روایتی از شهید مهدی اسماعیلی
سر زدن به شهدا کار همیشگی‌اش بود. به گلزار شهدا می‌رفت و با خودش خلوت می‌کرد. یک‌بار که با برادرش از کنار گلزار می‌گذشتند، قبری خالی را نشان داد و گفت: «خدا می‌دونه اینجا قسمت کی می‌شه... چه جای باصفاییه اینجا!» بعد‌ها برادرش این را تعریف کرد
گفت‌وگوی «جوان» با همسر شهید مدافع حرم «سیدعزیز حسینی» از لشکر فاطمیون
اولین بار سال ۱۳۹۴ از مشهد حرکت کرد. بعد از یک ماه آموزش به سوریه اعزام شد. همان دفعه اول که اعزام شد جنگ شدت گرفته بود. حتی یک مرتبه به مرخصی نیامد و شهید شد. مانند یک پرستو به سوریه رفت
گفت‌وگوی «جوان» با یکی از اقوام شهید قاسم لطفی
جالب بود که داستان زندگی یک شهید از سفره هفت‌سین شروع شد و به همان ضیافت نوری رسید که شهدا نزد پروردگارشان از آن روزی می‌خورند. روایت زیر ماحصل گفت‌وگوی ما با اکرم موسوی است که پیش رو دارید.
سرلشکر صفوی با اشاره به تروریستی خواندن سپاه از سوی امریکا:
مراسم بیستمین سالگرد شهادت امیر سپهبد علی صیاد شیرازی و بزرگداشت فرماندهان شهید شاخص نیرو‌های مسلح صبح دیروز با حضور فرماندهان عالی‌رتبه، مقامات ارشد نظامی و برخی از مسئولان کشوری در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.
خاطراتی از سردار شهید حاج‌حبیب‌الله کریمی در گفت‌وگوی «جوان» با خانواده و همرزمانش
حاج‌حبیب خبر شهادتش را از حضرت زهرا (س) گرفته بود و اطمینان داشت که به شهادت خواهد رسید. این خواب تأییدی بر شهادت چهار فرمانده رشید تیپ 63 خاتم‌الانبیا بود که حضرت زهرا (س) آن‌ها را شهید اعلام کرد.
معاون توسعه مدیریت و منابع و رییس ستاد مدیریت بحران بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن بازدید از مناطق سیل زده شهرستان‌های خرم آباد و چگنی و درود و دیدار و گفت: گو با ایثارگران آسیب دیده در سیل گفت: وام مسکن و اشتغال به ایثارگران آسیب دیده در سیل اخیر اعطا می‌شود.
گفت‌وگوی «جوان» با برادرزاده روحانی شهید حجت‌الاسلام حسین زند که پیکرش به تازگی شناسایی شده است
چشم‌انتظاری مادرانه در مرداد ماه سال ۶۷ به اوج خود رسید، وقتی اسرا آزاد شدند، هر آزاده‌ای که به محل می‌آمد ایشان شخصاً به دیدارش می‌رفت و می‌گفت: از پسر من خبر ندارید؟ حسین ما را ندیدید؟
نگاهی به کتاب «روزی که شهید شدم»
روز‌های سخت جبهه خیلی زود از راه می‌رسد. روز‌های توپ و ترکش و گلوله که با خودش جانبازی و شهادت به همراه می‌آورد. اولین جانبازی حسین در سه راه شهادت اتفاق می‌افتد. ترکشی در ران پایش می‌رود و درد شدیدی تمام جان حسین را می‌گیرد.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران از پوشش خدمات بیمه حوادث تا سقف ۳۵ میلیون تومان برای خانواده‌های شاهد و ایثارگران خبر داد و گفت: تا کنون ۲۰۰۰ واحد مسکونی متعلق به ایثارگران در مناطق سیل زده کشور خسارت دیده است.
نگاهی به فراز و نشیب‌های دوران فرماندهی شهید علی صیاد شیرازی در دفاع مقدس
صیاد شیرازی در امریکا و در ماه رمضان روزه‌اش را کنار نمی‌گذاشت و با حضور در جلسات و بحث‌ها سعی می‌کرد امریکایی‌ها را با دین مبین اسلام بیشتر آشنا کند. کسانی که در امریکا صیادشیرازی را می‌شناختند لقب «مرد مذهبی» را به او داده بودند و فعالیت‌های مذهبی‌اش شناسنامه جدیدش در خارج کشور شده بود.
۱۱