:

همه عمر باید خداوند را عبادت کرد، اما ماه رمضان ویژگی خاص دارد؛ و در کل ماه رمضان نیز شب‌های قدر خصوصیت بیشتر دارد. البته شب بودن نیز عنایت دارد. توضیح حقیقت شب قدر و رابطه آن با شب و ... جای خود را می‌طلبد. آنچه مهم است عبادت کردن در این شب‌ها است. احیاء شب قدر به عبادت.

این احیا می‌تواند به علم و معرفت و مطالعه قرآن یا اعتقادات یا مباحث دینی باشد؛ و می‌تواند به اقامه نماز باشد یا به قرائت قرآن کریم و یا به ذکر و وِرد و تسبیح و استغفار باشد و یا به تضرّع و ابتهال و یا به زیارت و توسل و یا به روضه و ذکر فضائل اهل بیت علیهم السلام و یا به مناجات و راز و نیاز به خداوند و یا به همه اینها.

به هرحال آنچه مهم است «سهر» است، گرچه «سَحر» نیز مهم است، اما "سهر" مهمتر است و این سهر بیداری است نه بیداری چشمِ سر بلکه بیداری دل از غفلت؛ و بیداری از ظاهر دنیا و توجه به باطن آن. بر روی سنگ قبری نوشته بود: «دنبال عزتی باشید که از بین نرود، عزتی که ما داشتیم اینگونه به ذلت تبدیل شد که اکنون زیر پای شما هستیم.»

ضمنا در اعمال شب‌های قدر خواندن سوره روم و عنکبوت آمده است. در کتاب "الفیوض الإلهیه بشرح الألفیة الوردیه" صفحه ۱۵۶ می‌گوید: هرکس سوره عنکبوت را بخواند در پناه و حفظ الهی خواهد بود؛ و هرکس سوره روم را بخواند علم و مال او زیاد می‌شود و خداوند به دست او عده‌ای را هدایت می‌کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر: