جدیدترین آمار فروش فیلم‌های سینمایی روی پرده، این بار نه بر اساس اعلام پخش‌کنندگان بلکه بر اساس اطلاعات سامانه فروش سینمای ایران مشخص شد.
رئیس سازمان سینمایی در اختتامیه بخش تجلی اراده ملی جشنواره فجر گفت: مدیریت کشور به سینما نیازمند است نه برعکس. ما باید از ظرفیت های سینما استفاده کنیم
در حالی که حداقل سه فیلم شاخص جشنواره فجر سی‌وهفتم، زمانی بالای ۱۲۰ دقیقه دارند، سینماداران اکران فیلم‌هایی با این زمان را مقرون به صرفه نمی‌دانند.
نگاهی به برندگان اسکار نود و یکم
بسیاری از رسانه‌‌ها از آن به‌عنوان غافلگیری بزرگ اسکار نود و یکم یاد می‌‌کنند اما مهم‌ترین جایزه اسکار امسال بیش از آنکه غافلگیری معنا شود، در اثر یک نگاه سیاسی اعطا شد.
"حضور مخفی یک بیگانه" در اولین دوره جشنواره زنان یالا در نپال موفق به دریافت تندیس بهترین کارگردانی فیلم کوتاه شد.
"حضور مخفی یک بیگانه" در اولین دوره جشنواره زنان یالا در نپال موفق به دریافت تندیس بهترین کارگردانی فیلم کوتاه شد.
فیلم‌های اسکار نشان می‌دهند که دنیای بدون مردان دنیای بهتری است!
تصویر خانواده در سینمای آمریکا عبارت است از خانواده‌های تک‌والدی که تنها عضو دلسوز باقی‌مانده در آن مادر است. در اکثر‌ اوقات پدر حتی نمایش داده نمی‌شود و در اغلب آثار این تلاش بر عادت دادن مخاطب بر این‌گونه زیستن وجود دارد.
به جرأت می‌توان گفت که انقلاب اسلامی پرچم‌دار مبارزه با هژمونی آمریکا در جهان بوده و میان‌داری است که بسیاری از ملت‌های خسته از زورگویی‌های واشنگتن گرد آن حلقه‌زده‌اند.
گزارش «جوان آنلاین» از فشار برخی متقاضیان اکران نوروز
در حالیکه هنوز هیچ خبری از آغاز جلسات بررسی گزینه‌های اکران نوروزی نیست، برخی صاحبان و متولیان آثار سینمایی از قطعی بودن اکران نوروزی فیلم‌شان خبر داده‌اند، به طوریکه تا کنون ۴ فیلم، خود را از گزینه‌های اصلی اکران نوروز دانسته‌اند!
کاظم راست‌گفتار کارگردان سینما ضمن اشاره به دشواری‌های تولید فیلم در شرایط اقتصادی کشور تأکید کرد باید بدون کوچک‌ترین اشتباه وارد میدان تولید شد.
۸