کد خبر: 908632
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003oNM
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۷
سرپرست سازمان فضای سبز شهری شهرداری کرج خبرداد
سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از بهسازی و مناسب سازی سیستم های آبرسانی فضای سبز با توجه به بازنگری در روش های چرخه های آبیاری خبر داد.

حسین عطایی با اشاره به کمبودِ منابع آب در کرج گفت: کمبود آب در کلانشهرها یکی از نکاتی است که همیشه در برنامه‌ریزی‌های مسولان شهری لحاظ شده است و با توجه به اینکه یکی از بزرگترین خانواده‌های مصرف‌کننده آب در شهرها، فضای سبز شهری است، لزوم نگاه ذخیره‌کننده به مصرف آب در این زمینه بیشتر احساس می‌شود.

وی بیان کرد: از آن جایی که صرفه جویی در مصرف آب ضرورتی اجتناب ناپذیر برای جلوگیری از بحران آب است این سازمان همواره با ارائه راهکارهای نوین در مدیریت بهینه مصرف آب و مستقر کردن ناظرین و پیمانکاران خود به صورت مستمر سعی بر ساماندهی سیستم های آبیاری فضای سبز کرده است.

سرپرست سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج، ادامه داد: در همین راستا از ابتدای سال جدید تاکنون 8 منبع آبی در بوستان های منطقه 5 راه اندازی شده و در منطقه مهر ویلا نیز یک مخزن بتنی جهت آبیاری فضای سبز مهرویلا و حاشیه اتوبان در حال احداث است .

این مسول با اشاره به اینکه توسعه و نگهداری فضای سبز نیازمند تامین منابع آبی است افزود: امروز برای آبیاری فضای سبز شهرها از روش‌های پیشرفته‌ای که باعث حداقل مصرف آب خواهد شد استفاده می‌شود و از جمله اقدامات این سازمان در سال جدید نصب اولین کنتور هوشمند برای آبیاری فضای سبز در نهالستان بزرگ کرج است که با نصب این کنتورهای هوشمند برنامه ریزی جهت تخصیص آب فضای سبز بر اساس نیاز آبی گیاهان و خروجی آب برای عرصه های مختلف گیاه اندازه گیری خواهد شد و این تاثیر به سزایی در کاهش مصرف آب دارد.

عطایی گفت: شهرها به فضای سبز نیازمندند و فضای سبز برای ادامه حیات به منابع آبی و منابع آبی رو به کاهش و در معرض خشکیدن هستند، بنابراین باید در این چرخه بازنگری به عمل‌اید و از هر کاری که باعث اتلاف سرمایه می‌شود دوری کرد همچنین توجه به خشکسالی و کم‌آبی‌هایی که در این چند سال گذشته داشته‌ایم ایجاب می‌کند که از تجربیات کشورهایی که در این زمینه صاحب سبک و روش هستند استفاده کنیم تا از فضای سبز بهتر و مطلوب تری در شهر بهره‌مند شویم.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر: