وزیر صنعت معدن و تجارت در واکنش به تغییر مدیرعامل سایپا گفت: اگر تغییرات در جهت اصلاح امور و تقویت امور و انجام بهتر تعهدات باشد، اشکالی ندارد.
مجری سامانه نوین آبیاری وزارت جهاد‌کشاورزی:
مطالبات غیرجاری بانک‌ها تا مهر ۹۷ نسبت به سال ۸۵ ده برابر شده و به حدود ۱۶۰ هزار میلیارد رسیده است، با این رقم چه کارهایی می‌توان کرد
قیمت هر گرم طلا امروز یک‌شنبه ۳۰ دی ۹۷، ۳۶۲ هزار تومان است.
شفافیت،حلقه‌گمشده خودروهای داخلی
از ابتدای سال‌جاری همزمان با ایجاد نوسان‌های ارزی در اقتصاد کشورمان اولین بازاری که نسبت به این نوسان‌ها واکنش نشان داد، صنعت خودروی ایران بود. صنعتی که هربار نامش به میان می‌آید ناخودآگاه به یاد بدقولی‌ها، کیفیت پایین و بهانه‌های مختلف در راستای افزایش قیمت خواهیم افتاد
آیا اصلاً استقلال بانک مرکزی برای اقتصادی مانند ایران دست یافتنی است؟ اگر هست چه موانعی بر سر تحقق این مهم وجود دارد و اگر نیست دلایل عدم تحقق این امر چیست؟
ارزش پول ما گردشگران خارجی را شگفت‌زده کرده
هزینه اقامت در هتل آپارتمان در ایران بین شبی ٨٠ تا ١٠٠‌هزار تومان یا معادل ٨ تا ١٠ دلار است. این رقم با قیمت یک دو شاخه پریز در سایت آمازون برابری می‌کند.
بیش از ۱۰ سال است کشورمان با FATF درگیر است و این نهاد از سال ۸۸ نام کشورمان را در لیست کشور‌هایی که علیه آن‌ها باید «اقدام متقابل» انجام شود، قرار داده بود که این وضعیت تا سال ۹۵ ادامه داشت، اما با پذیرفتن برنامه اقدام ۴۱ بندی توسط آقای طیب‌نیا، وزیر وقت اقتصاد، کشورمان از حالت «اقدام متقابل» تعلیق شد.
درباره استقلال بانک مرکزی
شاید در هیچ کجای دنیا سابقه نداشته باشد سیاستی پولی - ارزی مصوب و اجرا شود و بعد‌ها رئیس بانک مرکزی آن کشور مدعی شود او راضی یا موافق انجام این کار نبوده است.
بازار نابسامان گوشت قرمز
از مرز‌های غربی کشور دام زنده به دلیل گران شدن ارز، صادر و به تعبیری قاچاق می‌شود و از طرف دیگر برای کنترل قیمت گوشت در بازار، دام زنده با ناوگان نظامی وارد کشور می‌شود! این چند کلمه تمام مدیریت وزارت جهاد کشاورزی در حوزه نهاده‌های دامی است. زیباتر اینکه قیمت گوشت قرمز با وجود تمام این اقدامات ظرف ۴۰ روز از کیلویی ۶۰ هزار تومان به ۱۰۰ هزار تومان رسیده و به نظر می‌رسد تا شب عید با تشدید تقاضا باز هم افزایش پیدا کند.
۷