کاهش 70 درصدی حجم سد زاینده‌رود
کد خبر: 910192
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003omW
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۴
هشدار معاون شرکت آب‌منطقه‌ای اصفهان :
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب‌منطقه‌ای اصفهان از کاهش 70 درصدی حجم آب سد زاینده‌رود اصفهان خبر داد و گفت: حجم کنونی سد نسبت به سال گذشته و میانگین دراز مدت به ترتیب 26 و 70 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان، به نقل از روابط عمومی شرکت آب‌منطقه‌ای اصفهان، حسن ساسانی معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب‌منطقه‌ای اصفهان اظهار کرد:

حجم ذخیره سد زاینده‌رود هم‌اکنون 305 میلیون متر مکعب است.

وی افزود: این میزان در سال گذشته 414 میلیون متر مکعب بدون در نظر گرفتن آب رهاشده جهت کشاورزی اصفهان بوده و میانگین درازمدت آن هزار میلیون متر مکعب است که حجم کنونی سد نسبت به سال گذشته و میانگین دراز مدت به ترتیب 26 و 70 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب‌منطقه‌ای اصفهان با بیان این که بارش‌های ایستگاه چلگرد مربوط به حوضه آبریز زاینده‌رود از ابتدای سال آبی جاری تاکنون، 758 میلی‌متر بوده است، گفت: این رقم در سال گذشته هزار و 400 میلی‌متر و متوسط بلن مدت آن هزار و 403 میلی‌متر بوده و علی‌رغم بارش‌های خوب اردیبهشت ماه در کل بارش‌ها کاهش چشم‌گیری داشته است، به طوری که حاکی از کاهش 45 درصدی نسبت به بارش سال گذشته و درازمدت است.

وی خاطرنشان کرد: حجم آب ورودی به دریاچه سد زاینده‌رود از ابتدای سال آبی جاری 398 میلیون متر مکعب بوده است که در سال گذشته این میزان 945 و میانگین درازمدت آن 993 میلیون متر مکعب بوده است که به ترتیب نشان‌دهنده کاهش 57 و 59 درصدی است.

ساسانی با تأکید بر تداوم شرایط بحرانی علی‌رغم بارش‌های ماه گذشته یادآور شد: در حال حاضر خروجی آب از سد زاینده‌رود صرفاً به تأمین آب شرب اصفهان بزرگ اختصاص دارد و آمار موجود به منزله هشدار جدی به تمام مشترکان جهت مصرف بهینه آب است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار