معنويت در جبهه همه کمبودها را جبران می‌کرد
جانباز سيدجمال موسوي‌نژاد در گفت‌وگو با «جوان» از خاطرات جبهه می‌گوید
سيدجمال موسوي‌نژاد از آن دست نوجوانان رزمنده‌ای بود که هنوز یادگاری‌های زمان جنگ را با خود دارد ولی هیچ‌گاه از شدت درد یا رنج آن یادگاری‌ها خم به ابرو نمی‌آورد.
کشورهای خارجی به عراق در این جنگ ازنظر نیروی انسانی کمک می‌کردند و این کشور 85 تا 95 میلیارد دلار وام یا کمک بلاعوض دریافت کرد.
امام جمعه‌ اهل‌سنتي كه فرزندش در سوریه مدافع حرم بود
رهبر انقلاب باید برای همه ما الگو باشد و ما باید تنها به ایشان اقتدا کنیم چرا که آقا برای ما یک اسوه حسنه است که عدم توجه به رهنمودهایشان موجب خسران خواهد شد.
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران اجرای طرح‌های اقتصادی بنیاد شهید و امور ایثارگران را در راستای ایجاد اشتغال برای ایثارگران دانست و گفت: افتتاح طرح‌های دامداری و کشاورزی در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و کاهش وابستگی کشور انجام می‌شود.
«شکارچی تانک» متواضع‌ترين فرمانده جنگ بود
خاطراتی از شهید محمد زهرابی به مناسبت سالروز تفحص پیکرش
ما می‌خواهیم خلاف جهت رودخانه دزفول شنا کنیم. این پیام را به گوش دیگر دوستان و همشهریان نیز برسانید. شهید زهرابي بعد از گرفتن این پیام گروهی از دوستانش را جهت مبارزه با رژیم ساماندهی می‌کند.
با شهادت دنبال اسم و رسم نمی‌گشت
گفت‌وگوی «جوان» با پدر و همسر سردار شهید مدافع حرم مهدی قره‌محمدی
شهدا در مکتب امام حسین(ع) چگونه زیستن، چگونه رفتن و سربازی برای سالار شهیدان را به ما آموختند. آنها از حماسه عاشورا درس آزادگی، ایثار و عدم سازش با دشمن آموختند و هر کس تفکری غیر از این در مورد حماسه امام حسین(ع) دارد شایستگی عهده‌دار شدن مسئولیت در نظام اسلامی را ندارد.
جنگ با زخم‌زبان عقل‌کل‌ها 
مرد می‌خواهد!
چند روز پیش فیلمی از لحظه خداحافظی شهید مدافع حرم مهدی حیدری با فرزند خردسالش در فضای مجازی منتشر شده بود. در این فیلم فرزند شهید فکر می‌کند پدر به سفر زیارتی مشهد می‌رود. اما آن‌قدر عقلش می‌رسد که
مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران از برگزاری کمیسیون پزشکی بنیاد در استان‌های خوزستان، مازندران، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی و رسیدگی به پرونده حدود 1298 متقاضی در این استان‌ها خبر داد.
در ششمین نشست تخصصی چهل شاهد مطرح شد؛
ششمین نشست تخصصی چهل شاهد با موضوع بررسی 40 سال سینمای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و با حضور جمال شورجه و محمد تقی فهیم دوشنبه 24 اردیبهشت ماه در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.
افتخار مي‌کنيم که با امريکا دست به يقه مي‌شويم
مبارزه با امريکا در آیینه کلام شهدای دفاع مقدس
دولتمردان امريکایی با سیاست‌های خصمانه‌شان در طول چند دهه اخیر نشان داده‌اند کشوری عهدشکن و دشمن با ایران بوده‌اند. مردم ایران در طول این سال‌های متمادی بزرگ‌ترین ضربه‌ها را از امريکایی‌ها خورده‌اند و آنها را غیرقابل اعتماد می‌دانند.
۹