نیاز سالانه به ۴۰۰ کلاس درس جدید در استان البرز
کد خبر: 906484
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003noi
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۲
مدیر کل آموزش و پرورش البرزخبرداد
مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز با بیان اینکه در مهر ماه سال جاری ۱۲هزار دانش آموز به سیستم آموزشی استان البرز اضافه خواهند شد، گفت: سالانه به ۴۰۰ کلاس درس جدید نیاز است.

خسرو ساکی در نشست خبری بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز کشور که در کانون شهید فهمیده کرج برگزار شد، با بیان اینکه آموزش و پرورش متعلق به مردم است و به دست توانای همین مردم اداره می شود، گفت: استان البرز به دلیل مهاجرت بی رویه در ۴دهه گذشته با عدم تناسب جمعیت و نیاز و امکانات مواجه است.

ساکی با بیان اینکه از سال ۹۲ تا به امروز ۱۴۰۰ کلاس درس با تخصیص اعتبارات و مساعدت خیرین مدرسه ساز در البرز احداث شده است گفت: از این تعداد ۷۵۹ کلاس درس به دست مجمع خیرین مدرسه ساز تحویل داده شد.

مدیر کل آموزش و پرورش کمک خیرین در سال ۹۶ را ۲۲میلیارد تومان برشمرد و گفت: از این میزان ۹۲ درصد آن محقق شده است.

وی ادامه داد: با توجه به مهاجر پذیری استان و رشد جمعیت در مهرماه سال جاری ۱۲هزار نفر دانش آموز اضافه خواهند شد که در این صورت در هر سال به ۴۰۰ کلاس درس جدید در استان نیاز است.

ساکی با اشاره به اینکه خیرین مدرسه‌ساز با تامین بخشی از نیاز فضاهای آموزشی به کمک آموزش و پرورش آمده‌اند، گفت: بدون شک اگر خیرین مدرسه ساز نبودند در حال حاضر دولت با اعتبارات محدودی که دارد از عهده ساخت فضاهای آموزشی مورد نیاز دانش آموزان برنمی‌آمد و کمبودهای این حوزه بیش از وضعیت امروز بود.

این مسئول در بخش دیگری از سخنانش گفت‌:  در حال حاضر سرانه فضای آموزشی در البرز ۳.۵۲ مترمربع است و فضای سرانه آموزشی در البرز نسبت به سرانه دانش آموزی کشور ۱.۶۵ مترمربع عقب‌تر است.

وی اضافه کرد: با وجود کلاس‌های با تراکم بالا، دانش آموزان در برخی از مناطق دو شیفته شدند و رفع این چالش‌ها نیاز به پیش بینی اعتبار و افزایش سهم اعتبار نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس از محل اعتبارات استانی و کشوری و مساعدت خیرین در امر مدرسه سازی است.

این مسئول در پایان گفت: اگر مساعدت و یاری خیرین نباشد آموزش و پرورش ازعهده تامین نیازهای جدید فضاهای آموزشی استان بر نمی آید و دانش آموزان با مشکل مواجه خواهند شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار