برنامه وزارت علوم برای مهارت افزایی دانشجویان
ایجاد دانشگاه‌های آزاد، پیام‌نور و علمی‌کاربردی در سطح وسیع در دهه ۶۰ سبب افزایش بیش از حد نیاز جامعه به مراکز دانشگاهی و فارغ‌التحصیلان شد که متأسفانه امروزه نیز چالش‌های موجود در حوزه آموزش عالی از آن‌ها بی‌تاثیر نیست.
رئیس پایگاه استنادی علوم جهان اسلام خبر داد:
دهقانی با بیان اینکه بیش از ۲ درصد علم دنیا توسط پژوهشگران و دانشگاه‌های ایرانی تولید می‌شود، گفت: ۲۲ درصد از سهم کل کشور‌های اسلامی با بالاترین میزان تولید از آن جمهوری اسلامی ایران است.
یک مطالعه جدید عنوان می‌کند که روبات‌ها می‌توانند نقش مهمی در تحصیل افراد جوان ایفا کنند، اما هرگز به طور کامل جایگزین معلمان نمی‌شوند.
پژوهشگران موفق شدند برای نخستین بار با استفاده از فناوری چاپ سه‌بعدی، گامی به سوی ابداع «چشم بیونیک» بردارند. این کشف گام مهمی به سمت خلق «چشم بیونیکی» است که می‌تواند روزی به افراد نابینا برای دیدن و به افراد کم بینا برای بهتر دیدن کمک کند.
یک مخترع ایرانی موفق به طراحی و ساخت دستگاه کشش کمر و خاجی شد که می‌تواند درد‌ها و قوس‌های غیرطبیعی مهره‌های کمر را رفع کند.
دیرهنگام، اما بجا
طرح تخفیف ۵۰ درصدی شهریه در مناطق محروم با تصویب هیئت امنای دانشگاه آزاد، برای اجرا در سال تحصیلی جدید به واحد‌های این مجموعه در سراسر کشور ابلاغ شد.
بسیاری از فارغ‌التحصیلان ایرانی دانشگاه‌های ممتاز دنیا به کشور بازگشته‌اند
از سه سال پیش تاکنون برنامه‌ای به اسم همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تعریف و اجرا شده است. هدف از اجرای این برنامه نیز این بوده که از ظرفیت متخصصان ایرانی و فارغ‌التحصیلان خارج از کشور استفاده شود.
اعتراض مالی سه روزه دانشجویان ارشد دانشگاه تهران نتیجه نداشت
از دو ماه قبل به دانشجویان ارشد دانشگاه تهران ابلاغ شد که بابت دروس جبرانی که در ترم یک گذرانده بودند، باید مبالغی را به دانشگاه پرداخت کنند. این هزینه هم از ۲۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان برای هر دانشجو در نظر گرفته شده است.
۶