بررسی بیش از 6 هزار دادخواست در مراجع حل اختلاف
کد خبر: 905211
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003nUB
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۶
اداره کل تعاون .کار ورفاه اجتماعی گلستان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان از بررسی بیش از 6 هزار دادخواست و شکایات کارگری در مراجع حل اختلاف استان در سال گذشته خبر داد.

سعیدمازندرانی در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: در حوزه بازرسی کار  8 هزارو 498 مورد بازرسی از کارگاه ها به منظور نظارت بر حسن اجرای قانون کار انجام شد که 17 مورد از کارگاه های متخلف تعطیل شدند.

وی افزود: در خصوص کارهای سخت و زیان آور 412 مورد بازرسی ویژه انجام شد و به 131 مورد ازدرخواست های متقاضیان اخذ صلاحیت شرکت های خدماتی و 296 مورد از درخواست  های متقاضیان اخذ تایید صلاحیت مصونیت ایمنی رسیدگی شد.

مازندرانی اذعان داشت: در سال گذشته 178 مورد اتباع خارجی غیرمجاز در استان شناسایی شدند که 154 نفر جایگزین نیروی کار داخلی به جای اتباع کار خارجی از طریق کاریابی ها شدند و  74 مورد نیز کارفرمایان به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی ادامه داد:ارجاع ماموریت های مختلف و متعدد به بازرسان کار و نیز کاهش تعداد نیروهای فوق ذکر در سنوات اخیر (کاهش تعداد 20 نفر در سال 92 به 15 نفر در سال 96) منجر به کاهش حجم بازرسی ها شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان در رابطه با عملکرد مراجع حل اختلاف اظهار کرد: در سال گذشته 6 هزار و 442 دادخواست مورد بررسی قرار گرفت  و یک هزار و 536پرونده به هیئت های حل اختلاف واصل شد، نزدیک به نیمی از شکایات کارگری با سازش حل و فصل شدند.

وی گفت: 20 هزار و 528 نفر ساعت برنامه های آموزشی عمومی و تخصصی در زمینه حفاظت بهداشت کار برگزار شد و در 46 واحد تولیدی، صنعتی،کشاورزی، معدنی و خدماتی، بررسی و اندازه گیری عوامل شیمیایی و فیزیکی محیط کار انجام شد.

مازندرانی ادامه داد: 53 کارگاه نیز مورد بررسی از لحاظ ایمنی و بهداشت کار قرار گرفتند.

وی با اشاره به برنامه های انجام شده در حوزه تشکلات اظهار کرد: 997 مورد برنامه ریزی برای برگزاری دوره های آموزشی با سرفصل های مرتبط برای تقویت تشکل ها صورت گرفت و 57 مورد تاسیس تشکل های کارگری و کارفرمایی انجام شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار