30 عنوان کتاب دفاع مقدس رونمایی شد
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: امروز ایران دست برتر را در معادلات منطقه دارد و دشمنان ما از جمله آمریکا، رژیم صهیونیستی و رژیم‌های دست‌نشانده آن‌ها در منطقه بدانند که ملت ایران خود را برای خطرناک‌ترین سناریوهای تهدید آماده کرده است.
دیدار نماینده ولی‌فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اعضای فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی دوشنبه 17 اردیبهشت با حضور جمعی از اعضای این فراکسیون و معاونان بنیاد شهید و امور ایثارگران در محل هتل هویزه برگزار شد.
ديوارهاي دوله‌تو با بيگاري
 گرسنگي و تيرباران عجين بودند
گفت‌و‌گوي «جوان» با يکي از بازماندگان زندان دوله‌تو به مناسبت 17 ارديبهشت سالروز بمباران اين زندان
خوب يادم است روز حادثه ساعت پنج صبح طبق معمول ما را براي بيگاري بردند. بعد که برگشتيم در حياط زندان مشغول گفت‌وگو با همرزمان بوديم که گفتند بايد به داخل زندان برويد. ما را داخل بردند تا موقع بمباران يک جا جمع باشيم و نتوانيم فرار کنيم.
سرداري كه از افزايش حقوقش عصباني شد
يادكردي از سردار ايمان و اخلاص شهيدحسن شفيع‌زاده از زبان خانواده و همرزمانش
وقتي انقلاب پيروز شد. شهيد شفيع‌زاده به همراه تعدادي از جوانان انقلابي تبريز و زير نظر آيت‌الله قاضي‌طباطبايي، گروه مسلحي را براي دستگيري عوامل رژيم پهلوي سازماندهي کردند.
کتاب «پیشینه‌ها و روند تشدید تعارض جنگ ایران و عراق» نوشته جروم داناون به‌تازگی توسط انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشرشد
حضرت‌ آقا پسرمان را شهيد بصيرت ناميد
گفت‌‌وگوي «جوان» با خانواده شهيد سيدعبدالصمد امام‌پناه كه در لبنان به شهادت رسيد
عبدالصمد را در راه رضاي خدا هديه كردم. در حقيقت عبدالصمد خمس فرزندانمان شد. پسرم متولد سال 1348 بود. عبدالصمد پسر بزرگمان بود. متدين و مؤمن بود كه با شهادت هم منجي من و پدرش شد.
پسر کوچکم سراغ بابايش را از بهشت مي‌گيرد
گفت‌‌وگوي «جوان» با همسر شهيد مهدي باليده از شهداي مبارزه با گروهک ريگي
شايد کمتر کسي بداند که شرارت‌هاي گروهک ريگي تنها تا سال 89 حدود 400 نفر از هموطنانمان را به شهادت رسانده بود اما با پايمردي رزمندگان کشورمان، نهايتاً سرکرده اين گروهک به دام افتاد و معدوم شد.
رئيس اتحاديه راديو و تلويزيون عراق:
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در بازدید از این غرفه اعلام کرد:
سردار دکتر علی‌محمد نائینی در بازدید از غرفه مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس از رونمایی بیش از 30 عنوان کتاب تازه منتشرشده خبر داد و بیان کرد: بیش از 30 اثر جدید روز سه‌شنبه، 18 اردیبهشت‌ماه با حضور سردار حسین سلامی جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران رونمایی خواهد شد.
۱۱