20 سرمایه گذار برای اجرای طرح های عمرانی کلانشهراراک اعلام آمادگی کردند
کد خبر: 909304
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003oYC
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۴
سرپرست سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری اراک
سرپرست سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری اراک گفت: 20 سرمایه گذار در 2 ماه اخیر به منظور اجرای طرح های عمرانی این کلانشهر اعلام آمادگی کرده اند.

سرپرست سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری اراک گفت: 20 سرمایه گذار در 2 ماه اخیر به منظور اجرای طرح های عمرانی این کلانشهر اعلام آمادگی کرده اند.

 سید فرامرز مهاجرانی سرپرست سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری اراک افزود: فعالیت سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری اراک از 15 فروردین ماه جاری آغاز شده که علاوه بر تشکیل سازمان مذکور، تنظیم بودجه، تهیه مکان مناسب و چیدمان نیروها، استقبال سرمایه گذاران برای مشارکت در اجرای طرح های عمران شهری مطلوب بوده است.
وی بیان کرد: این سرمایه گذاران برای ایجاد پل های عابر پیاده، پارکینگ های طبقاتی، استخر شهرداری، مکان های تفریحی و گردشگری و ایجاد قطار تفریحی در خیابان شهید جهان پناه اراک آمادگی خود را اعلام کرده اند.
سرپرست سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری اراک ادامه داد: هزینه مدیریت شهری در کشور برعهده شهرداری ها است و این نهاد به صورت خودگردان اداره می شود.
مهاجرانی اظهار کرد: بخش زیادی از هزینه های شهرداری از طریق عوارض و صدور پروانه ها حاصل می شود که در سال های اخیر به دلیل رکود ساخت و ساز و کاهش چشمگیر صدرو پروانه ها، درآمد شهرداری ها از این محل افت داشته است.
وی گفت: مشارکت بخش خصوصی و سرمایه گذاری های مختلف از راهکارهای مهم برای برون رفت از مشکلات درآمدی شهرداری و توسعه مدیریت کلانشهر اراک است.
سرپرست سازمان سرمایه گذاری و مشارکت مردمی شهرداری اراک اضافه کرد: شهرداری اراک تا قبل از آغاز فعالیت این سازمان در مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مرکزی عضو نبود اما در این مدت رایزنی های خوبی در این راستا صورت گرفته و تفاهم نامه عضویت در این مرکز توسط استانداری مرکزی و شهرداری اراک در حال بررسی است.
مهاجرانی بیان کرد: در 2 ماه اخیر گام های خوبی برای سرمایه گذاری در منطقه گردشگری گردو اراک انجام شده اما، این طرح با مشکلات حقوقی همراه است و زمین آن هنوز از سوی اداره کل راه و شهرسازی و منابع طبیعی استان مرکزی به شهرداری تحویل نشده است.
وی تاکید کرد: حمایت مسئولان از سازمان سرمایه گذاری نقش موثری در جذب سرمایه گذاری های مختلف شهری دارد که انتظار است این مهم مورد توجه جدی قرار گیرد.

 

 

 

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار