چرا قیمت دلار ارزان شد؟
درحالی آمریکایی‌ها تلاش کردند با فشار درهمی بازار ارز ایران را تحت تأثیر قرار دهند که ورود پُرقدرت بانک مرکزی به بازار، این تلاش‌ها را خنثی کرد و قیمت دلار کاهش یافت.
پس از اعلام خبر افزایش ۲۲ درصدی قیمت بلیت قطار در سال جاری از نیمه خردادماه، ستاد تنظیم بازار در هفته جاری تکلیف قیمت بلیت اتوبوس‌ها را تعیین خواهد کرد تا میزان و زمان افزایش قیمت بلیت در این حوزه، طی سال جاری مشخص شود.
رئیس شورای رقابت گفت: در پی مصوبه دیروز مجلس برای واگذاری قیمت‌گذاری خودرو به شورای رقابت، این موضوع در نشست امروز شورا مورد بررسی قرار می‌گیرد.
معاون وزیر ارتباطات گفت: به دلیل افزایش نرخ ارز، قیمت مکالمات بین الملل از مقصد ایران به سایر کشور‌ها نسبت به سال گذشته حدود ۲ تا ۲.۵ برابر افزایش یافته است.
قیمت ارز و قیمت دلار امروز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۹۸ را در جدول زیر می‌خوانید.
قیمت هر گرم طلا دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۹۸، ۴۳۵ هزار و ۱۵۰ تومان و هر سکه امامی ۴ میلیون و ۸۱۹ هزار تومان اعلام شده که نسبت به روز گذشته کاهش یافته است.
بسته سیاستی نحوه برگشت ارز حاصل از صادرات در سال ۹۸ و نحوه رفع تعهد ارز صادراتی سال ۱۳۹۷ صادرکنندگان تصویب شد.
رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی اعلام کرد: «با توجه به رویش گیاه در فصل بهار، تولید روزانه قارچ در کشور به ۶۰۰ تن رسیده است.»
رشد شدید اجاره‌بها در سال گذشته به دنبال چند نوبت جهش قیمت مسکن سبب شده اجاره آپارتمان‌های نقلی در تهران دیگر به سادگی سال‌های قبل نباشد.
مهدی فتحی
پس از تعویق رمز‌های دوم یکبار مصرف، وعده راه‌اندازی بازار متشکل ارزی هم محقق نشد و باید دید که این بازار به دومین طرح بانک مرکزی که با تأخیر همراه است، عملیاتی می‌شود یا نه؟
۷