یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افشاء کرد
عضو کیمسیون صنایع و معادن مجلس گفت: خودروسازان ایرانی طرف قرارداد با خودروسازان فرانسوی، برخی خصولتی‌ها و برخی مدیران دولتی فرصت‌طلب خودرویی داخلی، مثلث شومی را تشکیل داده‌اند تا رنو مجبور به خروج از ایران شود.
ایران اعلام کرد، ونزوئلا و عراق به همراه ایران مانع از تصویب پیشنهاد افزایش تولید نفت در نشست این هفته اوپک و متحدانش در وین خواهند شد. عربستان و روسیه از پیشنهاد افزایش تولید پشتیبانی می کنند.
بعد از اظهارات روز گذشته سازمان بازرسی کل کشور، خبرها از تغییرات مهم در این سازمان جهت برخورد جدی با گرانی و فساد حکایت دارند.
معاون وزیر صنعت:
معاون وزیر صنعت گفت: «پویش خرید کالای ایرانی» و استقبال مردم از این ایده در راستای تحقق شعار سال (حمایت از کالای ایرانی) فروش کفش داخلی ۴۰ درصد افزایش یافت.
سامانه جدید برای معاملات ارزی
با تصمیم جدید دولت، قرار بر این است که در سامانه جدیدی که بر اساس بخشنامه جهانگیری طراحی شده، نرخ سومی نیز به عنوان ارز متقاضی به نرخ ۳۸۰۰ تومانی و ۴۲۰۰ تومانی اضافه شود، با این تفاسیر دولت که به دنبال تک‌نرخی کردن ارز بود برای عبور از آشفته بازار دلار، دست به سه‌نرخی کردن ارز زد!
معاون فروش ایران خودرو با اشاره به این که به تدریج عرضه ۱۱۳ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو به طور فروش قطعی آغاز شده گفت: علاوه بر این ۶۴ هزار و ۵۰۰ دستگاه پیش فروش و ۴۵ هزار دستگاه پیش فروش گروه خودرویی داریم.
رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی با بیان این‌که موضع اخیر رنو مبنی‌بر باقی ماندن در ایران علی‌رغم تحریم‌های آمریکا، تاثیرات مثبتی بر دیگر شرکت‌ها دارد، اظهار کرد که پژوسیتروئن نیز به ادامه همکاری با ایران تمایل دارد و به‌دنبال راه‌های تحقق این موضوع است.
تعطیلی سایت ایران خودرو در روز پیش‌فروش محصولات
معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو اعلام کرده بود پیش‌فروش خودرو از دیروز یکشنبه آغاز می‌شود، اما از همان ساعات آغازین ثبت‌نام سایت از دسترس خارج شده و عملاً خریداران واقعی باز هم موفق به خرید نشدند...
حاکمیت دولتی در صندوق توسعه ملی!
چرا در هفتمین سال تأسیس صندوق توسعه ملی اقتصاد دولتی، مردمی نشد
امروز بخش خصوصی واقعی ایران می‌توانست در جنگ اقتصادی که اتاقش در در وزارت خزانه‌داری امریکا‌ست میدان‌دار باشد، ولی به نظر می‌رسد حاکمیت دولتی بر منابع صندوق توسعه ملی کارکرد صحیح این صندوق را به انحراف برده است
پیش‌فروش به بهانه رفع اتهام یا برای مردم؟
بهناز قاسمی
سنت پيش‌فروش خودرو از زمان برهم خوردن موازنه بين عرضه و تقاضا پايه‌گذاري شد و فرصتي براي خودروسازان به وجود آمد تا بخشي از تأمين مالي خود را با جيب خريداران انجام ‌دهند.
۶