در سال‌های اخیر توزیع سالن‌های سینمایی در تهران تغییر یافته است و سینماهای مرکز شهر متروکه شده‌اند. حدود ۲۰ سینما که مالکیت اکثر آنها برای بخش‌های مختلف دولتی است یک ظرفیت مهم تجاری و فرهنگی را بر باد داده‌اند.
نگاهی به فیلم‌های اخیر «کاترین بیگلو»
بیگلو در فیلم هایش عدالت را نشانه می‌گیرد و می‌خواهد بگوید که در جنگ و خشونت تفاوت و تمایزی میان قربانی و عامل خشونت نیست و در واقع هر دو به یک میزان آسیب می‌بینند. چه این خشونت در حوادث دیترویت باشد، چه در جنگ عراق و یا ...
ایرج راد معتقد است که اقدام سازمان تأمین اجتماعی مبنی بر کسر درصدی از قراردادهای هنرمندان بابت بیمه، ظلم به هنرمندان است.
ابراهیم حاتمی‌کیا گفت: اگر دست من باشد، می گویم هیچ فیلمساز داستانی حق فیلمسازی ندارد؛ مگر اینکه از حوزه مستند عبور کند. چراکه تاثیر بسیاری بر نگاه فیلمساز دارد و بر جامعه هم تاثیرگذار است.‌
مدیرسینما آزادی
رضا سعیدی‌پور مدیر پردیس سینمایی آزادی گفت: برخی از فیلم‌های ایرانی مخاطب ندارند و ما برای صندلی‌های خالی فیلم نمایش می‌دهیم!
در مراسم رونمايي از «مردي با جين آبي» مطرح شد
كارگردان مستند «مردي با جين آبي» در مراسم رونمايي و اكران اين مستند از صداوسيما خواست تا توجه بيشتري به سينماي مستند داشته باشد.
ادعاي تهيه‌كننده كهنه‌كار سينما درباره شبكه نمايش خانگي
ولع شركت‌هاي خصوصي براي حضور در شبكه‌هاي نمايش خانگي در حالي كه آثار ارائه شده در اين شبكه با شكست‌هاي سنگين تجاري روبه‌رو شده‌اند، شك يك تهيه‌كننده سينما را درباره احتمال حضور پول‌هاي كثيف و پولشويي در اين شبكه خبر داد.
گزارش «جوان» از نمايش ويژه فيلم «خاكستر و برف» براي مادران شهدا در دارالشهداي تهران
فيلم «خاكستر و برف» به كارگرداني روح‌الله سهرابي شنبه شب در محل دارالشهداي تهران (فرهنگسراي بهاران) با حضور صاحبان اصلي فيلم، خانواده‌ها و مادران شهدا نمايش داده شد.
۸