اشتغال 4.1 درصد از جمعیت آذربایجان غربی در واحدهای گلخانه ای
کد خبر: 910419
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003oqB
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۸
مدیر شهرک های کشاورزی آذربایجان غربی خبر داد:
مدیر شرکت شهرک های کشاورزی آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر حدود 4.1 درصد از جمعیت استان در واحدهای گلخانه ای مشغول به کار هستند.

سعید جفایی به فعالیت ۷ شهرک کشاورزی در استان اشاره کرد و افزود: این شهرک ها شامل شهرک کشاورزی خانشان ارومیه، دریاس مهاباد، خلیفه لو نقده، سریل آباد بوکان، مرکز آموزش میاندوآب، درشک سلماس و شهرک کشاورزی چهار قلعه تکاب هستند.
مدیر شرکت شهرک های کشاورزی آذربایجان غربی افزود: در حال حاضر حدود 4.1 درصد از جمعیت استان در واحدهای گلخانه ای مشغول به کار هستند.
وی ادامه داد: ۸۵ واحد گلخانه ای انفرادی با مساحت 26.6 هکتار در سطح استان وجود دارد که ۷۰ واحد از این گلخانه ها در قالب تولید سبزی و صیفی در سطح 23.6 هکتار، ۱۰ واحد تولید گل و گیاهان زینتی و گیاهان آپارتمانی در سطح 1.76 هکتار و دو واحد نیز در زمینه تولید توت فرنگی با 0.56 هکتار فعالیت می کنند.
جفایی میزان تولید سبزی و صیفی در فضای باز در استان را ۶ هزار و ۸۴۴ هکتار عنوان کرد و گفت: ۸ هزار و ۵۰۰ نفر بهره بردار در این عرصه مشغول به کار هستند که عمدتا در سطح شهرستان های ارومیه، میاندواب، سردشت و پلدشت در این زمینه فعالیت دارند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار