کد خبر: 910411
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003oq3
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۱
مدیرعامل فولادمبارکه مطرح کرد
مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: در خصوص طرح جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب شهرستان‌های لنجان و مبارکه تا کنون 350 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفته و این پروژه در مراحل پایانی خود قرار دارد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان، بهرام سبحانی در رابطه با پیشرفت طرح‌های بازچرخانی آب در این بنگاه فولادی اظهار کرد: کاهش مصرف آب و بهینه‌سازی استفاده از آب در خطوط تولید فولاد مبارکه موضوع جدیدی نیست و از مدت‌ها قبل با پیش‌بینی افزایش مشکلات آبی، برنامه‌ریزی برای حرکت در این مسیر انجام شده بود.

وی در ادامه افزود: از ابتدای بهره‌برداری از فولاد مبارکه تاکنون سیاست‌ها و اقدامات مهمی در راستای کاهش مصرف آب در پیش گرفته شده و بر همین اساس، مصرف آب در خطوط تولید تا 75 درصد کاهش یافته است.

مدیرعامل فولاد مبارکه با اشاره به سرمایه‌گذاری و اجرای طرح‌ها و پروژه‌های بازچرخانی آب در خطوط تولید خاطرنشان کرد: مصرف آب در تولید کلاف گرم در سال 96 برابر با 4.4 متر مکعب بر تن تولید بود و در سال 97 این عدد به 3.6 متر مکعب رسیده است.

سبحانی طرح جمع‌آوری و تصفیه پساب‌های شهری شهرستان‌های لنجان و مبارکه را یکی از طرح‌های مهم آبی فولاد مبارکه عنوان کرد و گفت: با اجرای این پروژه که حدود یک سوم آب مورد نیاز شرکت را تأمین خواهد کرد که گام مؤثری برای جلوگیری از آلوده شدن منابع آب زیرزمینی و آب‌های سطحی منطقه برداشته شد.

وی متذکر شد: سرمایه‌گذاری صورت گرفته در بخش کاهش مصرف آب در خطوط تولید فولاد مبارکه را بیش از 450 میلیارد تومان عنوان کرد.

مدیرعامل فولاد مبارکه همچنین تصریح کرد: در خصوص طرح جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب شهرستان‌های لنجان و مبارکه تا کنون 350 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفته و این پروژه در مراحل پایانی خود قرار دارد.

سبحانی در تشریح پیشرفت این پروژه عنوان کرد: در حال حاضر انتقال و تصفیه پساب‌های شهر مبارکه و صفائیه انجام شده و انتقال پساب شهرهای زرین شهر و ورنامخواست تا یک ماه آینده تکمیل می‌شود و پیش‌بینی می‌شود تا یک سال آینده با تکمیل تمامی شبکه، 30 درصد از آب مورد نیاز فولاد مبارکه از این محل تأمین شود.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار