ساخت 85 پروژه عمرانی از محل زکات در آذربایجان غربی
کد خبر: 909885
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003ohZ
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۵
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) آذربایجان غربی خبر داد:
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) آذربایجان غربی با اشاره به اینکه میزان زکات جمع آوری شده در استان 14 درصد افزایش یافته است، گفت: 85 پروژه عمرانی از محل زکات در آذربایجان غربی ساخته شده است.

عزیز سهندی در خصوص میزان زکات جمع آوری شده در سال 96 افزود: در سال گذشته 223 میلیارد ریال زکات جمع آوری شده که نسبت به مدت مشابه خود 14 درصد افزایش یافته است.
وی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی برای سومین سال پیاپی رتبه برتر کشور را در خصوص جمع آوری زکات کسب کرده است، تصریح کرد: شهرستان های مهاباد، بوکان و نقده به ترتیب بیشترین زکات در بین سایر شهرستان های استان را داشته اند.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در 1700روستای استان، شورای زکات روستایی تشکیل شده است، خاطر نشان کرد: تلاش می شود در 1900 روستای دارای دهیاری شورای زکات تشکیل شود.
وی افزود: طرح جمع آوری زکات از اهالی 160 روستا، طرح تکمیل شورای زکات روستایی در بیش از 1900 روستای دارای دهیاری و افتتاح حساب زکات روستایی در بیش از 1000 روستا از جمله برنامه های کمیته امداد امام خمینی(ره) استان در سال جاری است.
سهندی در خصوص نحوه استفاده از زکات جمع آوری شده گفت: از مجموع زکات جمع آوری شده 84 درصد به فقرا جهت تامین مسکن، درمان، جهیزیه، کمک هزینه تحصیلی و معیشت هزینه شده و مابقی در 85 پروژه عمرانی عام المنفعه همچون مساجد هزینه شده است.
وی اضافه کرد: نصب 1700 تابلو تبلیغاتی در سطح استان، آموزش عاملین، دهیاری ها، مسولین مراکز خرید گندم، اعزام بیش از 200 روحانی به روستاها جهت تبلیغ زکات، اجرای 15 همایش کوچک و بزرگ منطقه ای، اعزام بیش از 500 نفر مددجو از محل زکات به مشهد مقدس و طراحی آموزشی زکات در مدارس و مساجد از جمله برنامه های تبلیغاتی کمیته امداد استان در جهت ترویج پرداخت زکات در سال گذشته است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین