مدیر اداره صادرات بانک مرکزی بسته جدید بانک مرکزی را تکمیل کننده سیاست‌های کلی پارسال اعلام و درباره آن توضیحاتی را ارائه کرد.
رئیس مرکز اندازه شناسی سازمان استاندارد گفت: برنامه امسال ورود به موضوع کنترل خوردنی‌های پیش‌بسته‌بندی شده‌است، برای نمونه مردم گلایه دارند که در چیپس و پفک بسته با هوا پر می‌شود که براساس وزن روی بسته، اندازه‌گیری و کنترل انجام خواهد شد.
برخلاف تصور‌ها روز گذشته بازار ارز شاهد ریزش بهای دلار به کانال ۱۳ هزار تومان شد، با توجه به این رویداد انتظار برای کاهش بهای ارز به کانال‌های ۱۲ هزار تومان با راه‌اندازی بازار متشکل ارزی تقویت شده‌است. قیمت سکه طرح جدید نیز در بازار تهران با ۱۹۰ هزار تومان کاهش ۴ میلیون و ۶۲۵ هزار تومان و دلار نرخ خورد.
سخنگوی اتحادیه کسب و کار‌های اینترنتی با هشدار نسبت به تبعات حذف قیمت از آگهی‌های فروش خودرو و مسکن، از کوچ خریداران و فروشندگان به کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی و شکل‌گیری بازار‌های زیرزمینی توسط دلالان خبر داد.
ترامپ به دنبال چیست؟
تمرکز ویژه امریکا برای افزایش فشار اقتصادی بر مردم ایران، نشئت گرفته از ایده قدیمی است که امریکایی‌ها برای اهداف سیاسی خود بهره می‌گیرند و جنگ قدرتی – امنیتی را از زمین اقتصاد آغاز می‌کنند.
اقتصاد ایران نه‌تن‌ها با عارضه تعاونی‌های اعتباری غیرمجاز در بخش پول آسیب دید، بلکه این بخش‌ها با تبدیل نقدینگی‌هایی که از مردم جمع می‌کردند و سرمایه‌گذاری در حوزه زمین و ساختمان عملاً در این بازار چنان اخلالی ایجاد کرده‌اند...
کارشناسان به اجرایی شدن مصوبه واگذاری سهام دولت در خودروسازان خوش‌بین نیستند
با انتشار خبر تصمیم دولت مبنی بر واگذاری سهامش در ایران‌خودرو و سایپا، موجی از تحسین‌ها و انتقادات آغاز شد. قطعه‌سازان از بروز این اتفاق خوشحال و کارشناسان بورس نسبت به اجرای این تصمیم ناامید بودند.
فعالان صنعت سیمان در گفت‌وگو با «جوان» مطرح کردند
یک زمانی در دهه ۷۰ وضعیت بازار سیمان به قدری آشفته و نابسامان بود که جزو کالا‌های سبد حمایتی محسوب می‌شد، در آن زمان به دلیل رونق ساخت‌وساز‌ها تقاضا بسیار بالا بود و فعالان این صنعت کلینکر را وارد و سیمان تولید می‌کردند.
یک نماینده مجلس گفت: یکی از مسئولان سایپا اعلام کرده است پرایدی که ۳۸ میلیون تومان قیمت گذاری شده برای این شرکت ۴۳ میلیون تومان تمام می‌شود که شورای رقابت آن را باید بررسی کند.
با دستور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی «کمیته توزیع کاغذ مطبوعات» تشکیل و نخستین جلسه آن به ریاست معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی و با حضور جمعی از کارشناسان مربوطه برگزار شد.
۶