مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کرد
مرکز پژوهش‌های مجلس با بررسی موضوع شفافیت در بودجه، ۱۱ ابهام اساسی در لایحه بودجه سال آینده را بررسی کرد.
شاخص کل بورس تهران اولین روز هفته با رشد ۵۳۶ واحدی به کار خود پایان داد و همزمان با انتشار گزارش‌های میان‌دوره‌ای ۹ ماهه شرکت‌ها توجه بازار به صورت‌های مالی نیز معطوف بود.
یک مقام مسئول اعلام کرد
این روز‌ها از سوی مقامات دولتی و نمایندگان مجلس آنقدر ارقام کلانی در رابطه با توزیع یارانه‌های نقدی و غیر نقدی پیدا و پنهان عنوان می‌شود که یکی از علت‌های فقر و نابرابری در جامعه توزیع ناشیانه و غیر‌هدفمند یارانه در اقتصاد ادراک می‌شود. در همین راستا مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت گفت: ۵۰ درصد از یارانه انرژی، به سه دهک ثروتمند جامعه پرداخت می‌شود؛ در حالی‌که هزینه‌های انرژی آنها، تنها ۳ درصد از مجموع هزینه خانوارشان است.
یک کارشناس با بیان اینکه طبق اصل ۸۵ قانون اساسی زمانی که اساسنامه شرکت‌های دولتی به تصویب هیئت وزیران و کمیسیون‌های مجلس برسد، نیازی به طرح در صحن علنی ندارد، گفت: از بین حدود ۳۰۰ شرکت دولتی، تعداد بسیار زیادی به رغم بودجه‌های کلان، اساسنامه مصوب و قانونی ندارند به این معنا که مبنای قانونی برای محور فعالیت آن‌ها وجود ندارد و وقتی شورای نگهبان سؤال کرده که این چه شرکتی است، دولت و مجلس با گفتن «شرکت تابعه وزارت نفت» شورای نگهبان را دور زده‌اند.
رئیس گروه اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد
رئیس گروه اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: در حال حاضر حجم متقاضیان مورد برنامه‌ریزی برای مسکن‌دار شدن بسیار زیاد است، لذا پاسخ دادن به این نیاز‌ها در یک گام تقریباً آرمانی است.
رحمانی: سازمان حمایت برای احقاق حقوق مردم از خودروسازان مماشات نکند
قیمت انواع خودرو بین ۳۰ تا ۴۰ درصد برای چندمین‌بار در سال‌جاری رسماً گران شد، رئیس انجمن خودروسازان بدون اشاره به افزایش نجومی قیمت‌ها از مردم بابت تأخیر در تحویل خودرو‌ها عذرخواهی کرد و وزیر صنعت و تجارت نیز نسبت به انجام تعهدات خودروسازان تأکید کرد.
وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت با فراخواندن مدیران عامل دو خودروسازی بزرگ کشور نسبت به عمل‌کردن آن‌ها به تعهدات فروش خود اولتیماتوم داد.
مشکلات تولید، عدم توانایی در پاسخگویی به تعهدات و تحویل خودرو‌های ثبت نامی موجب شده تا نارضایتی خریداران ساندرو و تندر ۹۰ هر روز افزایش بیشتری پیدا کند.
همتی:
عبدالناصر همتی می‌گوید: بازار ارز تحت کنترل است. اجازه فعالیت نوسان گیر‌ها را نخواهد داد تا از فضای ایجادشده و رشد تقاضای آخر سال سوء استفاده کنند. سیاستی که به تعبیر برخی از تحلیلگران تله‌ای برای نوسان گیران محسوب می‌شود.
معاون اداری مالی سازمان تامین اجتماعی گفت: سبد کالا طی امروز و فردا به حساب کارگران سرپرست خانوار تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی واریز می شود و بسته به میزان خانوار مبلغ متفاوت است.
۸