طرح "سیمرغ قصه های بومی کهن" برگزار می شود
کد خبر: 778149
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003GQn
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۲
از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان:
بیجار- مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان بیجار از اجرای طرح سیمرغ قصه های بومی کهن گروس در این شهرستان خبر داد.

سید یاسر هاشم زاده در گفتگو با خبرنگار جوان، با اشاره به اجرای طرح جمع آوری قصه های بومی کهن گروس در این شهرستان اظهار داشت: طرح سیمرغ قصه های ایرانی از جمله طرح های بسیار خوب و ارزشمند کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که در محفوظ ماندن ادبیات فولکلور و بومی دیار کهن گروس و انتقال آن به نسل جدید تاثیر گذاری بسیار بالایی دارد.

وی افزود: در طرح سیمرغ قصه های کهن گروس مجموعه قصه های بومی سراسر کشور جمع آوری شده و علاوه بر بیان شفاهی آن برای کودکان و اعضا کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به عنوان مرجع آشنایی کودکان ونوجوانان و نیز بزرگسالان با قصه های بومی بیجار منتشر می شود.

وی اضافه کرد: در این طرح که در بیجار گروس صورت می گیرد قصه های کهن این شهرستان گردآوری و ضبط می شود تا از این طریق بتوان در راستای حفظ و گسترش سنت ها و آیین های بومی و فرهنگی شهرستان تلاش کرد و میراث گرانبها و ارزشمندی را برای کودکان ونوجوانان به جای گذاشت.

هاشم زاده با بیان اینکه قصه های قدیمی دیار کهن گروس نشانه آداب و فرهنگ و رسوم این منطقه است، گفت: هدف از اجرای طرح سیمرغ قصه های کهن دیار گروس آشنایی کودکان و نوجوانان این منطقه با قصه های محلی خودشان است.

وی با تاکید بر اینکه مشارکت مردم بیجار در این امر موجب صیانت از قصه های قدیمی این منطقه می گردد، بیان داشت: شهروندان در راستای حفظ و چاپ سیمرغ قصه های کهن می توانند قصه های کهن بیجار را یا به صورت حضوری یا از طریق ضبط کردن آن به آدرس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بیجار ارسال نمایند.

مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بیجار ادامه داد: در حال حاضر سبک زندگی رایج در بین ما موجب بوجود آمدن یک شکاف عمیق عاطفی بین والدین و فرزندان شده است که این خود از عوامل نادیده گرفتن حقوق کودکان است و این امر باعث عدم رشد خلاقیت و نبوغ فکری آنها می شود

وی گفت: بیان قصه های قدیمی و بومی برای فرزندان موجب آشنایی آنها با فرهنگ و اصالت منطقه خود می شود.

برچسب ها: سیمرغ ، قصه ، کهن
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر: