بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای امروز تفاهم نامه همکاری امضا کردند
نگاهی به زندگی و شهادت جهاد مغنیه
موشه یعلون وزیر جنگ وقت رژیم صهیونیستی که پیشنهاد ترور جهاد را به نتانیاهو داده بود به عنوان دلیل این کار به نخست وزیر اسرائیل گفته بود: جهاد مغنیه مسئول انفجار‌ها در نزدیکی مرز‌های اسرائیل است
سردار محمدحسین دینی در گفت‌وگو با «جوان» از ضرورت تأسیس سپاه و دلایل دشمنی امریکا با این نهاد انقلابی می‌گوید
نوع حکومت ما در هیچ جای دنیا نمونه‌اش وجود ندارد و می‌طلبید این حکومت برای دوام و بقایش ساختاری داشته باشد که ضربه‌پذیر نباشد. اگر بسیج و سپاه در آن سال‌ها نبودند معلوم نبود الان وضعیت کشور چگونه بود. اگر سپاه در جنگ حضور نداشت ما توان جنگیدن با ابرقدرت‌های آن زمان را نداشتیم.
با تلاش گروه تفحص مستقر در استان میسان عراق، در سالروز ولادت دوازدهمین امام شیعیان، حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا فداه، پیکر مطهر ۱۲ شهید در محور زبیدات و شرق دجله، کشف گردید.
گفت‌وگوی «جوان» با یک پاسدار دوره اولی به مناسبت دوم اردیبهشت سالروز تشکیل سپاه
من دو بار در شرف ترور بودم. یک‌بار بعد از جریان پاوه که در بیمارستان ۵۰۱ بستری شدم یک ضد انقلاب آمده بود ترورم کند که موفق نشد. بار دیگر هم در خلال جنگ تحمیلی وقتی از جبهه برمی‌گشتم یکی از بچه‌های مذهبی محله خبر داد دختر خانمی در همسایگی ما عضو گروهک منافقین است و قصد ترورم را دارد. اطلاعات سپاه را در جریان گذاشتم و دستگیرشان کردند
مروری بر مجاهدت‌های یکی از نخستین فرماندهان شهید سپاه
محمدرضا در لحظات بحرانی اشغال سوسنگرد همراه دیگر همرزمانش به دفاع از شهر پرداخت. شهید پورکیان در ۲۳ مهر سال ۵۹ به نبردی نابرابر با دشمن بعثی در جاده سوسنگرد - حمیدیه پرداخت. نبرد نابرابر تن با تانک او و دیگر نیرو‌ها را در وضعیتی سخت و دشوار قرار داد
ششمین یادواره سردار شهید محمود جهان پناه و ۶۰ شهید گردان قمر بنی هاشم تیپ مردم پایه ۷۱ روح الله استان مرکزی، پنجشنبه هفته گذشته ۲۹ فروردین ماه در قطعه شهدای مدافع حرم گلزار شهدای اراک برگزار شد.
با وجود اینکه رضا در جبهه در موقعیت‌های سختی قرار گرفت ولی نه ترس بر او غالب شد نه فکر رفتن به سرش افتاد. او آمده بود تا آخرش بماند. در تخریب همراه بچه‌های تخریب شرکت داشت. کار‌های خدماتی متعدد و شاید خسته‌کننده برعهده می‌گرفت.
گفت‌وگوی «جوان» با یکی از راویان و محققان دفاع‌مقدس پیرامون سقوط فاو و شرایط ماه‌های پایانی جنگ
اواخر جنگ خودم شاهد بودم که از مواد غذایی گرفته تا مهمات برای ما جیره‌بندی شده بود. ما یک خمپاره ۶۰ داشتیم که دو روز یک‌بار سه گلوله در اختیارمان می‌گذاشتند. یعنی روزی یک و نیم گلوله خمپاره سهمیه داشتیم. یا هر گردانی دو ماشین در اختیار داشت که، چون بنزین را کوپنی کرده بودند می‌گفتند یکی از آن‌ها را بخوابانید و فقط از یکی استفاده کنید.
۹