نابودی تالاب گاو خونی آسیب های زیادی به استان های همجوار خواهد زد
کد خبر: 910189
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003omT
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۵
مدیرکل حفاظت محیط زیست
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: اگر روند نابودی تالاب گاو خونی تدوام داشته باشد، آسیب های زیادی به استان های همجوار آن خواهد زد. باید تمامی تلاش خود را انجام دهیم تا این تالاب زنده بماند و بر این اساس زاینده رود نیز نمی تواند از این شهر حذف شود.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان،مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان در بیست و هفتمین نشست هم اندیشی اصفهان فردا که با حضور شهردار اصفهان و جمعی از فعالان زیست محیطی برگزار شد، اظهار کرد: ایده سند فرادستی برای محیط زیست، طرح بسیار خوبی است اما اگر مثل قانون شعاع ۵۰ کیلومتری در شهر اصفهان اجرایی نشود، نتیجه خوبی در پی نخواهد داشت به همین دلیل بهتراست اجرای این سند را به سازمان های مردم نهاد واگذار کرد زیرا مطالبه گر بوده و اجرایی شدن آن را بیشتر پیگیری می کنند.

سیدرحمان دانیالی، بیان داشت : در مورد مدیریت و رسیدگی به پسماند شهری، اصفهان وضعیت بسیار خوبی را نسبت به شهرهای دیگر دارد اما به نظر می رسد باید در ارتباط با آموزش های زیست محیطی نیز باید واقعیت ها گفته شود تا هم مردم نسبت به آن حساس شوند و هم مسئولان دِینی بر گردنشان نباشد.

وی با بیان اینکه ایجاد فرهنگسرای محیط زیست از 10 سال پیش مطرح بود که محقق نشد، گفت: به نظرم بهتر است مرکز آموزش زیست محیطی نیز در قالب همان فرهنگسرای محیط زیست ایجاد شود چون اصفهان مهد فرهنگ و تمدن ایران اسلامی است و جایگاه فرهنگ سازی زیست محیطی در آن خالی است. این شهر دارای ظرفیت های عظیم علمی در این حوزه بوده و هست.

وی افزود: اگر روند نابودی تالاب گاو خونی تدوام داشته باشند، آسیب های زیادی به استان های همجوار آن خواهد زد بنابراین باید تمامی تلاش خود را انجام دهیم تا این تالاب زنده بماند و بر این اساس زاینده رود نیز نمی تواند از این شهر حذف شود.

دانیالیدر پایان ابراز نمود : مطالعاتی برای احیای زاینده رود انجام شده است و ۷۰ چاه توسط شرکت آب و فاضلاب اصفهان برای تأمین آب شرب در حال حفر است اما باید اقدامات جدی در این عرصه انجام شود تا زاینده رود زنده بماند.

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار