ارز دانشجویی طبق روال پرداخت می‌شود
تاکنون 450 دانشگاه به زلزله‌زده‌های کرمانشاه خدمت‌رسانی کرده‌اند
تنها از اول امسال تاکنون حدود ۱۵۰ گروه دانشجویی به اردو‌های جهادی اعزام شده‌اند. حدود ۱۰۰ گروه یعنی دو سوم از آن‌ها فعالیت‌های جهادی خود را به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه اختصاص داده‌اند.
کشور‌های خارجی از مقالات ما در ISI استفاده می‌کنند؛ خودمان بی‌بهره‌ایم!
محققان کشورمان از سال ۲۰۱۳ تاکنون، جهشی اساسی در تولید مقالات با کیفیت بالای جهانی داشته‌اند. بسیاری از این مقالات هم دارای ارجاعات بالایی هستند، اما برخی نهاد‌های اجرایی کشور، نیم‌نگاهی هم به آن‌ها نمی‌کنند.
پژوهشگران موفق شدند با کمک مهندسی زیستی، جایگزینی برای دیسک بین‌مهره‌ای آسیب دیده ابداع کنند. از بین رفتن دیسک بین‌مهره‌ای می‌تواند ناشی از بالا رفتن سن، تصادف یا مواردی از این دست باشد و به کمردرد شدید منجر شود.
در حالی‌که پرندگان به طور طبیعی قادر به درک میدان مغناطیسی زمین هستند و از آن برای جهت‌یابی استفاده می‌کنند، انسان‌ها تاکنون موفق به همانندسازی این ویژگی نشده‌اند.
محققان به تازگی از نتایج پروژه خود برای طراحی یک سیستم روبوتیک الهام گرفته از موجودات جهنده دریایی، برای نشان دادن برخی اصول دینامیک سیالات مؤثر در جهش حیوانات آبی پرده برداشتند.
کمبود خوابگاه‌ها به‌دلیل ناهماهنگی سازمان سنجش در پذیرش دانشجو است
تابستان امسال با توجه به مصوبه بودجه سال ۹۷ کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه جهت تکمیل، ساخت و خرید خوابگاه‌های دانشجویی داریم.
مرکز رشد کارآفرینی دانشگاه شریف نخبگان را تشویق به ماندن می‌کند
اگر شرایط مناسب برای ماندن نخبه‌ها در کشور ایجاد نشود، کشور‌های دیگر پیشنهاد‌های بهتری می‌دهند و این استعداد‌ها و ایده‌ها از کشور خارج و آنجا عملی می‌شوند. مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه شریف، اما محلی است که برای ماندن نخبگان برنامه دارد.
داوطلبان پزشکی دانشگاه آزاد اعتراضشان را به کمیسیون آموزش ارائه دهند
هفته قبل معاون آموزشی دانشگاه آزاد از تعیین تکلیف وضعیت اغلب دانشجویان متقاضی ورود به رشته‌های علوم‌پزشکی و پیراپزشکی این دانشگاه خبر داد.
ساخت دستگاه‌های ریز در حجم انبوه، روشی است که محققان برای کنترل فرآیند شکست طبیعی موادی که از لحاظ اتمی نازک و شکننده هستند طراحی کرده‌اند که خطوط شکست را، به طوری که آن‌ها توده‌های خرد با اندازه و شکل قابل پیش‌بینی تولید کنند، هدایت می‌کند
۲